Zastupitelé kraje schválili milionovou dotaci na výstražný informační systém pro Tachov

Zastupitelé kraje schválili milionovou dotaci na výstražný informační systém pro Tachov | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,91%
Spokojený44,07%
Zklamaný21,47%
Zdrcený12,43%
Šokovaný14,12%

Celkový počet hlasů: 177

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Josef MišteraJosef Mištera

Ředitel ústavu umění a designu ZČU v Plzni

Více

Pavel PrincPavel Princ

Starosta Kolince

Více

Štěpánka BalcarováŠtěpánka Balcarová

Jazzová hudebnice a skladatelka

Více

Zastupitelé kraje schválili milionovou dotaci na výstražný informační systém pro Tachov

Plzeň, 07.11.2017, aktualizováno 18:30 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Milionovou dotaci schválili téměř jednomyslně zastupitelé Plzeňského kraje pro město Tachov na vybudování výstražného informačního systému, který pomůže při povodních i jiných nebezpečích. Celkové náklady jsou 1,1 milionu korun. Tachov je předposledním větším městem, které podobný systém ještě nemělo. Po zrušení veřejného rozhlasu sloužila pro informování obyvatel pouze místní kabelová televize, která ale v případě výpadku elektřiny nefungovala.

„Jedná se o 141 amplionů na 47 místech a tedy také 47 bezdrátových hlásičů, umístěných na sloupech veřejného osvětlení. Po dobu tří dnů je systém energeticky soběstačný,“ vysvětlil starosta Tachova Jiří Struček (ČSSD). Informační systému bude napojený na systém hasičského záchranného sboru, tedy i na krajský integrovaný záchranný systém a také na pult centrální ochrany města.

 

Proti dotaci vystoupila na zastupitelstvu Zdeňka Lišková (KSČM). „Nevěřím tomu, že si tento systém větší města nedokáží zajistit z vlastních prostředků. Proč se na to tedy nevyhlásí nějaký speciální dotační program,“ tázala se zastupitelka Lišková. „Je to standardní spolupráce s hasičským sborem. Není to o městě, ale i hasičích. Je třeba vyhovět hasičům. Dalším městem v pořadí, které vybuduje tento systém, bude Stříbro,“ vysvětlil náměstek hejtmana Ivo Grüner (ČSSD). Už loni hejtmanství poslalo milion korun Třemošné u Plzně, kde funguje překladiště pohonných hmot. „Stalo se tak z důvodu zabezpečení města i plzeňské části, zejména pak Bolevce,“ dodal Grüner. Kraj by byl rád, kdyby města na systému dále pracovala a zajistila například posílání varovných SMS zpráv všem obyvatelům.

 

Hejtman Josef Bernard (ČSSD) označil systém použití v Tachově za ten nejlepší, který lze nainstalovat. Jde o kombinaci varovných sirén, přednastavených a aktuálních hlášení. „Je to kvůli bezpečnosti občanů, hlavně v částech ohrožených při povodních na Mži nebo při případné havárii přehradní nádrže Lučina, kdy může dojít k zatopení celého údolí,“ dodal starosta Tachova. Tam je podle jeho slov hlásičů nejvíc, další jsou rozmístěny po celém městě.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.