Za peníze z přebytku začne Plzeň další opravu bazénu na Slovanech a dokončí tropický pavilon v zoo

Za peníze z přebytku začne Plzeň další opravu bazénu na Slovanech a dokončí tropický pavilon v zoo | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Barbara OttováBarbara Ottová

Mateřská dovolená

Více

Pavel KroupaPavel Kroupa

historik a kulturní aktivista, předseda krajské organizace SZ, zastupitel města Nepomuk

Více

Ivan RollingerIvan Rollinger

Více

Za peníze z přebytku začne Plzeň další opravu bazénu na Slovanech a dokončí tropický pavilon v zoo

Plzeň, 08.09.2017, aktualizováno 12.09.2017 16:43 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Přebytek ze svého rozpočtu ve výši 250 milionů korun rozdělí město Plzeň na řadu projektů, rozhodli o tom zastupitelé na svém jednání ve čtvrtek. Největší investicí bude první etapa velké modernizace bazénu na Slovanech. Za ušetřené peníze město také rozšíří své Centrum robotiky, posílí službu tísňové linky, vyřeší problém chybějících toalet pro turisty u parkoviště na Rychtářce, nechá dobudovat tropický pavilon pro vzácné vymírající druhy plazů, motýly i krokodýly.

„Lepší výběr daní nám pomohl získat 150 milionů korun navíc, vratka úhrady prokazatelné ztráty z Plzeňských městských dopravních podniků dělá 55 milionů korun a do přebytku se promítl také lepší prodej nemovitostí, konkrétně částkou 44 milionů korun,“ přiblížil zdroje přebytku ekonomický náměstek Pavel Kotas (ČSSD).

Nejvyšší částka uvolněná z přebytku, a to 52 milionů korun, je určena na zahájení velké modernizace bazénu Slovany. V první fázi se přestaví výměníková stanice na nový dětský bazén. V další etapě za zhruba 79 milionů korun se počítá s tím, že v prostorách pánských šaten vznikne nabídka wellness. Místo dámských šaten bude zázemí pro plavčíky, do objektu bazénu bude zbudován bezbariérový vstup přímo z ulice a v předním prostoru vzniknou také moderní recepce a převlékárny.

Částka 12,5 milionu korun z přebytku je určena na rozšíření městského Centra robotiky, které má pod sebou Správa informačních technologií města Plzně. Už v dubnu 2017 byl navýšen rozpočet správy o 12,5 milionu korun, prostředky využije tato příspěvková organizace města na sestěhování svých pracovišť z Tylovy ulice a Jagellonské ulice do jedné z budov v Cukrovarské ulici, v areálu bývalého depa. Do další upravené budovy se pak přestěhuje z Dominikánské ulice rozšířené Dům digitálních dovedností.

Částka kolem 25 milionů korun je určena na dopravní stavby a stavby, jež pomohou Plzeňským městských dopravním podnikům. „Jedná se například o rekonstrukci tramvajové tratě Koterovská,“ uvedl Pavel Kotas. Podporu získal také projekt zoologické zahrady nazvaný Tropický pavilon – Filipíny. V roce 2016 se z dotací města na této stavbě proinvestovalo 4,7 milionu korun. Nyní město uvolní deset milionů na dokončení projektu. „V tomto pavilonu zoo představí návštěvníkům kolekci velkých tropických motýlů, kteří budou volně létat v prostoru mezi návštěvníky, dále řadu druhů dalších bezobratlých, kolekci vzácných vymírajících druhů plazů Filipín, kde budou dominantní filipínští krokodýli,“ přiblížil Pavel Kotas.

Za částku 400 tisíc korun se konečně podaří vyřešit i problém s chybějícími toaletami pro turisty v prostoru u Štruncových sadů. Řidiči autobusů, kteří přiváží turisty do centra, dostanou speciální kartu a turisté na ni budou moci využívat sociální zařízení v parkovacím domě Rychtářka. V souvislosti s tím se provedou úpravy v parkovacím domě, kdy město nechá oddělit toalety od prostor pro parkování.

Plzeň také posílí svůj odbor registru vozidel a řidičů. Souvisí to s výrazným nárůstem agendy, a to až o 45 procent. Zvýšený zájem motoristů o služby plzeňského odboru eviduje magistrát od června, kdy novela zákona umožnila vlastníkům vozidel využívat služeb registrů vozidel kdekoliv bez ohledu na místní příslušnost. „Kvůli tomu bylo nutné provést částečnou reorganizaci systému zpracování žádostí, stavební úpravy v budově, nezbytné je personální posílení. Z přebytku jsme na toto uvolnili 6,3 milionu korun,“ uvedl Pavel Kotas. Město pro potřeby registru přijme až 11 nových zaměstnanců. V budoucnu výběr poplatků spojený s agendou pokryje náklady a měl by navíc ještě přinést městské kase dva až tři miliony korun ročně.

V souvislosti s přebytkem město Plzeň také oslovilo městské obvody, ty dodaly seznamy svých investičních akcí, které mají v plánu a již na ně získaly stavební povolení. Z přebytku bude na projekty obvodů spolufinancované městem uvolněna částka necelých 50 milionů korun.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.