Domažlickou nemocnici vede od 3. října nový ředitel, lékař a manažer Petr Hubáček

Domažlickou nemocnici vede od 3. října nový ředitel, lékař a manažer Petr Hubáček | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Tomáš VendišTomáš Vendiš

specialista ve zdravotnictví, IT specialista, aktivní člen

Více

Jiří StručekJiří Struček

Náměstek hejtmana PK pro oblasti školství a sportu, zastupitel PK, starosta města Tachov

Více

Zdeňka ŘezníčkováZdeňka Řezníčková

Ředitelka muzea

Více

Domažlickou nemocnici vede od 3. října nový ředitel, lékař a manažer Petr Hubáček

Plzeň, 03.10.2017, aktualizováno 11:35 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Ve vedení Domažlické nemocnice vystřídá od úterý 3. října dlouholetou ředitelku a předsedkyni představenstva Alenu Výrutovou bývalý ředitel Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Petr Hubáček. Ten by se měl stát také předsedou představenstva nemocnice. Chirurga a experta na urgentní medicínu, který má také velké manažerské schopnosti, vybrali do funkce ředitele nemocnice radní Plzeňského kraje na základě výběrového řízení, kam se přihlásili dva kandidáti. Alena Výrutová, která byla zřejmě nejdéle sloužící ředitelkou nemocnice v ČR, má důchodový věk a na svůj post rezignovala. O změnách ve vedení druhé největší krajské nemocnice informovala radní pro oblast zdravotnictví Milena Stárková (ČSSD).

Nový ředitel nemocnice Petr Hubáček pochází z našeho regionu a v minulosti na západě Čech působil v nemocnici Planá. Před nástupem do čela olomoucké záchranné služby v roce 2015 pracoval jako primář Oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice v Olomouci. „V minulosti také studoval v Manchesteru, je to výborný manažer, dokáže zajistit lidské zdroje a mluví perfektně anglicky,“ uvedl hejtman Josef Bernard (ČSSD).

K hlavním úkolům Hubáčka bude patřit řešení složité personální situace, která je v domažlické nemocnici, kde chybí 20 zdravotních sester i další personál na úklid nebo do kuchyně. „Je to nemocnice, která je bohužel na jedné straně blízko Německa, kam někteří zaměstnanci odcházejí, a na druhé straně daleko od Plzně,“ řekla Stárková. Vzhledem k podstavu nemocnice letos nejede na plný výkon. Loni kraj za nemocnici formou plateb obecného hospodářského zájmu platil ztrátu kolem 20 až 22 milionů korun, letos bude podle slov radní Stárkové vlivem neúplného vytížení ještě o něco vyšší. Se stejnými problémy se potýká i Rokycanská nemocnice, kde také chybí 20 sester.

Radní kraje dále zvolili jako pátého člena představenstva společnosti Domažlická nemocnice Janu Naarovou. Stalo se tak na základě změny stanov společnosti, kdy se navýšil počet členů představenstva společnosti Domažlická nemocnice ze stávajících tří na pět členů. Z toho důvodu bylo nutné obsadit volné funkce volbou nových členů tak, aby skutečný stav odpovídal stanovám. Až doposud byla Jana Naarová v nemocnici zaměstnána jako vedoucí ekonomického úseku. Do budoucna by však měla působit již jen jako členka představenstva.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.