Plzeňská veřejnost určila v anketě priority pro další rozvoj města

Plzeňská veřejnost určila v anketě priority pro další rozvoj města | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Michal ŠnebergrMichal Šnebergr

Místopředseda Regionálního sdružení ODS Plzeňského kraje, starosta Železné Rudy

Více

Miroslav NenutilMiroslav Nenutil

Senátor PČR

Více

Pavel PrincPavel Princ

Starosta Kolince

Více

Plzeňská veřejnost určila v anketě priority pro další rozvoj města

Plzeň, 07.11.2017, aktualizováno 18:25 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Za priority pro následující roky označila plzeňská veřejnost v anketě o budoucím rozvoji města zlepšování využití veřejných prostranství, regeneraci sídlišť, zapojování obyvatel do fungování města, dostavění městského okruhu či zkultivování oblasti Americká – Sirková v centru města. Lidé kladli také důraz na propojování vzdělání s praxí i zvyšování kapacity sítě sociálních služeb.

Do hlasování se během měsíce října v rámci přípravy návrhové části Strategického plánu města Plzně se aktivně zapojilo na 90 odborníků a 400 laiků. Ve formuláři na webu Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně hodnotili 51 navržených aktivit pro další rozvoj města. Výsledky hlasování se zapracují do dokumentu, který bude předložen k projednání v jednotlivých městských obvodech a orgánech města Plzně.

Strategický plán je pro město zásadní dokument, který komplexně navrhuje jeho budoucí směřování v oblasti bydlení, hospodářství, trávení volného času, životním prostředí a dalších směrech. Protože město nemůže vzhledem k omezeným materiálním a finančním možnostem změnit všechno najednou, je nutné si určit priority.

„Ke stanovení prioritních oblastí rozvoje jsme opět přizvali odborníky i širokou veřejnost a celkový počet hlasujících byl mimořádný. Je skvělé, že se našlo na pět stovek Plzeňanů, kteří vyjádřili svůj názor a mají zájem aktivně spoluutvářet budoucnost města,“ uvedla ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Irena Vostracká.

„Výsledky hodnocení veřejnosti se v zásadních tématech shodovaly s odborníky. Dostali jsme tak seznam aktivit, které vnímají jako klíčové pro Plzeň všichni společně,“ informovala Eva Velebná Brejchová z Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně, hlavní koordinátorka přípravy Strategického plánu města Plzně. „S výsledky budeme dále pracovat a zohledníme je při dokončování návrhové části strategického plánu, které probíhá v těchto dnech,“ doplnila Velebná Brejchová.

Hlavním smyslem strategického plánu je organizace rozvoje města a koordinace jednotlivých zájmů tak, aby město prosperovalo jako celek. V prosinci 2016 schválilo Zastupitelstvo města Plzně analytickou část Strategického plánu města Plzně. Definovalo se šest nejdůležitějších pozitiv, na nichž je třeba dále stavět, a osm potenciálně problematických oblastí, s nimiž je třeba se vypořádat. V návaznosti na to se zformulovalo pět strategických cílů a navrhlo se více než osmdesát aktivit, které povedou k jejich řešení a naplňování. O těchto aktivitách se v září 2017 diskutovalo s odbornou veřejností a v říjnu 2017 je město předložilo k hodnocení obyvatelům Plzně. Do přípravy dokumentu se doposud aktivně zapojilo 350 osob a více než 2500 obyvatel města přispělo svým názorem.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 09.11.2017 12:36, Reagovat

...a hlavně musíme koukat na zadávání veřejných zakázek takovým firmám, které dostatečně "namažou", abychom si "my zastupitelé" k našim "nuzným" platům trochu přilepšili. "Kdo maže, ten jede". Případně "Já na bráchu, brácha na mne". Tak se to dělá!!!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.