Nejbohatší Čech uzavřel obchod roku, koupil 100 procent akcií plzeňské Škody Transportation

Nejbohatší Čech uzavřel obchod roku, koupil 100 procent akcií plzeňské Škody Transportation | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav DušekVáclav Dušek

krajský místopředseda

Více

Libor HoraLibor Hora

dělník, truhlář

Více

Jan BuriánekJan Buriánek

Místostarosta města Horažďovice, zastupitel PK

Více

Nejbohatší Čech uzavřel obchod roku, koupil 100 procent akcií plzeňské Škody Transportation

Plzeň, 27.11.2017, aktualizováno 15:05 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Společnost PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera se rozrostla o další významnou společnost. Podařilo se jí uzavřít obchod roku. Odkoupila totiž 100 procent akcií plzeňské strojírenské společnosti Škoda Transportation. O ceně, kterou Kellnerova společnost za úspěšnou škodováckou firmu zaplatila lze jen spekulovat. Mohlo by se jednat o částku ve výši 10 miliard korun.

„Skupina PPF oznamuje, že podepsala smlouvu o koupi 100 procent akcií společnosti Škoda Transportation včetně dalších aktiv souvisejících s činností Škoda Transportation, zejména ochranných známek Škoda a nemovitostí využívaných pro provoz společnosti. Součástí transakce je i závazek skupiny PPF poskytnout společnosti Škoda Transportation provozní úvěr za účelem financování nezbytných potřeb společnosti,“ uvedla mluvčí PPF Zuzana Migdalová. Mluvčí společnosti Škody Transportation Lubomíra Černá v tiskovém prohlášení podpis smlouvy potvrdila. „Vstup silného finančního partnera v podobě skupiny PPF do společnosti Škoda Transportation přispěje k jejímu dalšímu rozvoji. Účinnost podepsané smlouvy je ještě podmíněna nezbytným souhlasem Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže,“ doplnila mluvčí Černá.

 

Se svými více než 5300 zaměstnanci je Škoda Transportation největší firmou zabývající se dopravním strojírenstvím ve střední a východní Evropě. Vyrábí tramvaje, příměstské elektrické vlaky, lokomotivy, soupravy metra, trolejbusy nebo elektrobusy. Patří do ní plzeňské firmy Škoda Transportation, Škoda Electric a Movo, ostravská Škoda Vagonka, Pars Nova Šumperk a pražský výrobce výkonové elektroniky Poll. V Maďarsku je to podnik Ganz-Škoda, v Novosibirsku výrobce motorů Sibelektroprivod, v Německu Škoda Transportation Deutschland a předloni ovládla také finského výrobce kolejových vozidel TransTech.

 

Naproti tomu skupina PPF působí v bankovnictví a finančních službách, v oblasti telekomunikace, biotechnologie, pojišťovnictví, nemovitosti i zemědělství. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii i Severní Americe. K polovině letošního roku vlastnila skupina aktiva dosahující téměř 35 miliard eur a celosvětově zaměstnávala 155 tisíc lidí, z toho v Česku téměř 9000 zaměstnanců. Do jejího portfolia patří mimo jiné Home Credit, Air Bank Cetin nebo O2.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.