Kraj plánuje dvě nové soutěže, jedna se týká památek, v té druhé půjde o rukodělnou výrobu

Kraj plánuje dvě nové soutěže, jedna se týká památek, v té druhé půjde o rukodělnou výrobu | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jaroslav JašekJaroslav Jašek

Učitel SŠ

Více

František ČurkaFrantišek Čurka

Starosta obce Halže

Více

Josef LangmajerJosef Langmajer

provozovatel plaveckého a lyžařského areálu

Více

Kraj plánuje dvě nové soutěže, jedna se týká památek, v té druhé půjde o rukodělnou výrobu

Plzeň, 03.10.2017, aktualizováno 16:59 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Vyhlášení dvou nových soutěží v oblasti kultury a cestovního ruchu odsouhlasili v pondělí radní Plzeňského kraje. První soutěž nese název „Památka Plzeňského kraje“ a má dvě kategorie. Soutěžit se bude o nejlepší drobnou architekturu a sochy, ve druhé kategorii se vybere nejlepší stavba. Cílem druhé soutěže pak bude najít Mistra tradiční rukodělné výroby Plzeňského kraje. Informoval o tom náměstek hejtmana Martin Baxa (ODS).

Řemeslníci mohou soutěžit o titul Mistra tradiční rukodělné výroby Plzeňského kraje | Autor: Richard BenešŘemeslníci mohou soutěžit o titul Mistra tradiční rukodělné výroby Plzeňského kraje | Autor: Richard Beneš

„Soutěží „Památka Plzeňského kraje“ chceme ocenit úsilí vlastníků památek, snahu o jejich podporu a chceme také motivovat další vlastníky k obnově kulturních památek a k příkladné péči o ně. Záměrem je také rozšířit povědomí o kulturním dědictví Plzeňského kraje mezi širokou veřejnost. Do soutěže budou nominovány nemovité kulturní památky, jejichž obnova, či etapa obnovy, byla dokončena v průběhu daného roku,“ řekl náměstek hejtmana Martin Baxa. Společně s titulem získá oceněný vlastník památky věcné dary v hodnotě 25 tisíc korun.

O nominaci vybraných kulturních památek do soutěže se postarají experti z orgánů státní památkové péče obecních úřadů obcí s rozšířenou působností a Národního památkového ústavu. , Maximální počet nominovaných památek by měl být 32 nominovaných objektů ve dvou kategoriích. Hlasování v soutěži bude probíhat formou internetové ankety. „Oceněny budou nejlépe provedené obnovy kulturních památek. Na základě výsledků internetového hlasování se také vyhlásí v obou kategoriích ceny veřejnosti,“ řekl náměstek hejtmana.

„V současné době nemá Plzeňský kraj na regionální úrovni přímý nástroj pro ocenění občanů v oblasti tradiční rukodělné výroby, která tvoří významnou část lidové kultury. Schválili jsme proto vyhlášení ceny o titul Mistra tradiční rukodělné výroby Plzeňského kraje. Titul a jmenovací dekret získá výrobce/řemeslník na dobu neurčitou. Současně s tím obdrží oceněný řemeslník i oprávnění používat na svých výrobcích speciální označení, jakožto marketingovou známku kvality,“ vysvětlil náměstek Baxa. Titul může být udělen výrobcům činným v oborech tradiční rukodělné výroby, které jsou ohroženy, či jim přímo hrozí zánik.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.