Do Tříkrálové sbírky se zapojí i letos vedle biskupa také primátor s hejtmanem

Do Tříkrálové sbírky se zapojí i letos vedle biskupa také primátor s hejtmanem | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan HutterJan Hutter

Terchnolog

Více

Martin WalterMartin Walter

Více

Vít ProcházkaVít Procházka

Student ZČU v Plzni

Více

Do Tříkrálové sbírky se zapojí i letos vedle biskupa také primátor s hejtmanem

Plzeň, 05.01.2018, aktualizováno 09:27 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

I letos se zapojí do výběru peněz při Tříkrálové sbírce plzeňský primátor Martin Zrzavecký, plzeňský biskup Tomáš Holub a hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard. V pondělí 8. ledna vyrazí společně na radnici, biskupství, hejtmanství i na další místa v Plzni. V době od 10.10 do 10.40 hodin se zastaví i na prostranství U Zvonu, kde bude přistavena historická Tříkrálová tramvaj. Tramvaj bude jezdit po Plzni od 9 hodin do 17.30 hodin a cestující v ní budou přepravováni zdarma. Jízdu jim zpestří koledníci a řada hudebních sdružení a zpěváků.

Do Tříkrálové sbírky se zapojí i letos vedle biskupa také primátor s hejtmanem | Autor: Plzen.euDo Tříkrálové sbírky se zapojí i letos vedle biskupa také primátor s hejtmanem | Autor: Plzen.eu

„V České republice se organizuje velké množství sbírek a jen málokterým z nich se opravdu věří. Právě Tříkrálová sbírka je na prvním místě v důvěryhodnosti, což dokazuje i fakt, kolik se vybere v Plzni a plzeňském regionu peněz. Jsem moc rád, že mohu podpořit již 18. ročník této sbírky,“ řekl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Výtěžek z Tříkrálové sbírky opět pomůže sociálním službám i jednotlivcům v plzeňské diecézi. „Z vykoledovaných peněz zůstává 65 procent v místě výběru, dalších 15 podpoří projekty v rámci plzeňské diecéze, 10 procent jde na humanitární pomoc v zahraničí, pět procent zůstává na centrální úrovni Charity České republiky a pět procent je určeno na režii sbírky,“ uvedl ředitel Městské charity Plzeň Pavel Janouškovec.

V roce 2017 vynesla Tříkrálová sbírka v plzeňské diecézi celkem 4,408 milionu korun. Mezi nejvýznamnější příjemce patřily Domov pro seniory sv. Jiří Plzeň, který obdržel 138 tisíc korun, a Domov pro matky s dětmi v tísni Klatovy, jemuž bylo přiděleno sto tisíc korun. Významné částky také získaly Domov pokojného stáří a denní stacionář Ostrov, a to 93 tisíc korun, Noclehárna pro muže v Rokycanech 65 tisíc korun a Sociálně terapeutické dílny sv. Josefa Meclov 50 tisíc korun.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.