Na kandidátkách v regionu se sešlá pestrá společnost zajímavých osobností

Na kandidátkách v regionu se sešlá pestrá společnost zajímavých osobností | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Martin KřížMartin Kříž

Člen rady města Klatovy

Více

František HrubešFrantišek Hrubeš

Zastupitel PK

Více

Václav BoučekVáclav Bouček

Vědecký pracovník

Více

Na kandidátkách v regionu se sešlá pestrá společnost zajímavých osobností

Plzeň, 29.09.2017, aktualizováno 17:02 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Koho posílají strany a politická hnutí v Plzeňském kraji do boje o křesla ve Sněmovně? Mezi 427 kandidáty z 25 politických uskupení jsou dva ministři současné vlády Karla Šlechtová (ANO) a Milan Chovanec (ČSSD), dále devět dalších poslanců, pětačtyřicet starostů, místostarostů nebo náměstků primátora Plzně a také čtyři náměstci hejtmana. Na kandidátkách jsou desítky vysokoškolských pedagogů, vědeckých pracovníků, bývalých či současných rektorů nebo děkanů vysokých škol a několik desítek sportovců. Tím nejznámějším je mezi nimi zlatý olympijský medailista z olympiády v Mexiku v roce 1968, střelec Jan Kůrka (SPO).

Čtyřiasedmdesátiletý střelec Kůrka je po bývalém rektorovi Západočeské univerzity v Plzni Zdeňku Vostrackém (ODA, 76 let) druhým nejstarším kandidátem v kraji. Z bývalých rektorů kandiduje také Ilona Mauritzová (ODS), která je nyní děkankou Fakulty zdravotnických studií ZČU. Nejvíce kandidátů, kteří jako profesi uvedli práci vysokoškolského pedagoga nebo vědeckého či výzkumného pracovníka, mají Zelení, a to šest, Piráti tři. Na kandidátkách se objevuje také řada lékařů, včetně bývalého velitele 6. polní nemocnice Jindřicha Sitty (STAN) nebo bývalého šéfchirurga a bývalého hlavního lékaře v polních nemocnicích Marcela Hájka (ODS). Známou osobností je také jednička Realistů Jaroslava Kunová, bývalá dlouholetá ředitelka FN Plzeň.

Starosty a místostarosty se to pochopitelně nejvíce hemží na kandidátce STAN, kde je 11 současných a dva bývalí starostové, ODS má devět starostů, místostarostů či náměstků primátora, ČSSD pět a ANO čtyři. Mezi kandidáty s největším množstvím současných veřejných funkcí vyniká Martin Baxa, kandidující jako trojka za ODS. Ten je prvním náměstkem plzeňského primátora a náměstkem hejtmana Plzeňského kraje. Jeho stranický kolega Vladislav Vilímec už poslanec je, zároveň je místostarostou Kdyně a uvolněným předsedou Výboru pro oblast investic a správy majetku Plzeňského kraje, kde také zároveň zasedá v zastupitelstvu. Poslancem by se chtěl stát i Pavel Čížek (STAN), který je starostou Spáleného Poříčí a náměstkem hejtmana pro dopravu.

Do voleb jdou vedle náměstka primátora Baxy i někteří další radní z plzeňského magistrátu. Z devátého místa kandiduje náměstkyně primátora Eva Herinková (ČSSD), pětkou za ODS je technický náměstek Pavel Šindelář a na čtvrtém místě kandidátky KDU-ČSL je náměstek primátora Petr Náhlík. Z náměstků hejtmana Plzeňského kraje kandiduje rovněž kromě Baxy také náměstkyně Ivana Bartošová, která je trojkou na kandidátce KDU-ČSL), už zmíněný náměstek Pavel Čížek, čtyřka na kandidátce STAN a také náměstkyně hejtmana Marcela Krejsová, která ovšem figuruje až na 20. místě kandidátky ODS.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (7 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 14.10.2017 15:46, Reagovat

Styděl bych se s takovými "osobnostmi" setkat na veřejném záchodku při dělání osobní potřeby. Natož tomu dát hlas ve volbách.

Vosí Hnízdo 14.10.2017 15:44, Reagovat

...a Marcela Krejsová JUDR Plzeňských práv, jak třešínka na dortu. Už také chuděra hůře chodí i za střízliva. Ale za mladších let se dokázala tak zrychtovat, že se potrhaná, bosá a pozvracená plazila časně ranní Plzní k ostudě všech, co reprezentovala. A domrvila totálně kulturu v městě Plzni. Pěkní mi to kandidáti!

Vosí Hnízdo 14.10.2017 15:39, Reagovat

Ani jednu z těch osob neznám a raději nechci znát podle toho, za co kandidují. Slušný člověk by se styděl a ne s tím chlubil.

co tím chtěl autor říci? 02.10.2017 12:03, Reagovat

- přečíst si kandidátky snad umí každý sám
- myslím, že tento projekt už je na konci.

Naprostý souhlas 02.10.2017 16:17, Reagovat

Regionpodlupou se díky provozovateli a rádoby novinářským pokusům stal odpadní stokou mentálně zaostalých a nevzdělaných prudičů, kteří neví, o čem mluví a ne příliš povedenou hlásnou troubou politiků a politických stran, které jsou doslova odpadem společnosti. Uzavře li se tento hodně nepovedený projekt, rozhodně nikomu nebude chybět.

MrDacz 03.10.2017 21:25, Reagovat

Jojo, naprostej souhlas!!!
☺☺☺

Radim 10.10.2017 20:19, Reagovat

Taky souhlas. Je to tu o ničem.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.