Plzeň nechala zrekonstruovat za 20 milionů objekt školy v Macháčkově ulici

Plzeň nechala zrekonstruovat za 20 milionů objekt školy v Macháčkově ulici | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

František KončelFrantišek Končel

starosta města Mýto

Více

Tomáš KřiklánTomáš Křiklán

Starosta Dolní Bělé

Více

Jiří KuthanJiří Kuthan

uvolněný předseda Výboru pro zadávání veřejných zakázek ZMP

Více

Plzeň nechala zrekonstruovat za 20 milionů objekt školy v Macháčkově ulici

Plzeň, 10.01.2018, aktualizováno 14:26 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Rozsáhlou rekonstrukci za více než 20 milionů korun zajistilo město Plzeň pro své budovy v Macháčkově ulici v Plzni, kde funguje Odborná škola, Základní a Mateřská škola Zbůch. Zařízení slouží dětem a žákům se speciálními vzdělávacími potřebami v oblasti mentálního postižení a s autismem. Součástí projektu byla výměna oken, rekonstrukce spojovacích krčků budov, rekonstrukce vybraných instalací a také zateplení stěn a střech. Rekonstrukce trvala od června do listopadu 2017.

Slavnostní stříhání pásky po ukončení rekonstrukce školní budovy v Macháčkově ulici si nenechal ujít primátor se dvěma svými náměstky | Autor: Plzen.euSlavnostní stříhání pásky po ukončení rekonstrukce školní budovy v Macháčkově ulici si nenechal ujít primátor se dvěma svými náměstky | Autor: Plzen.eu

„Škola v Macháčkově ulici je jiná než tradiční školní zařízení. Například zdejší mateřinka určená pro autistické děti je jedinou svého druhu v Plzeňském kraji. Pracovat tady není zaměstnání, je to poslání a mělo by tomu odpovídat i prostředí. Jsem rád, že nyní tomu tak bude,“ řekl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Podle technického náměstka primátora Pavla Šindeláře (ODS) investuje město Plzeň každoročně do oprav svých školních budov několik desítek milionů korun. „Rekonstrukce školního areálu v Macháčkově ulici patří mezi jednu z největších akcí našeho odboru investic v loňském roce. Nejde jen o výměnu oken a zateplení, kompletně nové jsou i instalace, tedy vytápění a elektroinstalace,“ řekl Pavel Šindelář.

Škola v Macháčkově ulici na Skvrňanech slouží žákům se speciálními vzdělávacími potřebami v oblasti mentálního postižení a s autismem. Právě pro autistické děti v ní před pěti lety vznikla také mateřská škola se dvěma třídami. Vyučování zajišťují zkušení odborní pedagogové s pedagogickou asistencí. Velkou výhodou je, že po mateřské škole mohou děti ve stejné budově pokračovat v dalším speciálním vzdělávání ve třídách základní školy. Součástí je také praktická dvouletá škola, která připravuje žáky pro výkon jednoduchých prací a činností v běžném životě.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.