Veřejnost bude v bývalém Tescu diskutovat o územní studii Americká - Sirková

Veřejnost bude v bývalém Tescu diskutovat o územní studii Americká - Sirková | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,76%
Spokojený47,62%
Zklamaný20,63%
Zdrcený12,70%
Šokovaný14,29%

Celkový počet hlasů: 126

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr HakenPetr Haken

student historie na ZČU, pomocná vědecká síla na fakultě

Více

Radek LukáčRadek Lukáč

starosta obce Heřmanova Huť

Více

Jiří MaštálkaJiří Maštálka

poslanec Evropského parlamentu

Více

Veřejnost bude v bývalém Tescu diskutovat o územní studii Americká - Sirková

Plzeň, 05.01.2018, aktualizováno 09:41 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

O územní studii Plzeň, Americká – Sirková bude veřejnost debatovat ve středu 10. ledna od 17.00 hodin v objektu bývalého obchodního domu Tesco na Americké. Základní podmínky pro budoucí podobu území mezi Americkou ulicí, Denisovo nábřežím a Nádražní ulicí, jehož součástí je i prostor po bývalém Domu kultury, představí veřejnosti Útvar koncepce a rozvoje města Plzně. Zároveň od 8. ledna do 28. ledna 2018 bude v chodbě Měšťanské besedy v Kopeckého sadech pro zájemce umístěna výstava věnující se nové studii i historickému vývoji řešeného území.

„Lokalita mezi Americkou a Sirkovou ulicí má pro město velký potenciál a z hlediska územního plánování je mu věnována dlouhodobá pozornost. Věřím, že studie vytváří předpoklad pro koordinovaný a rychlý rozvoj tohoto území, který bude přínosem pro město, soukromé vlastníky i obyvatele. A právě proto chceme s podrobnostmi studie širokou veřejnost blíže seznámit,“ uvádí technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

„Během debaty představíme konkrétní podmínky, řekněme mantinely, které studie pro budoucí podobu území stanovuje. Budeme hovořit o podmínkách kladených na parkování, zeleň, velikost zástavby, vedení uliční sítě a další oblasti důležité pro rozvoj této části města,“ vysvětluje ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Irena Vostracká.

Veřejné debaty se zúčastní vedle zástupců města Plzně také klíčoví vlastníci v území i externí mimoplzeňští odborníci na územní plánování a architekturu. Přítomné chtějí seznámit s principem navržených regulačních prvků pro budoucí podobu řešeného území i jeho dlouhodobým vývojem. Výstava v Měšťanské besedě Měšťanské besedy rovněž představí novou územní studii i historický vývoj řešeného prostoru mezi řekou Radbuzou a železnicí.

Územní studii Plzeň, Americká – Sirková odsouhlasilo usnesením Zastupitelstvo města Plzně. Vymezené území zaujímá plochu přibližně 11,5 hektaru a jeho součástí je mimo jiné prostor po bývalém Domu kultury. Studie vychází z urbanisticko-architektonické soutěže z roku 2014 a podrobněji rozpracovává podmínky stanovené v Územním plánu Plzeň. Kompletní znění územní studie Plzeň, Americká – Sirková je k nalezení na webu Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.