Město Plzeň uložilo do svého trezoru novou akci na 4,77 miliardy korun

Město Plzeň uložilo do svého trezoru novou akci na 4,77 miliardy korun | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří JindraJiří Jindra

živnostník – informační technologie

Více

Martin SkálaMartin Skála

Více

Marie ČadkováMarie Čadková

starostka obce Tisová

Více

Město Plzeň uložilo do svého trezoru novou akci na 4,77 miliardy korun

Plzeň, 15.01.2018, aktualizováno 11:48 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Do svého trezoru uložilo nově město Plzeň hromadnou akcii v hodnotě 4,77 miliardy korun. Akcie dokládá, že západočeská metropole vlastní vodohospodářský majetek v této výši. Do rukou primátora Martina Zrzaveckého (ČSSD) ji předal předseda představenstva společnosti VODÁRNA PLZEŇ a současně primátorův technický náměstek Pavel Šindelář (ODS). Plzeň tímto symbolickým krokem dokončila transformaci a proces nákupu klíčové společnosti, jakou VODÁRNA PLZEŇ je. Hromadná akcie byla vydána na jméno „Město Plzeň“.

Akcii dokládající cenu vodohospodářského majetku v hodnotě 4,77 miliardy korun předal primátorovi jeho technický náměstek | Autor: Plzen.euAkcii dokládající cenu vodohospodářského majetku v hodnotě 4,77 miliardy korun předal primátorovi jeho technický náměstek | Autor: Plzen.eu

„Ten proces trval osm let. Na počátku se město rozhodlo, že chce mít vliv na strategickou surovinu, jakou voda, její výroba včetně odvedení a vyčištění bezesporu je. Za těch osm let jsme došli k něčemu, co dává smysl,“ uvedl při převzetí akcie Martin Zrzavecký.

VODÁRNA PLZEŇ je ve stoprocentním vlastnictví města od ledna 2016. Tehdy město koupilo od společnosti Veolia 98,3 procenta akcií firmy, a to za 709,8 milionu korun. Do té doby Plzeň vlastnila jen 1,7 procent akcií. Vzápětí začalo město připravovat převod veškeré vodohospodářské infrastruktury na vodárnu. „Nastavili jsme stejný model jako u teplárny, kdy teplárna provozuje a vlastní horkovody, tak to bude i ve vodárně, bude provozovat a vlastnit veškeré vodovody a kanalizaci. Cena vodárnou převzaté infrastruktury bez úpravny vody a čistírny odpadních vod činí právě 4,77 miliardy korun,“ doplnil technický náměstek Pavel Šindelář.

V souvislosti s finalizací procesu přešla také část Odboru správy infrastruktury Magistrátu města Plzně, tedy jeho vodohospodářská sekce, pod společnost VODÁRNA PLZEŇ, nově jsou zaměstnanci této městské společnosti. „Technická stanoviska týkající se vodovodů a kanalizace tak nebude už více vydávat město Plzeň, ale bude to VODÁRNA PLZEŇ. Dotklo se to 12 zaměstnanců města,“ doplnil Pavel Šindelář.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.