Druhé kolo Studentských prezidentských voleb drtivě vyhrál akademik Jiří Drahoš

Druhé kolo Studentských prezidentských voleb drtivě vyhrál akademik Jiří Drahoš | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,02%
Spokojený45,68%
Zklamaný19,75%
Zdrcený11,73%
Šokovaný14,81%

Celkový počet hlasů: 162

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

David SedláčekDavid Sedláček

Právník, VŠ lektor

Více

Lubomír PorvichLubomír Porvich

zemědělský technik, zastupitel MZ Horšovský Týn

Více

Karel MaxaKarel Maxa

Radní města Horažďovice

Více

Druhé kolo Studentských prezidentských voleb drtivě vyhrál akademik Jiří Drahoš

Plzeň, 17.01.2018, aktualizováno 21:32 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

I v druhém kole Studentských prezidentských voleb drtivě zvítězil akademik Jiří Drahoš před současným prezidentem Milošem Zemanem. Zatímco Drahoš získal 75,86 procenta hlasů a vyhrál ve všech krajích, Zeman dokázal oslovit jen 24,14 procenta studentských voličů. Do tradiční akce se tentokrát zapojilo 298 gymnázií, středních škol a odborných učilišť z celé České republiky. Svůj hlas odevzdalo 38 557 studentů.

Druhé kolo Studentských prezidentských voleb drtivě vyhrál akademik Jiří Drahoš | Autor: JSNSDruhé kolo Studentských prezidentských voleb drtivě vyhrál akademik Jiří Drahoš | Autor: JSNS

V Plzeňském kraji volilo Drahoše 77,33 procenta voličů a Zemana 22,67 procenta hlasujících studentů. V Karlovarském kraji bral Drahoš 71,17 procenta, zatímco Zeman 28,83 procenta hlasů.

„Rozdíl v počtu získaných hlasů je obrovský. Výsledky Studentských voleb by neměly být přeceňovány, ale ani přehlíženy. Jsou specifickou výpovědí o nejmladší generaci. Lze je chápat i jako určitý vzkaz těm starším, generaci rodičů a prarodičů,“ uvedl Karel Strachota, zakladatel a ředitel projektu Jeden svět na školách (JSNS), který volby organizuje.

Druhého kola studentských voleb, která se uskutečnily v úterý a ve středu se zúčastnilo 145 gymnázií, 123 středních odborných škol a 30 učilišť. Drahoš vyhrál na gymnáziích a středních školách, kde pro něj hlasovalo 85,55 procenta, respektive 65,57 procenta studentů. Učňové dali přednost Zemanovi, hlas mu jich dalo 54,33 procenta.

V prvním kole, jež proběhlo už loni v prosinci, vybírali studenti stejně jako v reálných volbách, svého prezidenta z devíti kandidátů, kteří se ucházeli o post hlavy státu. Zvítězil Jiří Drahoš (33,59 procenta), za ním následoval Miloš Zeman (19,95) a na třetím místě se umístil Marek Hilšer (13,23). V dalším pořadí následovali Pavel Fischer, Michal Horáček, Mirek Topolánek, Jiří Hynek, Petr Hannig a Vratislav Kulhánek.

Studentské volby se konaly už osmkrát. Prezidenta středoškoláci vybírali i v roce 2012, ale pouze v prvním kole. Tehdy u studentů zvítězil potetovaný umělec Vladimír Franz, skutečný vítěz voleb Miloš Zeman skončil na čtvrtém místě.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

San 19.01.2018 14:06, Reagovat

Studenti se nechají snadno ovládat, o čemž jsme se přesvědčili v r. 1989. Volbou Drahoše, otevřou cestu k možnosti likvidace naší kultury pomocí imigrantů.

Jan 19.01.2018 07:43, Reagovat

Studenti vždy byli elitou národa. Viz rok 1939 a rok 1989! Vážení mladí, kdo ,z vás již může jít k volbám, přijďte a volte pana Drahoše. Jde také o vaši dobrou budoucnost.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.