Plzeň vybudovala 11 nových komunitních bytů pro seniory a zdravotně postižené

Plzeň vybudovala 11 nových komunitních bytů pro seniory a zdravotně postižené | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Luděk SefzigLuděk Sefzig

člen Zastupitelstva města Rokycany

Více

Pavel ČížekPavel Čížek

Starosta Spáleného Poříčí, předseda STAN, zastupitel PK

Více

Kateřina HoletováKateřina Holetová

Účetní

Více

Plzeň vybudovala 11 nových komunitních bytů pro seniory a zdravotně postižené

Plzeň, 20.09.2017, aktualizováno 16:33 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Jedenáct nových komunitních bytů pro seniory a zdravotně znevýhodněné vybudovalo město Plzeň. Byty vznikly v nástavbě části východního traktu objektu U Jam 23 v Plzni – Bolevci. Součástí je také společenská místnost pro volnočasové aktivity nájemců. Byty o velikosti 1+1 a výměře 36 metrů čtverečních jsou bezbariérové a kdykoliv je lze upravit podle požadavku obyvatel. Náklady ve výši 21 milionů korun zaplatilo město. Jedna z prvních klientek si klíče od svého nového domova převzala ve středu z rukou primátora města Plzně Martina Zrzaveckého (ČSSD) a radního pro správu městských nemovitostí Davida Šloufa (ODS).

Klíče od nového bytu předal první nájemnici primátor Plzně Martin Zrzavecký | Autor: Plzen.euKlíče od nového bytu předal první nájemnici primátor Plzně Martin Zrzavecký | Autor: Plzen.eu

„O komunitní byty je značný zájem, a to i vzhledem k ekonomické situaci lidí v důchodovém věku a jejich rostoucímu počtu, proto jsme se rozhodli byty postavit i bez dotace,“ řekl primátor Martin Zrzavecký. Objekt U Jam 23 je domem s byty zvláštního určení, dosud v něm bylo 120 bytů, v nichž většinou bydlí jedna osoba, nových 11 jednotek je určeno dalším až 22 lidem.

Podle radního pro oblast správy městských nemovitostí Davida Šloufa trvala výstavba zhruba rok. „Všechny byty jsou bezbariérové a upravitelné. Je možné byt prakticky okamžitě přizpůsobit bez větších nákladů pro osobu na vozíčku, doplní se jen snížená kuchyňská linka a madla. Již tři jednotky jsme takto upravili,“ vysvětlil radní.

Potřeba výstavby komunitního typu bydlení vychází ze schválené Koncepce sociálního a dostupného bydlení statutárního města Plzně na roky 2016 - 2020. Výstavbou sociálních bytů město naplňuje podmínku zákona o obcích, kdy je obec povinna mimo jiné uspokojovat potřeby bydlení. Proto musí zajistit veřejné služby, mezi něž tato služba patří a lze ji označit jako službu v obecném zájmu. Cílem výstavby sociálních bytů není zisk a rentabilita.

„Mezi nejrizikovější a nejohroženější skupiny obyvatel města Plzně patří v tomto ohledu senioři a zdravotně postižení, kteří jsou víceméně vyloučeni z komerčního trhu s bydlením,“ uvedla vedoucí oddělení Sociální práce a metodiky sociálního bydlení z Odboru sociálních služeb magistrátu města Plzně Karolína Vodičková. Bytový odbor tipuje pro nové byty na adrese U Jam 23 vhodné nájemce, a to i s ohledem na možnost přestavby bytu. Jde například o osoby, jež trpí Parkinsonovou nemocí a je u nich pravděpodobnost, že časem skončí na vozíku. Tím, že není problém byt uzpůsobit jejich aktuálnímu stavu, zůstane zachována kontinuita jejich bydlení.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.