Radní Plzně schválili pronájem dalších bytů v projektu sociálního bydlení

Radní Plzně schválili pronájem dalších bytů v projektu sociálního bydlení | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Robert HoudekRobert Houdek

Více

Pavel BaxaPavel Baxa

ekonom, soukromý zemědělec

Více

Milan LeopoldMilan Leopold

Starosta Rabí

Více

Radní Plzně schválili pronájem dalších bytů v projektu sociálního bydlení

Plzeň, 17.08.2017, aktualizováno 16:37 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Pronájem dalších dvou bytů rodinám splňujícím podmínky projektu Pilotní testování koncepce sociálního bydlení v Plzni schválili radní Plzně. Byty 2+1 a 3+1 město pronajme rodinám na jeden rok a zároveň novým nájemníkům zajistí i služby sociálního pracovníka. Cílové skupiny projektu tvoří zejména rodiny s dětmi, samoživitelé, osoby s handicapem, ale i oběti domácího násilí nebo osoby opouštějící různé instituce.

„Zájem o sociální bydlení mnohonásobně převyšuje jak možnosti města, tak kapacity pěti sociálních pracovníků magistrátního Odboru sociálních služeb, kteří se klientům intenzivně věnují. Sociální bydlení není levné bydlení, jak se někteří lidé domnívají, ale bydlení se soustředěnou podporou sociálního pracovníka, se kterým mají nájemci povinnost spolupracovat, což předpokládá z jejich strany ochotu nést odpovědnost,“ uvedla Eva Herinková (ČSSD), náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí.

„Město Plzeň chce prostřednictvím projektu poskytnout zvlášť zranitelným skupinám obyvatelstva adekvátní a cenově přiměřené bydlení. Pro potřeby projektu proto vyčlenilo minimálně 35 bytů ze svého bytového fondu, na opravy některých z nich se snaží získat dotaci z evropských zdrojů. Aktuálně bydlí tři rodiny a dalších 13 nájemníků se bude do sociálních bytů stěhovat pravděpodobně v listopadu tohoto roku,“ dodává radní pro oblast správy nemovitostí David Šlouf (ODS).

Z pilotního projektu je hrazena i činnost sociálních pracovníků pracujících s nájemci sociálních bytů a s osobami umístěnými na městské ubytovně. Zájemce o sociální bydlení doporučují městské obvody a konkrétní neziskové organizace, zejména provozující azylové domy. Na tříletý projekt Pilotní testování koncepce sociálního bydlení získá Plzeň státní dotaci ve výši 13 milionů korun z Operačního programu Zaměstnanost ministerstva práce a sociálních věcí. Projekt odstartoval 1. března 2017, město se na něm bude podílet částkou přibližně 700 tisíc korun.

Koncepci sociálního a dostupného bydlení statutárního města Plzně na roky 2016 – 2020, která byla první svého druhu v rámci České republiky, schválili zastupitelé v lednu 2016.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 19.08.2017 02:13, Reagovat

Možná „zájem o sociální bydlení mnohonásobně převyšuje jak možnosti města...", ale ať mi někdo vysvětlí, jak je možné, že ve městě Plzni dostávají byty nezaměstnaní cikáni a stát formou dávek jim to bydlení ještě platí + 6000Kč na 1 cikáně. A to si piště, že se ti cikáni tumlujou při plození cikáňat. Při tom bílí musí setsakra splňovat přísné podmínky, mj. mít stálou práci s dostatečným příjmem. A pak že tu nemáme rasismus naruby.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.