Plzeň chystá větší propagaci Slavností svobody v zahraničí

Plzeň chystá větší propagaci Slavností svobody v zahraničí | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,91%
Spokojený44,07%
Zklamaný21,47%
Zdrcený12,43%
Šokovaný14,12%

Celkový počet hlasů: 177

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Milan VyskočilMilan Vyskočil

Více

Martin ZrzaveckýMartin Zrzavecký

Primátor města Plzně

Více

Dušan KučeraDušan Kučera

Učitel, zastupitel města Klatovy

Více

Plzeň chystá větší propagaci Slavností svobody v zahraničí

Plzeň, 22.01.2018, aktualizováno 13:02 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Vedení města Plzně chce větší propagaci Slavností svobody v zahraničí. Cílem je přilákat turisty na úspěšnou akci oslav konce druhé světové války. Rada Plzně proto odsouhlasila partnerství města a Liberation Route Europe, která se zabývá popularizací, propagací a prezentací událostí spojených s druhou světovou válkou. Pokud partnerství schválí zastupitelé, zapojí se západočeská metropole pro roky 2018 až 2020 do mezinárodní sítě, kam patří města a organizace z Nizozemska, Belgie, Velké Británie, Itálie, Francie, Německa a Polska. Výsledkem spolupráce bude posílení pozice Slavností svobody Plzeň i společná propagace oslav osvobození.

Slavnosti svobody v Plzni cílí na zahraniční návštěvníky | Autor: Richard BenešSlavnosti svobody v Plzni cílí na zahraniční návštěvníky | Autor: Richard Beneš

„Cílem nadace Liberation Route Europe je udržení trvalého odkazu 2. světové války, představení a rozšíření povědomí o lokální historii v jiných zemích, etablování města jako důležité destinace paměťového turismu zaměřeného na 2. světovou válku, propojení vědeckého a historického výzkumu, rozvoj paměťového turismu a spolupráce muzeí, státní správy a samosprávy, výzkumných a vzdělávacích institucí,“ přiblížil první náměstek primátora Martin Baxa (ODS).

Plzeň si mohla vybrat ze čtyř úrovní partnerství. Za partnerský příspěvek 130 tisíc korun ročně ze svého rozpočtu získá možnost vytvoření vlastní webové stránky pod webem nadace, přeložení do pěti jazyků, zajištění návštěvy novinářů v členském městě, rozesílání informací ze zdrojů Liberation Route Europe, pomoc při přípravě prezentačních aktivit, stránku v průvodci, podporu v přípravě projektů financovaných z Evropské unie a prezentaci na veletrzích cestovního ruchu.

„Výsledkem takové spolupráce by mělo být jednoznačné zakotvení Slavností svobody a Patton Memorial Plzeň mezi nejvýznamnější projekty se vztahem ke 2. světové válce ve středoevropském rámci, zvýšení zájmu turistů a zahraničních organizací o zapojení do Slavností svobody Plzeň. Dále by to měl být rozvoj, podpora a spolupráce Patton Memorial Plzeň se zahraničními partnery, prezentace Slavností svobody a města Plzně v zahraničí,“ řekla Jana Komišová, vedoucí Odboru prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně. Plzeň by tak v letech 2019 a 2020, kdy se připomíná 75. výročí konce 2. světové války, byla součástí mezinárodní skupiny, která připravuje společnou propagaci oslav a pietních aktů u příležitosti 75. výročí osvobození západní Evropy.

Nadace Liberation Route Europe byla založena v roce 2008 v Nizozemsku a oficiálně byly její aktivity poprvé představeny u příležitosti 70. výročí konce druhé světové v Arromanches v roce 2014. Služby nadace zahrnují propagaci, prezentaci a zviditelnění historických lokalit v západní, střední i jižní Evropě, vytvoření speciálního turistického produktu, který přivede turisty a turistické kanceláře.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.