Obec Břasy se stala oficiálně Vesnicí roku Plzeňského kraje 2017

Obec Břasy se stala oficiálně Vesnicí roku Plzeňského kraje 2017 | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Josef SommerJosef Sommer

starosta obce Bolešiny

Více

Renata ZoubkováRenata Zoubková

Více

Ilona JehličkováIlona Jehličková

zástupkyně ředitele základní školy

Více

Obec Břasy se stala oficiálně Vesnicí roku Plzeňského kraje 2017

Břasy, 05.08.2017, aktualizováno 21:14 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Vítězem krajského kola 23. ročníku soutěže Vesnice roku se oficiálně stala v sobotu obec Břasy na Rokycansku. O letošním vítězství této obce se vzhledem k organizaci tradičního slavnostního ceremoniálu ví už několik měsíců. S napětím se proto v Břasích očekávaly výsledky v dalších kategoriích soutěže, které zůstávaly tajné až do poslední chvíle.

Starosta vítězné obce Břasy Miroslav Kroc převzal žezlo pro Vesnici roku 2017 Plzeňského kraje | Autor: Pavlína PolatováStarosta vítězné obce Břasy Miroslav Kroc převzal žezlo pro Vesnici roku 2017 Plzeňského kraje | Autor: Pavlína Polatová

Zlatou stuhu za vítězství v krajském kole a příspěvek od Plzeňského kraje ve výši 100 tisíc korun předal hejtman Josef Bernard starostovi vítězné obce, kterým je Miroslav Kroc. Břasy tak automaticky postupují do celostátního kola soutěže, kde budou reprezentovat Plzeňský kraj.

Bílou stuhu za zapojení dětí a mládeže do života obce získaly nedaleké Němčovice, Modrou stuhu oceňující společenský život v obci obdržely Kozolupy ze severního Plzeňska. Za péči o zeleň a životní prostředí získala Zelenou stuhu obec Myslív z okresu Klatovy a Oranžová stuha za spolupráci obce a zemědělského subjektu putovala rovněž na Klatovsko, a sice do Kolince.

Všechny čtyři oceněné obce získaly od Plzeňského kraje formou symbolického šeku příspěvek ve výši 30 tisíc korun. Cenu hejtmana Plzeňského kraje vybojovala obec Buková z jižního Plzeňska a Cenu Rady Plzeňského kraje si odvezli zástupci obce Chrást z okresu Plzeň-město. I obě tato ocenění jsou spojena s finanční odměnou, Buková získala šek na 60 tisíc korun a Chrást šek na 45 tisíc korun.

„Podpora menších obcí a venkova vůbec je povinností vedení kraje a my se snažíme mimo jiné takto symbolicky podpořit v rozvoji menší obce, které Plzeňský kraj dělají tím, čím je. Jsme krajem venkovským, a proto si naši pozornost právě tyto obce zaslouží,“ uvedl hejtman Josef Bernard.

V letošním roce se v Plzeňském kraji přihlásilo do soutěže Vesnice roku 2017 celkem 24 obcí, což byl v rámci ČR druhý nejvyšší počet přihlášených. O tři přihlášené obce více měl Pardubický kraj. Soutěže se mohly zúčastnit všechny obce, města a městyse vesnického charakteru do 7 500 obyvatel, které mají zpracovaný vlastní plán obnovy vesnice. Hodnotitelská komise pak během června všechny přihlášené obce navštívila a zástupci obcí měli možnost prezentovat během dvou hodin to nejlepší, co v obci mají.

Slavnostního vyhlášení výsledků a také předání Ceny Rady Plzeňského kraje i barevných stuh finalistům krajského kola se zúčastnili také náměstkyně hejtmana Marcela Krejsová, náměstkové hejtmana Ivo Grüner a Pavel Čížek,

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Velká gratulace 06.08.2017 09:55, Reagovat

Starosta obce Břasy a jeho spolupracovníci žijí pro svoji obec a je to znát. Jsou vzorem pro ostatní obce, kde starosta a zastupitelé nečinně přežívají a zejména by si z nich měli vzít příklad i samotní úředníci z krajského úřadu - profesionální střihači pásek a objížděči oslav, kteří žijí sami pro sebe a své zájmy. Je to jen o lidech a jejich životnímu přístupu. Starosta Kroc je člověk na svém místě a měl by se posunout na zodpovědnější post, kde bude mít z jeho práce užitek více lidí. Jinak gratuluji k získání tohoto ocenění, když nic jiného, obci finanční odměna pomůže, zaplatit alespoň oslavu, která se bez této odměny neobejde. VK

San 07.08.2017 09:48, Reagovat

Mám stejný názor a navíc, Břasami jsem projížděl nedávno a je tam opravdu hezky. Držím palce do další činnosti pro obec.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.