Nová stezka pro cyklisty, bruslaře i chodce propojuje oblast Předních Skvrňan a Radčic

Nová stezka pro cyklisty, bruslaře i chodce propojuje oblast Předních Skvrňan a Radčic | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Miroslav ŠtěrbaMiroslav Štěrba

Starosta MO Plzeň 8 - Černice

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Vítězslav BrodyVítězslav Brody

Podnikatel

Více

Nová stezka pro cyklisty, bruslaře i chodce propojuje oblast Předních Skvrňan a Radčic

Plzeň, 03.08.2017, aktualizováno 15:43 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Novou komunikaci pro cyklisty, pěší a in-line bruslaře, která propojuje oblast Předních Skvrňan a Radčic má město Plzeň. Součástí 400 metrů dlouhého úseku sportovně-rekreační trasy je i lávka přes řeku Mži, jež umožní cyklistům vyhnout se už hodně frekventované komunikaci vedoucí od Kalikovského mlýna do Radčic. V budoucnosti by po lávce měla vést i mezinárodní cyklotrasa. Stavba stála zhruba 6,84 milionu korun.

O slavnostní stříhání pásky na nové lávce přes Mži se postarali náměstci primátora | Autor: Plzeň.euO slavnostní stříhání pásky na nové lávce přes Mži se postarali náměstci primátora | Autor: Plzeň.eu

„Město Plzeň cyklistickou dopravu aktivně podporuje už přes 15 let a v tomto trendu chceme pokračovat. Systém tras podél řek i nových lávek podle mého názoru pomůže k tomu, že nám bude počet cyklistů růst,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

„Nová komunikace spojuje Radčickou ulici v prostoru křižovatky u zoologické zahrady s místní komunikací neboli polní cestou vedoucí z Předních Skvrňan do Radčic. Nový úsek cyklostezky je přesně 401 metrů dlouhý, lávka měří 29,9 metru,“ řekl technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

Podle slov Petra Náhlíka, Náměstek primárota pro dopravu a životní prostředí Petr Náhlík (KDU-ČSL) je přesvědčen o tom, že lávka přes Mži umožní bezpečnou cestu pro občany a děti ze sídliště Skvrňany přímo do zoo. Poslouží i cykloturistům, kteří přijíždí do Plzně po mezinárodní trase od Hracholuské přehrady. „Konkrétně by po ní měla v budoucnu vést mezinárodní cyklotrasa číslo 37, která by pokračovala k zoo podél ulice Pod Vinicemi a poté přes louky, napříč přes alej Kilometrovka. Dále by vedla kolem bývalého Výstaviště, po lávce přes Mži, až k východišti cyklotras před Sokolovnou ve Štruncových sadech v centru Plzně,“ popsal trasu Petr Náhlík. Cyklotrasa č. 37 je součástí mezinárodní Panevropské cyklotrasy Paříž – Norimberk – Plzeň – Praha a je jednou z nejvýznamnějších cykloturistických tepen Plzeňského kraje.

Nový úsek komunikace včetně lávky je součástí městského projektu na budování sportovně rekreačních tras vedených v údolích plzeňských řek, takzvaného systému plzeňských Greenways. Ty patří u cyklistů mezi nejvyhledávanější. Systém je v rámci České republiky unikátní, je určen nejen pro rekreační, ale i pro dopravní cyklistiku. Jakékoliv dokončení dosud chybějících úseků podél řek nebo doplnění lávek systému velmi pomůže. V Plzni je v současné době přes 75 kilometrů stezek pro chodce a cyklisty se společným či rozděleným provozem.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.