Pro nové pylony na památník Díky, Ameriko! se pojede do lomu ve Francii

Pro nové pylony na památník Díky, Ameriko! se pojede do lomu ve Francii | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav VokatýVáclav Vokatý

revmatolog

Více

Luděk SefzigLuděk Sefzig

člen Zastupitelstva města Rokycany

Více

Ladislav LegoLadislav Lego

technik

Více

Pro nové pylony na památník Díky, Ameriko! se pojede do lomu ve Francii

Plzeň, 08.09.2017, aktualizováno 11:20 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Plzeň si sama obstará kámen pro výrobu nových pylonů památníku Díky, Ameriko! Zastupitelé na svém jednání ve čtvrtek schválili udělení výjimky ze zásad pro zadávání veřejných zakázek, jenž tento postup umožní, schválili zastupitelé. Lom pro dodávku kamene se nachází ve Francii. Tak velké kusy neporušené žuly totiž v Česku nejsou. Jejich cena by neměla přesáhnout částku 1,4 milionu korun. Mají hmotnost asi 35 tun a po úpravě na potřebný kvádr budou vážit zhruba 20 tun. Na zpracování žuly a instalaci nových pylonů město následně vypíše veřejnou zakázku, kdy předpokládá náklady maximálně do částky 7,5 milionu korun. Památník by mělo podařit obnovit do dubna 2018.

Pomník Díky, Ameriko! by se měl dočkat obnovy u do dubna příštího roku | Autor: Richard BenešPomník Díky, Ameriko! by se měl dočkat obnovy u do dubna příštího roku | Autor: Richard Beneš

„Rozdělit akci na dvě samostatné zakázky jsme se rozhodli poté, co předchozí zadávací řízení na dodavatele památníku bylo neúspěšné. Proto nyní budeme zvlášť zajišťovat dodávku polotovaru kamene a zvlášť řešit jeho zpracování včetně následných stavebních úprav,“ uvedl technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS). Podle jeho slov francouzský lom pro dodávku kamene splňuje veškeré požadavky města, a to nejen na kvalitu. Vytipovat jej městu pomohl odborník, kterého si Plzeň přizvala ke spolupráci.

Památník Díky, Ameriko! na křižovatce ulic Klatovská třída – Americká byl vybudován v letech 1994 – 1995 a slavnostně byl odhalen při květnových oslavách 50. výročí osvobození města Plzně americkou armádou. Tvoří jej zpevněná plocha z kamenných žulových desek doplněná uprostřed bílou pěticípou hvězdou s reliéfem. Hlavní dominantu památníku do nedávna tvořily dva žulové pylony, na které navazuje vyrovnávací kamenné schodiště. Oba pylony muselo město nechat odstranit loni v dubnu, a to z důvodu špatného stavebně-technického stavu, v pylonech se objevily praskliny a dle statika hrozilo, že by se několik tun vážící kvádry mohly zřítit.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (7 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

San 11.09.2017 18:21, Reagovat

Na tuhle komedii stačí dvě slova „Vyhozené peníze“ daňových poplatníků. To se to rozhazuje, když to není z jejich kapes.

Vosí Hnízdo 10.09.2017 07:23, Reagovat

Je mi vážně šoufl když čtu o takovém zvěrstvovském vyhazování peněz daňového poplatníka. Jako kdyby nebylo potřebnějších věcí. Je to prostě jedním slovem hnus. Snad nikde na světě nestavějí pomníky destruktérům, kteří tam rozmlátili celé město. Ani Hitler v Plzni nenadělal tolik škody, jako ti slavní "američtí osvoboditelé". To potvrdí každý pamětník. Doufám, že jim ta šaškárna alespoň zase spadne a budou mít po hehe. Fuj tajbl!!

MrDacz 10.09.2017 19:33, Reagovat

Nejvíc škod a zvěrstev napáchali v Plzni komunisté. Nejen v Plzni, ale na celém národu.

Vosí Hnízdo 11.09.2017 07:24, Reagovat

Bohužel, dnešní KSČM patří rovněž do soudku těch prospěchářů z velkých stran, alespoň tedy svým vedením. Jsou propojeni s velkým kapitalismem, stejně jako ČSSD ad. Jako členi socialistické internacionály (stejně jako ČSSD) se musí rovněž pozitivně stavět k přijímání vetřelců a tím i k z USA řízené destrukci evropských hodnot a osidlování Evropy tvory s odlišnou kulturou.

Vosí Hnízdo 11.09.2017 06:56, Reagovat

Tak jestli se za škodu považuje to, že všichni měli důstojnou práci, za, na místní poměry důstojnou mzdu, ze které v pohodě pokryli náklady na bydlení a ostatní potřeby a ještě jim dost zbylo na úspory, zábavu a rekreaci, jestli se za škody považuje výstavba, nová infrastruktura pro všechny lidi dostupná sociální péče a jiné výdobytky socialismu, ze kterých se mnohdy tyje dodnes, byla to asi docela příjemná "škoda". Dnes z těch "socialistických škod" před volbami strany ukrajují ždibečky, aby nalákali hloupé voliče. I když pro mnohé parazity, cikány, kavárenské povaleče atd. a tak podobně byla samozřejmě pracovní povinnost velká újma, to připouštím. Netvrdím, že bylo úplně vše 100% (převážně vinou kariéristů s průkazem KSČ, dnes ODS, ČSSD, TOP09 či ANO atd), ale rozhodně lidi nepáchali sebevraždy ze zoufalých ekonomických důvodů, v ulicích bylo bezpečno a přes hraniční čáru se nepoflakoval kdejaký vagabund bůhví odkud. Jestli se kapitalisté před Únorem 48, chovali, jako ti dnešní, např. Bakala, Babiš a jim podobní, tak se vůbec nedivím, že s nimi lidi zatočili. Takže z výše uvedeného vyplývá, že nejvíce škod tu nadělal kapitalismus v té dnešní zrůdné podobě. Kapitalismus, zlodějů, zločinců, vykořisťovatelů a novodobých otrokářů. Asi tak, mistře!

San 11.09.2017 18:18, Reagovat

Jestli chceš házet Babiše s Bakalou do jednoho pytle, tak to moc široký rozhled nemáš.

Jan 13.09.2017 14:55, Reagovat

Mám hodně velký přehled. Oba zázračně zbohatli podfuky ve velké privatizaci. Babiš šikovně vstoupil do politiky, aby si různými hesly např. všeci kradnů a sory jako získal příznivce. Kdyby to stejně udělal Bakala, byl by guru ANO Bakala. Jsou oba stejní kmotři, jeden pomlouvá druhého pro závist, co který dřív urve.Bakala kšeftoval na hraně s OKD, Babiš zase podvody získal Agrofet a mnoho zemědělských podniků. Přece je známo, že 80% řepky a kukuřice patří právě Burešovi pro dotovanou výrobu do benzinu. Dále ovládl 80% všech těžeb dřeva v LČR. Lidé, proboha , prohlédněte konečně. SORY JAKO.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.