Tlučná požádala Plzeň o zajištění služby odchytu toulavých a opuštěných zvířat

Tlučná požádala Plzeň o zajištění služby odchytu toulavých a opuštěných zvířat | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Miloslav ŠimákMiloslav Šimák

Více

Radislav NeubauerRadislav Neubauer

Starosta MO Plzeň 3

Více

Rudolf VoldřichRudolf Voldřich

Více

Tlučná požádala Plzeň o zajištění služby odchytu toulavých a opuštěných zvířat

Plzeň, 15.08.2017, aktualizováno 15:31 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Odchyt toulavých a opuštěných zvířat v Tlučné by mohlo zajišťovat město Plzeň. Stejnou službu již poskytuje v Chotíkově, Třemošné a bude od poloviny srpna i ve Starém Plzenci. Nově o ni požádalo také vedení obce Tlučná. S uzavřením veřejnoprávní smlouvy mezi obcí a Plzní souhlasila rada města, schválit ji ještě musí zastupitelé.

Tlučná má problém vypořádat se sama s odchytem toulavých a opuštěných zvířat, proto se starosta Stanislav Volf obrátil na město Plzeň s žádostí o pomoc. Činnosti, tedy i převoz zvířat do útulku Zařízení pro psy v majetku obce Tlučná, bude vykonávat Městská policie Plzeň. Podle smlouvy budou strážníci k odchytu vyjíždět pouze na základě osobního či telefonického podnětu kontaktní osoby. Tlučná uhradí všechny náklady.

Město Plzeň si ve smlouvě vymiňuje, že pokud celková bezpečnostní situace v Plzni nedovolí oslabení sil a prostředků městské policie, nebo specializovaná hlídka odchytu zvířat bude v daném okamžiku zasahovat v Plzni, je možné výjezd strážníků zakázat, případně odložit na pozdější dobu. „Výkon odchytové činnosti na území Plzně tak nebude ohrožen,“ uvedl plzeňský primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Městská policie se o zajištění zatoulaných a opuštěných zvířat na území Plzně stará už téměř 12 let. Službu poskytuje nepřetržitě 24 hodin, denně se hlídky postarají minimálně o dvě zvířata. Odchytem zvířat se zabývá v Plzni skupina zařazená pod služebnou Bory. Strážníci musí absolvovat odborný kurz zaměřený na odchyt toulavých zvířat a zacházení s nimi, složit závěrečnou zkoušku a získat osvědčení z Veterinární a farmaceutické univerzity Brno. Plzeň má 20 proškolených městských policistů. Skupina ročně odchytí přibližně 800 zvířat.

V první polovině roku 2017 se postarali strážníci o 350 opuštěných nebo toulavých zvířat. Ve většině, a to ve 233, případů šlo o psy, poté v 98 případech následovaly odchyty koček. Výjimkou však nebyla ani exotická zvířata, jako jsou různé druhy plazů či papoušků. Zajištěné psy i kočky umístí do Útulku pro zvířata v nouzi v Plzni, exotická zvířata pak strážníci převážejí do zoologické zahrady nebo do Záchranné stanice živočichů DES OP v Plzni.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.