Ředitel NP Šumava Pavel Hubený převzal významné bavorské vyznamenání

Ředitel NP Šumava Pavel Hubený převzal významné bavorské vyznamenání | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav ČervenýVáclav Červený

Více

Jaroslav JašekJaroslav Jašek

Učitel SŠ

Více

Robert HoudekRobert Houdek

Více

Ředitel NP Šumava Pavel Hubený převzal významné bavorské vyznamenání

Praha, 21.10.2017, aktualizováno 13:57 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Státní medailí za mimořádný přínos pro životní prostředí převzal ve čtvrtek večer z rukou ministryně životního prostředí a ochrany spotřebitele Ulrike Scharf, ředitel Správy Národního parku Šumava Pavel Hubený. Od roku 2009, kdy se pod tím to názvem uděluje, je tak teprve druhým Čechem, který toto prestižní vyznamenání získal.

Pavel Hubený převzal vyznamenání od bavorské ministryně Ulrike Scharf | Autor: NP ŠumavaPavel Hubený převzal vyznamenání od bavorské ministryně Ulrike Scharf | Autor: NP Šumava

„Je to velká pocta pro celý tým Správy Národního parku Šumava,“ komentuje své ocenění Pavel Hubený. „Jsem opravdu šťastný, že nejsme se Správou Národního parku Bavorský les a s dalšími partnery v Bavorsku jenom dobrými sousedy, ale že jsme schopni opravdu efektivně a přátelsky spolupracovat. A je to tím, že všichni pracujeme pro jeden společný fenomén. A tím je obrovský někde více, někde méně divoký les, kterému někdo říká Šumava, někdo Böhmerwald nebo Bavorský les,“ dodává Hubený.

 

Bavorskou státní medaili za mimořádný přínos pro životní prostředí, kterou získal například bývalý ředitel Správy NP Bavorský les Karl Friedrich Sinner, uděluje ministr nejvíce patnácti osobnostem, spolkům nebo obcím ročně.

 

„Pro mě je dnešní ocenění bavorskou medailí jen potvrzením toho, v co jsem doufal, když jsem Pavla Hubeného před dvěma lety jmenoval ředitelem Správy NP Šumava. A sice, že to bude po letech fluktuujících hlav NP Šumava opět osobnost, která dokáže ve službách ochrany přírody vnést do lidsky znesvářeného území harmonii a vrátí mu přínosnou vzájemnou přeshraniční spolupráci s Národním parkem Bavorský les,“ řekl ministr životního prostředí ČR Richard Brabec (ANO). Čilá komunikace posledních let mezi oběma parky se podle jeho slov promítá do řady společných projektů.

 

„Mám radost, že Pavel dostal toto vysoké ocenění a těším se na další přátelskou a konstruktivní spolupráci,“ blahopřeje ředitel Správy Národního parku Bavorský les Franz Leibl.

 

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.