Nový poslanec Martin Baxa skončí ve funkci náměstka hejtmana, zůstane náměstkem primátora

Nový poslanec Martin Baxa skončí ve funkci náměstka hejtmana, zůstane náměstkem primátora | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel PrincPavel Princ

Starosta Kolince

Více

Marie ČápováMarie Čápová

starostka města Kasejovice

Více

Štěpánka BalcarováŠtěpánka Balcarová

Jazzová hudebnice a skladatelka

Více

Nový poslanec Martin Baxa skončí ve funkci náměstka hejtmana, zůstane náměstkem primátora

Plzeň, 01.11.2017, aktualizováno 21:03 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Ve funkci náměstka hejtmana Plzeňského kraje pro oblast kultury a památkové péče skončí nově zvolený poslanec a náměstek plzeňského primátora Martin Baxa (ODS). Díky preferenčním hlasům v nedávných parlamentních volbách, kterých získal 4655, poskočil ze třetího místa kandidátky ODS na první a získal mandát poslance. Ve středu na jednání Regionální rady ODS Martin Baxa oznámil své rozhodnutí, vzdát se funkce náměstka hejtmana. Post prvního náměstka primátora si hodlá Baxa ponechat.

Martin Baxa sleduje s dalšími členy ODS výsledky voleb | Autor: Richard BenešMartin Baxa sleduje s dalšími členy ODS výsledky voleb | Autor: Richard Beneš

„Chtěl jsem kandidátku do Poslanecké sněmovny svou kandidaturou pouze podpořit. Voliči mi ovšem dali důvěru a zvolili mě poslancem. Jejich důvěry si vážím, rozhodl jsem se proto rezignovat na post náměstka hejtmana Plzeňského kraje, a to nejpozději na prvním jednání krajského zastupitelstva v novém roce. Souběh funkcí, které nyní vykonávám, s funkcí poslance by znamenal, že bych se všemu nemohl věnovat naplno,“ vysvětlil své rozhodnutí Martin Baxa. Regionální rada tento krok vzala na vědomí.

 

Členové výkonné rady ODS na svém jednání zhodnotili výsledky voleb a stav povolebního vyjednávání. „Výsledek ODS v Plzeňském potvrdil celostátní vzestupný trend naší strany,“ komentoval zisky občanských demokratů jejich krajský předseda Martin Baxa a dodal: „Náš krajský výsledek byl opět v republikovém srovnání nadprůměrný a Plzeňský kraj patřil v rámci ODS mezi čtyři nejlepší. Podařilo se nám také k naší radosti zvýšit počet poslaneckých mandátů v kraji na dvojnásobek. Navíc platí, že jsme jedinou pravicovou stranou, která do Poslanecké sněmovny vyšle poslance za náš kraj,“ dodal Baxa.

 

Vedle náměstka primátora a hejtmana se do Sněmovny za ODS dostala i lídryně kandidátky Ilona Mauritzová, která získala 3429 preferenčních hlasů. Svůj mandát poslanec neobhájil Vladislav Vilímec, který kandidoval ze druhého místa. Zatím není jasné, kdo nahradí Martina Baxu ve vedení Plzeňského kraje. Nelze vyloučit, že to bude právě bývalý poslanec a krajský zastupitel Vladislav Vilímec.

 

Krajské vedení ODS také podpořilo povolební postup předsedy Petra Fialy, výkonné rady a poslaneckého klubu, aby občanští demokraté ani nevstupovali do vlády s hnutím ANO ani nepodporovali menšinovou vládu s účastí tohoto hnutí.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (28 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Jaroslav 13.11.2017 17:47, Reagovat

Poslouchej, všechno je jinak .....

tak si to proberme soudruhu 11.11.2017 22:32, Reagovat

pokud jde vše přímo poskytovateli - mám pár dotazů

telefon = 4476 měsíčně - jaký to máš tarif soudruhu?

cestování 27400 měsíčně - Plzen-praha a zpět je cca 200 za den - měsíčně tedy 6000. i kdyby sněmovna seděl denně - za co je ten zbytek Timure?

zpět do státního rozpočtu jde 0,4% - nestydíš se to zdůrazňovat

jakou úlitbu musíš odevzdat svým soudruhům, za to, že Tě napsali na kandidátku mne, jako daňového poplatníka, vůbec nezajímá


a poslední otázka - popřeš, že Tvůj příjem za minulé období byl 2,5 milionu Kč?

oprava 11.11.2017 22:33, Reagovat

příjem 2,5 milionu Kč ročně - tedy v součtu 10-mega

MrDacz 12.11.2017 17:34, Reagovat

To je tímyp jak jdou všechny hovory přes Moskvu :-(

Jiří Valenta 11.11.2017 16:30, Reagovat

Tak jsem skutečně po dlouhé době zavítal na tento server a ke svému "milému" a přiznávám, že i předstíranému, překvapení zjištuji, že mnozí na mne zde ještě nezapomněli, což bych ostatně také velice nerad :-D. Jak jistě někteří zdejší anonynové již dobře ví, na hlouposti a invektivy nereaguji, je to zbytečné, je to zbytečné, je to zbytečné :-D, ale nyní učiním výjimku. Ne proto, že by mne někdo zde natolik vyprovokoval, ale zejména z toho důvodu, že skutečně nemám co tajit, vše je dohledatelné a prokazatelné, a hlavně také nechci být zařazován mezi takové megasběrače (placených) funkcí, jako je v článku zmiňovaný pan mj. vícenásobný náměstek Baxa a někteří další (převažně z jeho prokmotrovské "demokratické" strany).... Takže od samého počátku....poslanec Valenta nyní pobírá poslanecký plat, přičemž obě zastupitelské, a podotýkám neuvolněné, tedy i minimálně honorované, funkce v krajském i městském zastupitelstvu, v průběhu krátké doby opustil...tento poslanecký plat činí cca. 2,4 násobek průměrného platu v nepodnikatelské sféře (tedy 2,4 x cca. 28 000 Kč hrubého). Jak uvedl poměrně přesně jeden diskutující, poslanecké náhrady v hotovosti pobírá jen za dopravu a provoz poslanecké kanceláře a jakousi reprezentaci. Ostatní finanční kompenzace jdou přímo ke konkrétnému poskytovateli služeb, a nevyčerpané částky zůstávájí vždy ve státním rozpočtu. Tzn., že suma, která mu z náhrad zůstává, není ani třetinová, jak uvádějí někteří hloupí investigativní všeználkové..A to jen proto, že využívá k dopravě meziměstské autobusy, vlaky či MHD, aniž by disponoval automobilem (soukromým ani služebním). Je pravdou, že finanční náhrady za ubytování v Praze využívá celé, bohužel na tržní nájemné v hlavním městě nemá vliv, ale kritiky může potěšit faktem, že v tomto volebním období bude využívat služeb poslanecké ubytovny (ovšem ta vyjde daňového poplatníka na ještě mnohem více) a v jeho náhradách již tato položka bude tedy chybět. Stejně tak může bez obav přiznat, že jeho asistentka pobírá plnou částku, pracuje tak na plný pracovní úvazek (živnostenský list) a svůj plat si zcela jistě zaslouží.
Z kompletní platové měsíční položky v hrubém, přeposílá celou 1/5 v čistém jako solidární dar KSČM (přirozeně mimo dalších členských příspěvků). V daňovém přiznání za poslední kalendářní rok vykázal tak dary a příspěvky potřebným organizacím či jednotlivcům ve výši několik set tisíc korun. ..o dalších desítkách tisích korun z poslaneckého příjmu (například z poslední doby 60 tisíc Kč příspěvek na volby apod.) nemá smysl se ani rozepisovat...Summa summarum, poslanec Valenta rozhodně nešel do sněmovny zbohatnout, a také tam ani nezbohatne..:-) Snad to alespoň některé ty z přemýšlivějších trochu uklidní...A těm hloupějším a nekriticky závistivějším? Dobře jim tak..:-D Hezký den..JV

MrDacz 11.11.2017 20:43, Reagovat

Valenta je především bolševický demagog!!!
A podporuje švarcsystém!!!
Asistentka jako OSVČ, na plný úvazek???Co to jako je???

Muf 12.11.2017 17:40, Reagovat

Pokud porušuje Valenta nějak zákony, tak podejte podnět policii, ať vše prošetří. Pokud takovou informaci nemáte, tak tady přestaňte trapně hejkat a držte zobák!

ale, ale, bolševický censor 13.11.2017 12:43, Reagovat

.. vedle zákonů psaných, jsou i zákony morální - jak stojí v bibli - Káží vodu a pijí víno - to na soudruha Valentu sedí, jak prd.. na hrnec.

Na druhou stranu je třeba ho ocenit, stejně jako Ransdorf pochopil, že mírně inteligentní se mezi blbounkama může vyšvihnout a udělat si z toho dobrou živnost. Z těch 10-mega jim sice musí trochu odloupnout, ale i ten zbytek dá x-násobně více, než jsou příjmy těch, které údajně zastupuje.

Muf 13.11.2017 21:04, Reagovat

Tak fajn, beru na tebe tvůj slovník. Používáš proti komunistovi bibli? No to je určitě dobře, ty přiblblej fáterníku, protože tam určitě píšou o té megazlodějně, církevních restitucích.A už jen proto, že tohle komunistům vadí, mají moje sympatie! Tak si tyhle kecy nech na setkání s otcem biskupem Radkovským a pohůnkem lotra Jurečka Baxou, až se opět vrátí do Plzně ze sletu té sudeťácké pakáže!

jen tak pro upřesnění MUFE 14.11.2017 17:38, Reagovat

1) tykejte si svým soudruhům
2) Bible je jedním ze základů civilizace - pro věřící i nevěřící. Koneckonců i soudruh Josef Visaironovič Džugašvili - po Vašem Stalin - ji v církevním semináři podrobně studoval
3) restituce zahájil president Havel = zvolený hlasy komunistických poslanců v roce 29.12.1989 = JEDNOHLASNĚ - ani jeden bolševik se nezdržel, ani jeden bolševik nebyl proti. Tak si to proberte na partajní schůzi.
3) Monsignore Radkovský není biskupem Plzeňským

a ještě doplněk 14.11.2017 17:43, Reagovat

- pochybuji, že je Valenta komunistou, zjisti si, kdy do tý partaje vlez - je IMHO chytrým oportunistou, kterému se ty příjmy líbí.
Nevím nakolik jste znal Ransdorfa, ale tento soudruh Míla se od Vás kovaných značně lišil - za Husáka byste ho vyloučili a zřejmě by seděl - ale zase brebendy se mu líbily, jak ostatně na srazu Rakovnických spolužáků ve stavu podroušeném přiznával

MrDacz 13.11.2017 13:06, Reagovat

Krásně ste to napsal!
Váš komentář nemá chybu a 100% se s ním ztotožňuji. Soudruh Valenta bolševický tlučhuba a rudej bolševickej Muf je Vosí Hnízdo pod jinou přezdívkou :-)

Muf 13.11.2017 21:07, Reagovat

Začínám tě mít rád.:-))

MrDacz 14.11.2017 17:09, Reagovat

Vždyť já tebe taky
jsi můj nejoblíbenější padouch :-)

Muf 14.11.2017 17:17, Reagovat

Padouch nebo hrdina, všechno jedna rodina.

Jaroslav 06.11.2017 17:06, Reagovat

Nebo Štrunc, proti nim je Valenta žebrota...

?? 08.11.2017 19:46, Reagovat

Jakého poslance Štrunce máte na mysli? - neznám.

Jaroslav 06.11.2017 17:03, Reagovat

No a teď si vezměte, kolik si nahrabal za ta léta Marek Benda ,ten náš rychlostudent.

San 05.11.2017 11:33, Reagovat

Ty náhrady jsou samozřejmě nemorální, ale horší je sedět na několika židlích. Buď je ta práce tak snadná (v tom případě by to mohli dělat při normálním zaměstnání např. odpoledne za pár korun), nebo to pak flákají za velké peníze. Běžné pracovní zařazení je přeci 7,5, nebo 8 hodin.

Vilímec 04.11.2017 15:21, Reagovat

náměstkem?? Zase bude hrabat nenažranec... v ODS je velká personální nouze...

gRVMsZ 02.11.2017 17:10, Reagovat

Tady někdo nedávno kritizoval Martina Baxu za "nenažranost".
Doporučuji se podívat na adresu
https://zpravy.idnes.cz/poslaneckeNahrady/seznam.aspx
zejména na soudruha všech Západočeských soudruhů = Valentu -ten si ke svému super-poslaneckému platu na náhradách nahrabal 143tisíc každý měsíc - 99,6% možného.

Fgtd 11.11.2017 15:01, Reagovat

Doporučuji se lépe orientovat v zákonných náhradách každého poslance..plat asistenta pobírá asistent, náhrada za ubytování pobírá pronajímatel, náhrada za telefony pobírá operátor, náhrada za nájem kanceláře pobírá pronajimatel a nevyuzite prostředky zůstávají státu, poslanci mají v plné výši jen náhradu na provoz kanceláře a na dopravu..Co se ale týče kumulace funkcí je to o něčem jinem..nestihaji a jen berou

Radim 03.11.2017 09:07, Reagovat

Celkově je to hnus u všech. Ono jestli 99 nebo 86 procent, to je skoro jedno. Je neuvěřitelné, že mají proplacené takové sumy a k tomu ještě takový plat. Musí to být náročné vyžit měsíce s 200 tis., co má spousta lidí na půl roku, někdo i na rok. Ubohost.

soudruh Valenta 06.11.2017 12:50, Reagovat

= 10 mega za 4 roky - a teď nanovo.

Čest práci.

MrDacz 03.11.2017 07:10, Reagovat

To myslíte našeho Valentu?
Komsomolce nejšlechetnějšího a bolševika ukovaného za Uralem z té nejušlechtilejší oceli...

jen si to odklikněte 03.11.2017 12:01, Reagovat

... nahrabal si na % nejvíc, stejně jako další bolševičtí Timuři a jejich parta.

Obvykle tady exhibuje - tak by k tomu mohl něco napsat, když už má zase na další roky příjem 2,5mega ročně zajištěn.

MrDacz 06.11.2017 08:08, Reagovat

Nějak bolševikovy zavylému došla řeč.

MrDacz 06.11.2017 17:51, Reagovat

Samozřejmě jsem myslel bolševokovi zavilému...

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.