Při návštěvě spalovny prezident zmínil nutnost zákona o odpadech, má být bičem na zelené teroristy

Při návštěvě spalovny prezident zmínil nutnost zákona o odpadech, má být bičem na zelené teroristy | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří AnderleJiří Anderle

zastupitel městyse Klenčí pod Čerchovem, předseda Demokratické strany zelených /DSZ/

Více

Tomáš FronkTomáš Fronk

programátor a vývojář IT

Více

Milena StárkováMilena Stárková

Zastupitelka PK, zastupitelka Sušice

Více

Při návštěvě spalovny prezident zmínil nutnost zákona o odpadech, má být bičem na zelené teroristy

Plzeň, 18.10.2017, aktualizováno 19.10.2017 09:59 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Exkurze ve spalovně komunálního odpadu ZEVO v Chotíkově u Plzně byla dalším bodem programu prvního dne návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Plzeňském kraji. Vedení spalovny prezidenta seznámilo s tím, jak to aktuálně vypadá s provozem zařízení za 2,1 miliardy korun poté, co vydání stavebního povolení napadli žalobami ekologičtí aktivisté. Spalovna má teď prodloužený zkušební provoz do konce srpna 2018. V nejbližších dnech by měl stavební úřad středočeského krajského úřadu znovu rozhodovat o povolení ke stavbě. Pokud vydá pravomocné stavební povolení, investor, kterým je společnost Plzeňská teplárenská, očekává další žalobu od Děti Země k plzeňskému krajskému soudu. Ten pak bude mít 90 dnů na rozhodnutí. Ekologičtí aktivisté stavbu spalovny v minulosti už několikrát přerušili a ve svých bojkotech hodlají pokračovat i nadále.

Prezident diskutoval ve spalovně s generálním ředitelem Plzeňské teplárenské Tomášem Drápelou | Autor: Martin PecuchPrezident diskutoval ve spalovně s generálním ředitelem Plzeňské teplárenské Tomášem Drápelou | Autor: Martin Pecuch

„Spalovna pracuje dokonce lépe, než jsme v původním projektu očekávali,“ pochválil před prezidentem Zemanem obří projekt, který vyrostl na zelené louce, předseda představenstva teplárenské společnosti Tomáš Drápela.

Prezident zase při návštěvě spalovny připomněl nedávnou poradu prezidentů Visegrádu. „Všichni čtyři jsme se naprosto jasně shodli na tom, že spalovny jsou moderní, ekologická a efektivní forma zužitkování odpadu,“ řekl Zeman. Dále také zdůraznil, že nutné mít funkční zákon o odpadech. „Ten zabrání zeleným teroristům, nebo jak je budeme nazývat, aby neustále sabotovali ve vašem případě kolaudaci této spalovny,“ konstatoval prezident.

Právní zástupce teplárenské společnosti Robert Varga konstatoval, že vinou žalob nemůže být dodnes spalovna zapsaná v katastru nemovitostí a konsorcium bank, které poskytlo úvěr, si tak nemůže své pohledávky zajistit zástavním právem. Pokud by stavební povolení bylo potvrzeno, bude podle jeho slov možné zkolaudovat spalovnu do měsíce.

Od zahájení zkušebního provozu loni v srpnu, spálilo zařízení ZEVO, projektované na 95 tisíc tun odpadu za rok, do letošního srpna celkem 93 tisíc tun odpadu, za celý rok 2017 se plánuje spálit 94 tisíc tun.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 19.10.2017 11:58, Reagovat

Zelení = Sluníčkáři a vítači. A jinak jsou taky pěkná sebranka. V Bavorsku je podezření, že tam vypustili vlky z výběhu v Bavorském národním parku v Lohbergu.

San 19.10.2017 11:19, Reagovat

Ten zákon už měl být dávno v praxi. Zamezil by kdejakým pitomcům ničit práci druhých. Doufám, že budou hnáni k odpovědnosti za zbytečně promrhané peníze.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.