Veřejnost bude v bývalém Tescu diskutovat o územní studii Americká - Sirková

Veřejnost bude v bývalém Tescu diskutovat o územní studii Americká - Sirková | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan MrázJan Mráz

Analytik / specifikátor

Více

David KlímaDavid Klíma

Starosta Chudenic

Více

Václav ŠteklVáclav Štekl

Radní PK pro životní prostředí, zastupitel města Plzně

Více

Veřejnost bude v bývalém Tescu diskutovat o územní studii Americká - Sirková

Plzeň, 05.01.2018, aktualizováno 09:41 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

O územní studii Plzeň, Americká – Sirková bude veřejnost debatovat ve středu 10. ledna od 17.00 hodin v objektu bývalého obchodního domu Tesco na Americké. Základní podmínky pro budoucí podobu území mezi Americkou ulicí, Denisovo nábřežím a Nádražní ulicí, jehož součástí je i prostor po bývalém Domu kultury, představí veřejnosti Útvar koncepce a rozvoje města Plzně. Zároveň od 8. ledna do 28. ledna 2018 bude v chodbě Měšťanské besedy v Kopeckého sadech pro zájemce umístěna výstava věnující se nové studii i historickému vývoji řešeného území.

„Lokalita mezi Americkou a Sirkovou ulicí má pro město velký potenciál a z hlediska územního plánování je mu věnována dlouhodobá pozornost. Věřím, že studie vytváří předpoklad pro koordinovaný a rychlý rozvoj tohoto území, který bude přínosem pro město, soukromé vlastníky i obyvatele. A právě proto chceme s podrobnostmi studie širokou veřejnost blíže seznámit,“ uvádí technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

„Během debaty představíme konkrétní podmínky, řekněme mantinely, které studie pro budoucí podobu území stanovuje. Budeme hovořit o podmínkách kladených na parkování, zeleň, velikost zástavby, vedení uliční sítě a další oblasti důležité pro rozvoj této části města,“ vysvětluje ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Irena Vostracká.

Veřejné debaty se zúčastní vedle zástupců města Plzně také klíčoví vlastníci v území i externí mimoplzeňští odborníci na územní plánování a architekturu. Přítomné chtějí seznámit s principem navržených regulačních prvků pro budoucí podobu řešeného území i jeho dlouhodobým vývojem. Výstava v Měšťanské besedě Měšťanské besedy rovněž představí novou územní studii i historický vývoj řešeného prostoru mezi řekou Radbuzou a železnicí.

Územní studii Plzeň, Americká – Sirková odsouhlasilo usnesením Zastupitelstvo města Plzně. Vymezené území zaujímá plochu přibližně 11,5 hektaru a jeho součástí je mimo jiné prostor po bývalém Domu kultury. Studie vychází z urbanisticko-architektonické soutěže z roku 2014 a podrobněji rozpracovává podmínky stanovené v Územním plánu Plzeň. Kompletní znění územní studie Plzeň, Americká – Sirková je k nalezení na webu Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.