Rekonstrukce třetí etapy trati tramvajové linky číslo 4 ve směru na Košutku je u konce

Rekonstrukce třetí etapy trati tramvajové linky číslo 4 ve směru na Košutku je u konce | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav ŠimánekVáclav Šimánek

Ředitel FN Plzeň, zastupitel Plzeňského kraje

Více

Jiří JuklJiří Jukl

Starosta Hartmanic

Více

František WeinfurterFrantišek Weinfurter

majitel racionalizační agentury

Více

Rekonstrukce třetí etapy trati tramvajové linky číslo 4 ve směru na Košutku je u konce

Plzeň, 27.07.2017, aktualizováno 14:15 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Slavnostním přestřižením pásky ukončili plzeňští politici společně se zástupci zhotovitele třetí etapu rekonstrukce trati tramvajové linky číslo 4 ve směru na Košutku. Poslední část rekonstrukce trati měřila 935 metrů. S rekonstrukcí tratě začala stavební firma v místě vzdáleném 116 metrů od zastávky Severka ve směru do centra a pokračovala přes křižovatky Gerské se Studentskou, Kralovickou a Manětínskou ulicí až po točnu na Košutce. Projekt města Plzně vyšel na 85 milionů korun. Většinu nákladů hradilo město Plzeň ze svého rozpočtu, na opravě silnice se podílela částkou zhruba 7,5 milionu korun také Správa a údržba silnic Plzeňského kraje. Rekonstrukci zahájili stavbaři v září 2016.

Slavnostním přestřižením pásky ukončili plzeňští politici společně se zástupci zhotovitele třetí etapu rekonstrukce trati tramvajové linky číslo 4 ve směru na Košutku | Autor: Plzen.euSlavnostním přestřižením pásky ukončili plzeňští politici společně se zástupci zhotovitele třetí etapu rekonstrukce trati tramvajové linky číslo 4 ve směru na Košutku | Autor: Plzen.eu

„Dokončili jsme tak dlouhodobou investiční aktivitu města cílenou na zkvalitnění veřejné přepravy. Rekonstrukce zvýšila bezpečnost provozu i pro chodce a snížila rovněž dopad negativních vlivů dopravy na okolí,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD). Součástí opravy byla kompletní vyměna kolejových pásů, trolejového vedení a upravily se i tramvajové zastávky. „Stavba zahrnovala také opravu silnice III/1808 mezi zastávkami Severka a Plzeňka, zrušení podchodu u zastávky Plzeňka a vybudování parkovacích zálivů. Změny k lepšímu se dočkaly rovněž křižovatky Gerské ulice s Manětínskou a Kralovickou, kde se mimo jiné upravilo signalizační zařízení,“ řekl technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS). V opravovaném úseku je i nové veřejné osvětlení. Součástí projektu byly také sadové úpravy.

Tramvajová trať linky č. 4 ve směru na Košutku patří mezi nejvyužívanější. Do její první a druhé etapy opravy investovalo město 312 milionů korun. Druhá etapa zahrnující 1100 metrů dlouhý úsek od ulice Na Chmelnicích po křižovatku se Sokolovskou ulicí byla v roce 2011 největší investiční akcí města a vyšla na 136 milionů korun. Náklady na předtím provedenou opravu první části trati v délce téměř jeden kilometr si vyžádaly dalších 176 milionů korun.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Slavnostním přestřižením pásky ukončili plzeňští politici společně se zástupci zhotovitele třetí etapu rekonstrukce trati tramvajové linky číslo 4 ve směru na Košutku | Autor: Plzen.eu
  • Rekonstruovaná trať tramvajové linky číslo 4 | Autor: Plzen.eu

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Noe 07.08.2017 10:01, Reagovat

Tak si ani nevzpomínám, jestli na západ od nás, také při nějakém uvedení do provozu čehokoliv, je podobná šaškárna. Nestačilo by prostě spustit provoz a zmínit se jen v novinách? V tom smyslu třeba „zítra v 8.00 bude uveden do provozu.....atd.“ Případně přidat fotku. A vlk by se také nažral a koza zůstala celá.

Radim 31.07.2017 13:04, Reagovat

Když vidím toho nedonošence Šindeláře, tak se mi otevírá kudla v kapse.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.