Plzeň podala dovolání k Nejvyššímu soudu ČR v kauze OC Corso

Plzeň podala dovolání k Nejvyššímu soudu ČR v kauze OC Corso | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Josef NovákJosef Novák

Více

Jiří JuklJiří Jukl

Starosta Hartmanic

Více

Jan FluxaJan Fluxa

Místostarosta MO Plzeň 2 - Slovany

Více

Plzeň podala dovolání k Nejvyššímu soudu ČR v kauze OC Corso

Plzeň, 27.10.2017, aktualizováno 15:27 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Dovolání k Nejvyššímu soudu České republiky podalo město Plzeň v souvislosti se sporem, který s ním vede společnost AMÁDEUS REAL. Ta žaluje Plzeň z důvodu údajně zmařené investice na stavbu obřího obchodního centra Corso v lokalitě po bývalém kulturním domu Inwest. Stavbu odmítli obyvatelé Plzně v referendu. Společnost chce po městu jako náhradu škody zaplacení částky ve výši 1,8 miliardy korun.

Společnost Amádeus žaluje město Plzeň za údajně zmařenou investici v lokalitě po bývalém DK Inwest | Autor: TV ZAKSpolečnost Amádeus žaluje město Plzeň za údajně zmařenou investici v lokalitě po bývalém DK Inwest | Autor: TV ZAK

Vloni 4. května vydal Okresní soud Plzeň-město jako soud první instance rozsudek, kterým žalobu společnosti na zaplacení částky zamítl. Městu tehdy soud přiznal náhradu nákladů právního zastoupení v plném rozsahu. Proti uvedenému rozsudku okresního soudu podal investor a žalobce v jedné osobě odvolání ke Krajskému soudu v Plzni. Krajský soud v Plzni letos v červnu vydal usnesení, kterým rozsudek okresního soudu zrušil a věc mu vrátil k dalšímu řízení.

„Dnes (27. 10.) podalo statutární město Plzeň proti usnesení Krajského soudu v Plzni dovolání k Nejvyššímu soudu České republiky prostřednictvím Okresního soudu Plzeň-město. V dovolání statutární město Plzeň navrhuje, aby dovolací soud rozhodnutí Krajského soudu v Plzni změnil tak, že se rozsudek Okresního soudu Plzeň-město potvrzuje. Případně, pokud neshledá podmínky pro tento postup, aby usnesení Krajského soudu v Plzni zrušil a vrátil mu věc k dalšímu řízení,“ vysvětlil stanovisko města Dominik Tomášek, vedoucí Odboru právního a legislativního Magistrátu města Plzně.

Na druhou stranu podniká město směrem ke společnosti Amádeus Real vstřícně kroky, na základě kterých by firma mohla vybudovat ve zmíněné lokalitě řadu objektů, které by sloužily jako administrativní budovy, byty, obchody i kulturní zařízení. Na čtvrtečním jednání zastupitelstva schválili zastupitelé jednohlasně novou územní studii pro lokalitu Americká – Sirková – Denisovo nábřeží, která ovšem stanovuje přísné podmínky pro investora, jenž hodlá toto území zastavět. „Město dá základní podmínky a mantinely, jak by to mělo vypadat. Pak si to musí investor obhájit u lidí, jestli tomu budou fandit. Ve sporu s investorem to samozřejmě městu může pomoci. My nikomu nechceme bránit zastavět to území. Máme pouze podmínky, jak to má vypadat. Územní studii zveřejníme, by se k ní mohl každý dostat. Je třeba vést o tom veřejnou debatu,“ řekl technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.