Veřejnost se může zapojit do vznikajícího Strategického plánu města Plzně

Veřejnost se může zapojit do vznikajícího Strategického plánu města Plzně | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Rudolf StáhlichRudolf Stáhlich

Starosta

Více

Jan BuriánekJan Buriánek

Místostarosta města Horažďovice, zastupitel PK

Více

Jan VolnýJan Volný

poslanec parlamentu ČR

Více

Veřejnost se může zapojit do vznikajícího Strategického plánu města Plzně

Plzeň, 04.10.2017, aktualizováno 21:43 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Jak by mělo město Plzeň vypadat jako celek za více než deset let řeší právě vznikající návrhová část Strategického plánu města Plzně. Rovněž i na základě diskusí s občany vzniklo zatím více než čtyřicet konkrétních aktivit pro budoucí rozvoj. Veřejnost se teď může do 20. října zapojit i do výběru priorit, vzhledem k materiálním a rozpočtovým možnostem města. Stačí k tomu vyplnit hodnotící formulář na webu Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně www.ukr.plzen.eu. Výsledný dokument pak projedná plzeňské zastupitelstvo.

„Strategický plán je pro město jeden z nejdůležitějších dokumentů, protože komplexně navrhuje jeho rozvoj a směřování ve všech oblastech, ať už se jedná o bydlení, hospodářství, trávení volného času nebo životní prostředí. Po celou dobu jeho tvorby spolupracujeme nejen s odborníky, ale také s místními obyvateli. A právě nyní se mohou opět všichni vyjádřit k tomu, co považují pro rozvoj Plzně za stěžejní a na co by se v dalších letech rozhodně nemělo zapomenout,“ uvádí Irena Vostracká, ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně.

„Na našem webu www.ukr.plzen.eu je dostupný odkaz na formulář, ve kterém Plzeňané mohou hodnotit, které navržené aktivity vnímají pro rozvoj města za naprosto stěžejní. Hlasující provede hodnocení pro každou aktivitu. K dispozici k tomu bude vždy mít 0 – 10 bodů, kdy deset znamená největší preference,“ vysvětluje způsob hodnocení Eva Velebná Brejchová z Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně, hlavní koordinátorka Strategického plánu města Plzně.

V prosinci 2016 schválilo Zastupitelstvo města Plzně analytickou část Strategického plánu města Plzně. Definováno bylo šest nejdůležitějších pozitiv, na nichž je třeba dále stavět, a osm potenciálně problematických oblastí, s nimiž je třeba se vypořádat. V návaznosti na to bylo formulováno pět strategických cílů a navrženo více než čtyřicet aktivit, které povedou k jejich řešení a naplňování. Tyto aktivity byly v září 2017 diskutovány s odbornou veřejností a v současné době jsou předloženy k hodnocení obyvatelům města Plzně.

Do přípravy dokumentu se doposud aktivně zapojilo více než 200 osob a více než 1 600 obyvatel Plzně přispělo svým názorem.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.