Jiří Pospíšil se stal novým předsedou TOP 09, střídá Miroslava Kalouska

Jiří Pospíšil se stal novým předsedou TOP 09, střídá Miroslava Kalouska | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Michal DrabíkMichal Drabík

Invalidní důchodce

Více

Alexandra NágrováAlexandra Nágrová

Zastupitelka PK, starostka obce Hvozd

Více

Radim LisenkoRadim Lisenko

Právník

Více

Jiří Pospíšil se stal novým předsedou TOP 09, střídá Miroslava Kalouska

Praha, Plzeň, 26.11.2017, aktualizováno 11:51 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Plzeňský politik, europoslanec a krajský zastupitel Jiří Pospíšil se stal v neděli novým předsedou TOP 09. Nahradil tak v čele strany, která doslova jen s odřenými zády dostala do Sněmovny se ziskem 5,31 procenta hlasů dosavadního šéfa Miroslava Kalouska. Pro Pospíšila hlasovalo 147 ze 177 delegátů celorepublikového sněmu TOP 09. Odstupující předseda Kalousek ve volbách už nekandidoval, Pospíšil byl až do poslední chvíle jediným kandidátem na předsednický post. Nakonec se ještě o předsednické křeslo ucházel jediný protikandidát, kterým byl podnikatel Pavel Němec z Plumlova na Prostějovsku. Ve volbě však neuspěl a získal jen 13 hlasů. Nový předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se chce v čele strany zaměřit především na komunální volby, které se uskuteční příští rok. Straníky vybídl, aby kandidátky otevřeli i nestraníkům. Vyjádřil připravenost pomoci všem kandidátům v obecních volbách.

Jiří Pospíšil ve své kanceláři ve Štrasburku | Autor: Richard BenešJiří Pospíšil ve své kanceláři ve Štrasburku | Autor: Richard Beneš

„Je třeba začít každodenní politickou práci a pokusit se postupně značku TOP 09 obnovovat. Čekají nás komunální volby, máme je již za 11 měsíců a mým cílem bude právě pracovat na tom, abychom postavili nové kandidátky v co možná nejširším počtu měst a obcí,“ uvedl Pospíšil. On sám by se mohl ucházet o post primátora Prahy. Zdůraznil, že se Česká veřejnost musí bránit referendu o vystoupení z Evropské unie. Ti, kdo o takové referendum usilují, se podle jeho slov snaží dostat Českou republiku do područí putinovského Ruska.

 

Pospíšil dále uvedl, že TOP 09 by měla v nadcházejících volbách využít na své kandidátky ve městech a obcích nestraníky kandidující za TOP 09. Stejně tak kandidoval Pospíšil za TOP 09 v minulých volbách do Evropského parlamentu i v krajských volbách. Členem TOP 09 se stal Pospíšil až letos na podzim. Vedle toho by ovšem měla TOP 09 usilovat i o nové členy. V současné době má topka 2603 členů, což je o 2000 méně, než v letech 2011 a 2012. Sympatizantů ochotných pracovat pro stranu má TOP 09 kolem 19 tisíc.

 

Souběh předsednické funkce a poslance Evropského parlamentu nevidí Jiří Pospíšil jako nic neobvyklého. „Když se podíváte na složení Evropského parlamentu, je tam několik předsedů národních parlamentních stran. Nebudu, pokud budu zvolen, v tomto směru výjimkou,“ řekl Pospíšil s tím, že není politikem, který by jen odjel do Bruselu jako někdo, kdo už se dál nezajímá o politické dění v Česku. Zároveň vede Pospíšil Muzeum Kampa, jako předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.