Hejtman Plzeňského kraje se brání nařčení, že chce z jiných regionů odvádět obyvatele

Hejtman Plzeňského kraje se brání nařčení, že chce z jiných regionů odvádět obyvatele | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Hana ValachovičováHana Valachovičová

místostarostka města Holýšov

Více

Vladimíra HirschováVladimíra Hirschová

Učitelka

Více

Tomáš HrůzaTomáš Hrůza

Fotograf

Více

Hejtman Plzeňského kraje se brání nařčení, že chce z jiných regionů odvádět obyvatele

Plzeň, 11.08.2017, aktualizováno 14:09 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Vedení Plzeňského kraje se ohradilo proti kritice, která zazněla na adresu Welcome centera, prostřednictvím kterého chce hejtmanství pozvat do regionu nezaměstnané kvalifikované obyvatele ostatních krajů i s celými rodinami a dát jim šanci na uplatnění a důstojný život. Cílem projektu je také dostat pracující cizince z ubytoven a přesunout je i s jejich rodinami do bytů na území Plzeňského kraje. To se ovšem nelíbí politikům v některých jiných českých regionech, kteří tvrdí, že se jim Plzeňský kraj snaží odvádět obyvatele.

„Prostřednictvím Welcome center bychom rádi lidem, kteří nemohou najít uplatnění ve své zemi nebo ve svém kraji, nabídli důstojné podmínky k životu v kraji Plzeňském. Nechceme ostatním krajům ČR brát obyvatele. V našem zájmu je zajistit především to, aby lidé neodcházeli do zahraničí s celými rodinami. Aby zde zůstali a žili spokojený život bez obav o práci, bydlení nebo vzdělání svých dětí,“ vysvětluje hejtman Josef Bernard (ČSSD).

Nedostatek zdravotních sester v krajských nemocnicích, pracovníků v zařízeních poskytujících sociální služby, ale i kvalifikovaných technicky vzdělaných lidí přivedl vedení Plzeňského kraje k myšlence konceptu nájemního bydlení a vytvoření Welcome centra pro Plzeňský kraj. Úloha kraje v projektu je zcela nezpochybnitelně pouze v roli zprostředkovatele, nikoli v roli toho, kdo z veřejných prostředků chce financovat lepší podmínky pro život cizinců než vlastních obyvatel.

„Chceme především snížit počet agenturních zaměstnanců, kterých je v současnosti u nás v kraji zhruba 40 tisíc. To považuji, vzhledem k počtu obyvatel 570 tisíc, za vysoké procento. Proto hledáme, zdůrazňuji kvalifikované, pracovníky, kteří budou ochotni přijít do Plzeňského kraje s celou rodinou včetně dětí a usadit se zde natrvalo. Zprostředkujeme jim nájemní bydlení, které si budou sami hradit z vlastních prostředků, jež si zde v kraji vydělají. Zajistíme jim jazykovou kvalifikaci a také umístění dětí do škol a školek. Stejné podmínky platí pro Čechy i cizince,“ říká hejtman Plzeňského kraje s tím, že natrvalo žijící lidé jsou přínosem pro kraj. „Na místě, kde se tito lidé usadí, jim záleží. Naproti tomu agenturní zaměstnanci jsou často problémoví a bývají spojováni s kriminální činností,“ doplňuje.

Nájemní bydlení pro všechny, kteří mají nebo v budoucnu budou mít zájem v Plzeňském kraji žít, kraj zajistí pouze jako zprostředkovatel přes obce i další subjekty, jež mohou nájemní bydlení nabídnout. „Rozhodně nepůjdeme cestou financování bydlení cizincům na úkor vlastních obyvatel,“ zdůrazňuje hejtman Josef Bernard. Plzeňský kraj již zkušenost se zaměstnáním cizinců má. V nemocnici ve Stodě již pracují první zdravotní sestry z Ukrajiny. Kraj má v tomto případě roli zprostředkovatele práce i bydlení a v tomto trendu chce podle hejtmana Bernarda také pokračovat.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (7 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

MrDacz 14.08.2017 10:08, Reagovat

Tohle jsme si zvolili!!!
Boha jeho, už nás zase jebů...

San 13.08.2017 11:56, Reagovat

Když není v některých regionech práce, nevidím nic špatného na tom, aby se lidé přestěhovali tam, kde práce je. Proč mají živořit, když můžou jinde fungovat v pohodě, mnozí mají rodiny a musí se o ně postarat. Nemyslím ale kdejaké cizince (ti se mohou vrátit domů, má to svou logiku), ale našince.

MrDacz 14.08.2017 10:14, Reagovat

No lidi z Bruntálska, kde i za Rudochů byla nejvyšší kriminalita v ČSSR bych sem zas tak úplně nelákal a nikde není psáno, že jde jen o našince. Zrzavecký a Bernard by zasluhovali nabančit za podobný nápady a jejich podporu kopřivama a sebrat jim manďát!!!
Jsou tady jen posraný montovny kde dělá převážně chátra bůhvívodkud.

Vosí Hnízdo 12.08.2017 06:55, Reagovat

Myslím si, že tento článek ze Sputniku to komentuje docela dobře:
https://cz.sputniknews.com/nazory/201708105770977-bezvizovy-styk-ukrajina-cesko/

MrDacz 14.08.2017 10:16, Reagovat

Sputnik do toho natahej, chátro jedna rudoprdelnická.

Vosí Hnízdo 11.08.2017 14:48, Reagovat

Zdravotní sestra z Ukrajiny, doktor z Bangladéže. Pánbůh s námi. Ono stačí, jak Ukrajinci odvádí šlendriánskou práci v nekvalifikovaných oborech. Hrrrr, hrrr, aby to bylo, rychlí, to oni jsou, ale potom každé 3 roky předěláváme takto "postavenou" silnici, most atd., pokud to rovnou nespadne na hlavu. A co potom ve zdravotnictví? To vám budou mohu řezat za živa a rvát zub bez umrtvení. MOžná, kdo se jim bude líbit dostane protekčně stakan vodky jako narkózu.....

Vosí Hnízdo 11.08.2017 14:40, Reagovat

Jako kdyby v Plzni bylo málo vagabundů. Tak dobrodruzi, hurá do Plzně!! Je tu ještě málo poflakujících se, pasoucích, fetujících, prostituujících, bordel dělajících cikánů, tak si je sem pozvěme odjinud aa s celým početným příbuzenstvem. Dejme jim byty, ať se tu množí. To bude výkvět!! Nejlíp by pomohlo donutit firmy, aby platili důstojně. Jsou zde vyšší normy než v Německu a plat tak ubohý, že by se ti zaměstnavatelé měli stydět. Firmy mají obraty dobré, tak nic nebrání nastavit plat někde kolem 2000€ základu + samozřejmě prémie. A nebylo by třeba sem tahat gastarbeitery či námezdní nádeníky ze severu Čech či Moravy. Asi tak!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.