Druhé kolo Studentských prezidentských voleb drtivě vyhrál akademik Jiří Drahoš

Druhé kolo Studentských prezidentských voleb drtivě vyhrál akademik Jiří Drahoš | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

František ČurkaFrantišek Čurka

Starosta obce Halže

Více

Aleš JanoušekAleš Janoušek

ředitel Gymnázia Luďka Pika v Plzni

Více

Jan FluxaJan Fluxa

Místostarosta MO Plzeň 2 - Slovany

Více

Druhé kolo Studentských prezidentských voleb drtivě vyhrál akademik Jiří Drahoš

Plzeň, 17.01.2018, aktualizováno 21:32 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

I v druhém kole Studentských prezidentských voleb drtivě zvítězil akademik Jiří Drahoš před současným prezidentem Milošem Zemanem. Zatímco Drahoš získal 75,86 procenta hlasů a vyhrál ve všech krajích, Zeman dokázal oslovit jen 24,14 procenta studentských voličů. Do tradiční akce se tentokrát zapojilo 298 gymnázií, středních škol a odborných učilišť z celé České republiky. Svůj hlas odevzdalo 38 557 studentů.

Druhé kolo Studentských prezidentských voleb drtivě vyhrál akademik Jiří Drahoš | Autor: JSNSDruhé kolo Studentských prezidentských voleb drtivě vyhrál akademik Jiří Drahoš | Autor: JSNS

V Plzeňském kraji volilo Drahoše 77,33 procenta voličů a Zemana 22,67 procenta hlasujících studentů. V Karlovarském kraji bral Drahoš 71,17 procenta, zatímco Zeman 28,83 procenta hlasů.

„Rozdíl v počtu získaných hlasů je obrovský. Výsledky Studentských voleb by neměly být přeceňovány, ale ani přehlíženy. Jsou specifickou výpovědí o nejmladší generaci. Lze je chápat i jako určitý vzkaz těm starším, generaci rodičů a prarodičů,“ uvedl Karel Strachota, zakladatel a ředitel projektu Jeden svět na školách (JSNS), který volby organizuje.

Druhého kola studentských voleb, která se uskutečnily v úterý a ve středu se zúčastnilo 145 gymnázií, 123 středních odborných škol a 30 učilišť. Drahoš vyhrál na gymnáziích a středních školách, kde pro něj hlasovalo 85,55 procenta, respektive 65,57 procenta studentů. Učňové dali přednost Zemanovi, hlas mu jich dalo 54,33 procenta.

V prvním kole, jež proběhlo už loni v prosinci, vybírali studenti stejně jako v reálných volbách, svého prezidenta z devíti kandidátů, kteří se ucházeli o post hlavy státu. Zvítězil Jiří Drahoš (33,59 procenta), za ním následoval Miloš Zeman (19,95) a na třetím místě se umístil Marek Hilšer (13,23). V dalším pořadí následovali Pavel Fischer, Michal Horáček, Mirek Topolánek, Jiří Hynek, Petr Hannig a Vratislav Kulhánek.

Studentské volby se konaly už osmkrát. Prezidenta středoškoláci vybírali i v roce 2012, ale pouze v prvním kole. Tehdy u studentů zvítězil potetovaný umělec Vladimír Franz, skutečný vítěz voleb Miloš Zeman skončil na čtvrtém místě.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

San 19.01.2018 14:06, Reagovat

Studenti se nechají snadno ovládat, o čemž jsme se přesvědčili v r. 1989. Volbou Drahoše, otevřou cestu k možnosti likvidace naší kultury pomocí imigrantů.

Jan 19.01.2018 07:43, Reagovat

Studenti vždy byli elitou národa. Viz rok 1939 a rok 1989! Vážení mladí, kdo ,z vás již může jít k volbám, přijďte a volte pana Drahoše. Jde také o vaši dobrou budoucnost.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.