Primátor zahájil nový školní rok na 33. ZŠ, kde přivítal 43 prvňáčků

Primátor zahájil nový školní rok na 33. ZŠ, kde přivítal 43 prvňáčků | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel VicariPavel Vicari

Učitel

Více

Eva HerinkováEva Herinková

Náměstkyně primátora (pro oblast školství a sociálních věcí)

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Primátor zahájil nový školní rok na 33. ZŠ, kde přivítal 43 prvňáčků

Plzeň, 04.09.2017, aktualizováno 05.09.2017 17:04 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Prvňáčky nastupující do dvou tříd na 33. Základní škole v Plzni přišel u příležitosti zahájení školního roku pozdravit osobně i plzeňský primátor Martin Zrzavecký. A nebylo to jen náhodou, sám totiž školu se zaměřením na sport v minulosti také navštěvoval. Škola se může pochlubit také celou řadou úspěšných sportovců, kteří zde nabírali nejen první školní vědomosti, ale rozvíjel se i jejich sportovní talent. Školu teď navštěvují i jejich děti.

Primátor Martin Zrzavecký navštívil prvňáčky na 33. ZŠ | Autor: Plzen.euPrimátor Martin Zrzavecký navštívil prvňáčky na 33. ZŠ | Autor: Plzen.eu

„Je to skvělá škola zaměřená na sport, která ovšem nabízí i celou řadu volnočasových i zájmových aktivit. Škola má také velmi šikovného ředitele, významně se zde investuje a celkově ji hodnotím hodně vysoko. Chodí sem i hodně dětí dalších úspěšných sportovců, kteří touto školou sami také prošli. Obecně je vnímáno, že 33. ZŠ patří v Plzni k těm nejlepším,“ pochválil školu primátor Zrzavecký. Ten celkem 43 prvňáčků ve dvou třídách přivítal s královskou korunou na hlavě a všem rozdal na památku prvního školního dne v jejich životě dárky od města.

„Přeji vám, aby se vám tu líbilo a dařilo a rodičům přeji, aby s vámi neměli tolik starostí. Jste na startu nové životní etapy, věřím, že zdejší pedagogický sbor vám pomůže ke splnění vašich vysněných cílů,“ řekl prvňáčkům primátor. Sám vzpomněl na to, když přestoupil do sportovní páté třídy této školy. „To jsem byl malým fotbalistou. Prožil jsem tu krásné dětství plné sportu,“ dodal Martin Zrzavecký.

Se svým synem, prvňáčkem Davídkem, přišel na zahájení školního roku do 33. ZŠ také plzeňský fotbalista David Limberský. Rovněž i známý plzeňský fotbalista navštěvoval v minulosti tuto školu a do čtvrté třídy sem už chodí i jeho dcera Natálka. „Davídek je v pohodě, do školy se těšil, směje se, tak to vypadá že to bude v pohodě. Bylo jednoznačnou volbou, že vedle dcerky to této školy přihlásím i syna. Věřím, že se malému bude dařit, že půjde v mých stopách. Už teď je to velký fotbalový talent,“ řekl David Limberský. On sám se přiznal k tomu, že školu moc nemusel, byl hodně živý žák. „Paní učitelka měla s naší fotbalovou partou ve škole určitě problémy. Trochu se mi sevřelo břicho, když jsem sem dnes přišel. Ale škola je potřebná a děti určitě budou v pohodě,“ dodal Limberský.

Třídami vyhlášené školy se sportovním zaměřením prošel například fotbalista Petr Čech, střelkyně Kateřina Emmons, triatlonista Jan Řehula nebo také další fotbalista Vladimír Darida.

Do prvních tříd nastoupilo v Plzni na začátku nového školního roku přes 1800 dětí, což je o něco méně než vloni. Město ve 26 svých školách otevřelo celkem 78 tříd. Do škol z mateřinek stále přicházejí silnější ročníky, nicméně počet dětí již nepatrně klesá. Informovala o tom Dagmar Škubalová, vedoucí Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně.

„Přesný počet dětí, které nastoupí do 1. ročníků budeme vědět až na základě rychlého hlášení škol k 4. září 2017. Podle výsledků zápisů, které proběhly v měsíci dubnu, předpokládáme, že do 1. tříd nastoupí 1832 dětí, což je o 116 dětí méně, než v roce loňském. Co se týká počtu tříd, mělo by se tedy přibližně jednat o stejné číslo jako vloni, tedy 78 tříd,“ uvedla Škubalová.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (6 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

dotaz autorovi 06.09.2017 20:37, Reagovat

.. proč píšete Kateřina Emmons a nikoliv Emmonsová?

MrDacz 06.09.2017 21:44, Reagovat

Proto, že se tak jmenuje!
Přechylovaní příjmení je doménou poloanalfabetů a buranů.
Prostě Kateřina Emmons je Kateřina Emmons
a Angela Dorothea Merkel je Angela Dorothea Merkel....

proč odpovídáte 06.09.2017 22:42, Reagovat

za autora, jste Beneš?
Právě proto jsem se ptal, proč je Merkel - Merkelová a Emmons je Emmons.

MrDacz 07.09.2017 08:01, Reagovat

Pardon, z psaného jsem nepochopil ironii.
Trefil jste do černého, ale od Beneše se asi odpovědi nedočkáte.

MrDacz 08.09.2017 08:53, Reagovat

No jak říkám.
NEDOČKÁTE!

MrDacz 06.09.2017 15:29, Reagovat

Kdo tohle zavedl, že tyhle darmožrouti lezou do škol?
Navíc Zrzka má vzhed vyšinutýho jedince a děti by tak chudáci mohly mít celoživotní újmu. To že viděly primátora nedouka jim opravdu závidím :-)

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.