Plzeň chystá stavbu dalších cyklostezek, využije peníze od kraje i od EU

Plzeň chystá stavbu dalších cyklostezek, využije peníze od kraje i od EU | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,55%
Spokojený48,48%
Zklamaný20,45%
Zdrcený12,12%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 132

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Roman ČerníkRoman Černík

kandidát na hejtmana, člen RKO SZ Plzeňského kraje

Více

Radek LukáčRadek Lukáč

starosta obce Heřmanova Huť

Více

Jan ŠašekJan Šašek

předseda Kontrolního výboru ZPK, zastupitel PK, místopředseda RS ODS Plzeňského kraje

Více

Plzeň chystá stavbu dalších cyklostezek, využije peníze od kraje i od EU

Plzeň, 02.01.2018, aktualizováno 15:46 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Do vybudování několika nových úseků cyklostezek ve městě i v nejbližším okolí hodlá v letošním roce investovat město Plzeň kolem 70 milionů korun. Připraveno má kolem 15 projektů. Financovat je pomohou evropské dotace i finance, které poskytne Plzeňský kraj. Ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas (ČSSD) informoval, že v rozpočtu města je významná suma v desítkách milionů korun. Vzniknout by měly nejen oblíbené trasy greenways podél řek, ale i část cyklostezky mířící z Plzně směrem do Brd.

Podporu ve výši 3,87 milionu korun získá město od Plzeňského kraje na výstavbu cyklostezky mezi městskou částí Plzeň – Koterov a Starým Plzencem. Jedná se o dva spojité úseky v délce 700 metrů a 2,5 kilometru, tedy úsek Koterov a úsek Starý Plzenec. „Náklady na výstavbu cyklostezky se očekávají ve výši 24,4 milionu korun. Město Plzeň požádalo o dotaci také z programu IROP, výše dotace by mohla činit 20,8 milionu korun,“ uvedl ekonomický náměstek Pavel Kotas. V současné době se v místech stavby cyklostezky v úseku k lávce nachází účelová komunikace. V dalším úseku polní cesta, která slouží pro přístup k okolním zemědělsky využívaným pozemkům.

Dalších 2,6 milionu korun získalo město od kraje na novou cyklostezku podél železniční trati v Lábkově ulici. Stezka přijde na 3,28 milionu korun a zbývajících 20 procent nákladů uhradí třetí městský obvod ze svých zdrojů. Propojí dva úseky stávajících cyklostezek, které se nacházejí v Plzni – Skvrňanech. „Realizace přispěje ke zvýšení bezpečnosti chodců a cyklistů v dané lokalitě, protože v současnosti jsou lidé nuceni vstupovat do vozovky, kde je provoz motorových vozidel. Navíc naváže na nejvýznamnější cykloturistickou tepnou kraje - cyklotrasu Paříž - Norimberk – Praha,“ řekl náměstek primátora Kotas.

Město má dále v plánu vybudovat cyklostezku kolem zoologické zahrady, která se napojí na mostek přes Mži, další greenways podél řek nebo cyklostezku u Radbuzy v Liticích, která bude stát včetně nové lávky kolem 28 milionů korun. V současné době je v Plzni přes 75 kilometrů stezek pro chodce a cyklisty se společným nebo rozděleným provozem.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.