Kraj plánuje dvě nové soutěže, jedna se týká památek, v té druhé půjde o rukodělnou výrobu

Kraj plánuje dvě nové soutěže, jedna se týká památek, v té druhé půjde o rukodělnou výrobu | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený2,65%
Spokojený48,67%
Zklamaný23,01%
Zdrcený13,27%
Šokovaný12,39%

Celkový počet hlasů: 113

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Lubomír PorvichLubomír Porvich

zemědělský technik, zastupitel MZ Horšovský Týn

Více

Georgij AlanijaGeorgij Alanija

Pedagog

Více

David SedláčekDavid Sedláček

Právník, VŠ lektor

Více

Kraj plánuje dvě nové soutěže, jedna se týká památek, v té druhé půjde o rukodělnou výrobu

Plzeň, 03.10.2017, aktualizováno 16:59 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Vyhlášení dvou nových soutěží v oblasti kultury a cestovního ruchu odsouhlasili v pondělí radní Plzeňského kraje. První soutěž nese název „Památka Plzeňského kraje“ a má dvě kategorie. Soutěžit se bude o nejlepší drobnou architekturu a sochy, ve druhé kategorii se vybere nejlepší stavba. Cílem druhé soutěže pak bude najít Mistra tradiční rukodělné výroby Plzeňského kraje. Informoval o tom náměstek hejtmana Martin Baxa (ODS).

Řemeslníci mohou soutěžit o titul Mistra tradiční rukodělné výroby Plzeňského kraje | Autor: Richard BenešŘemeslníci mohou soutěžit o titul Mistra tradiční rukodělné výroby Plzeňského kraje | Autor: Richard Beneš

„Soutěží „Památka Plzeňského kraje“ chceme ocenit úsilí vlastníků památek, snahu o jejich podporu a chceme také motivovat další vlastníky k obnově kulturních památek a k příkladné péči o ně. Záměrem je také rozšířit povědomí o kulturním dědictví Plzeňského kraje mezi širokou veřejnost. Do soutěže budou nominovány nemovité kulturní památky, jejichž obnova, či etapa obnovy, byla dokončena v průběhu daného roku,“ řekl náměstek hejtmana Martin Baxa. Společně s titulem získá oceněný vlastník památky věcné dary v hodnotě 25 tisíc korun.

O nominaci vybraných kulturních památek do soutěže se postarají experti z orgánů státní památkové péče obecních úřadů obcí s rozšířenou působností a Národního památkového ústavu. , Maximální počet nominovaných památek by měl být 32 nominovaných objektů ve dvou kategoriích. Hlasování v soutěži bude probíhat formou internetové ankety. „Oceněny budou nejlépe provedené obnovy kulturních památek. Na základě výsledků internetového hlasování se také vyhlásí v obou kategoriích ceny veřejnosti,“ řekl náměstek hejtmana.

„V současné době nemá Plzeňský kraj na regionální úrovni přímý nástroj pro ocenění občanů v oblasti tradiční rukodělné výroby, která tvoří významnou část lidové kultury. Schválili jsme proto vyhlášení ceny o titul Mistra tradiční rukodělné výroby Plzeňského kraje. Titul a jmenovací dekret získá výrobce/řemeslník na dobu neurčitou. Současně s tím obdrží oceněný řemeslník i oprávnění používat na svých výrobcích speciální označení, jakožto marketingovou známku kvality,“ vysvětlil náměstek Baxa. Titul může být udělen výrobcům činným v oborech tradiční rukodělné výroby, které jsou ohroženy, či jim přímo hrozí zánik.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.