O provoz semaforů v ulicích Plzně se bude nově starat PMDP

O provoz semaforů v ulicích Plzně se bude nově starat PMDP | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,01%
Spokojený45,86%
Zklamaný20,38%
Zdrcený12,10%
Šokovaný14,65%

Celkový počet hlasů: 157

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan FluxaJan Fluxa

Místostarosta MO Plzeň 2 - Slovany

Více

Milan FialaMilan Fiala

kastelán

Více

Antonín PazourAntonín Pazour

starosta Holýšova

Více

O provoz semaforů v ulicích Plzně se bude nově starat PMDP

Plzeň, 22.12.2017, aktualizováno 16:02 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Zajišťování provozu a údržby světelně řízených křižovatek a samostatných světelně řízených přechodů pro chodce převezmou od 1. ledna 2018 Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP). Až dosud systém provozovala soukromá firma. PMDP se tak budou starat o všech 93 světelných signalizačních zařízení, z nichž je 91 řízeno dynamicky, tedy na základě skutečné poptávky, a 65 zařízení má možnost zajišťovat preferenci veřejné dopravy. Změna navazuje na postupné převádění správy městského majetku do rukou společností vlastněných městem.

„Město Plzeň volí v posledních letech přesun správy městského majetku na společnosti ve svém vlastnictví, a to například v oblasti vodárenství, odpadového hospodářství nebo při údržbě městských nemovitostí, budov i areálů,“ vysvětlil Petr Náhlík (KDU-ČSL), náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí. Údržba světelného signalizačního zařízení obnáší řadu vysoce odborných činností včetně péče o vnější technická zařízení, jako jsou stožáry, návěstidla a další součásti venkovní výstroje.

PMDP dlouhodobě zajišťují údržbu městem vlastněných tramvajových tratí a městského trakčního trolejového a kabelového vedení. Na začátku roku 2017 jim byl svěřen provoz a servis městského parkovacího systému a od 1. září 2017 rovněž provoz městského veřejného osvětlení. „Máme za to, že správa světelné signalizace vyjmenované činnosti dopravního podniku logicky doplňuje. Námi vlastněné speciálně vybavené plošiny určené pro údržbu trakčního vedení nebo veřejného osvětlení lze nyní využít i pro údržbu stožárů a návěstidel. Navíc jsou tyto stožáry umístěny v bezprostřední blízkosti trakčního vedení,“ vysvětlil Michal Kraus, předseda představenstva PMDP.

Systém světelného signalizačního zařízení na území města Plzně je průběžně modernizován. V posledních letech došlo například k přechodu ze žárovek na LED technologie, k výměně řídících počítačů za modernější typy a k doplňování možnosti preference MHD i pro nekolejovou dopravu. Veškerý rozvoj i modernizaci systému bude i nadále zajišťovat město Plzeň. Náklady na údržbu světelného signalizačního zařízení jsou zahrnuty v rozpočtu Správy veřejného statku města Plzně ve výši průměrně 15 milionů korun ročně. Obdobnou částku vydává město Plzeň každý rok na modernizaci a rozvoj systému.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.