Město Plzeň uložilo do svého trezoru novou akci na 4,77 miliardy korun

Město Plzeň uložilo do svého trezoru novou akci na 4,77 miliardy korun | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Ilona JehličkováIlona Jehličková

zástupkyně ředitele základní školy

Více

Radek ŠkrdlantRadek Škrdlant

starosta obce Plískov, profesionální voják

Více

Lenka BrčkováLenka Brčková

Více

Město Plzeň uložilo do svého trezoru novou akci na 4,77 miliardy korun

Plzeň, 15.01.2018, aktualizováno 11:48 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Do svého trezoru uložilo nově město Plzeň hromadnou akcii v hodnotě 4,77 miliardy korun. Akcie dokládá, že západočeská metropole vlastní vodohospodářský majetek v této výši. Do rukou primátora Martina Zrzaveckého (ČSSD) ji předal předseda představenstva společnosti VODÁRNA PLZEŇ a současně primátorův technický náměstek Pavel Šindelář (ODS). Plzeň tímto symbolickým krokem dokončila transformaci a proces nákupu klíčové společnosti, jakou VODÁRNA PLZEŇ je. Hromadná akcie byla vydána na jméno „Město Plzeň“.

Akcii dokládající cenu vodohospodářského majetku v hodnotě 4,77 miliardy korun předal primátorovi jeho technický náměstek | Autor: Plzen.euAkcii dokládající cenu vodohospodářského majetku v hodnotě 4,77 miliardy korun předal primátorovi jeho technický náměstek | Autor: Plzen.eu

„Ten proces trval osm let. Na počátku se město rozhodlo, že chce mít vliv na strategickou surovinu, jakou voda, její výroba včetně odvedení a vyčištění bezesporu je. Za těch osm let jsme došli k něčemu, co dává smysl,“ uvedl při převzetí akcie Martin Zrzavecký.

VODÁRNA PLZEŇ je ve stoprocentním vlastnictví města od ledna 2016. Tehdy město koupilo od společnosti Veolia 98,3 procenta akcií firmy, a to za 709,8 milionu korun. Do té doby Plzeň vlastnila jen 1,7 procent akcií. Vzápětí začalo město připravovat převod veškeré vodohospodářské infrastruktury na vodárnu. „Nastavili jsme stejný model jako u teplárny, kdy teplárna provozuje a vlastní horkovody, tak to bude i ve vodárně, bude provozovat a vlastnit veškeré vodovody a kanalizaci. Cena vodárnou převzaté infrastruktury bez úpravny vody a čistírny odpadních vod činí právě 4,77 miliardy korun,“ doplnil technický náměstek Pavel Šindelář.

V souvislosti s finalizací procesu přešla také část Odboru správy infrastruktury Magistrátu města Plzně, tedy jeho vodohospodářská sekce, pod společnost VODÁRNA PLZEŇ, nově jsou zaměstnanci této městské společnosti. „Technická stanoviska týkající se vodovodů a kanalizace tak nebude už více vydávat město Plzeň, ale bude to VODÁRNA PLZEŇ. Dotklo se to 12 zaměstnanců města,“ doplnil Pavel Šindelář.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.