Ještě tento týden začne stavba třetího pruhu na Karlovarské třídě

Ještě tento týden začne stavba třetího pruhu na Karlovarské třídě | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Oldřich RozšafnýOldřich Rozšafný

obchodní ředitel HC PLZEŇ 1929

Více

Eva UldrychováEva Uldrychová

Finanční referentka

Více

Václav ŠteklVáclav Štekl

Radní PK pro životní prostředí, zastupitel města Plzně

Více

Ještě tento týden začne stavba třetího pruhu na Karlovarské třídě

Plzeň, 12.07.2017, aktualizováno 21:53 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Na Karlovarské třídě odstartují tento týden stavební práce, které rozšíří komunikaci o jeden jízdní pruh. Ten vznikne v úseku od křižovatky Karlovarská – Lidická před vjezd na kruhový objezd Rondel. Projekt města Plzně přijde na 13,7 milionu korun. Po novém pruhu se motoristé poprvé projedou už v první polovině listopadu. Stavbu město zahájí v souvislosti s opravami mostu Generála Pattona, který bude mít po rekonstrukci směrem do centra tři jízdní pruhy.

„Stávající komunikace bude rozšířena proto, že Karlovarská směrem do centra je přetížena, řidiči se tam opakovaně potýkají s kolonami vozidel,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD). Podle technického náměstka primátora Pavla Šindeláře (ODS) se soutěž na zhotovitele stavby uskutečnila na jaře, vítěznou nabídku podala společnost Berger Bohemia, a to na celkovou částku 13,7 milionu korun. Celková délka rozšířené komunikace bude 580 metrů,“ přiblížil Pavel Šindelář.

Projekt počítá s rozšířením původního násypového tělesa, aniž by se měnila šířka paty násypu. Firma provede také odvodnění nové části komunikace pomocí uličních vpustí, vybuduje veřejné osvětlení, provede sadové úpravy, upraví trolejové vedení, světelnou signalizaci a vodovod.

Po dobu výstavby budou zachovány směrem do centra stávající dva jízdní pruhy, pouze dojde k jejich zúžení. „Stavební mechanizace se bude pohybovat po ulici Karlovarská v záboru stavby. Přes ulici Lochotínská bude probíhat pouze doprava malými nákladními automobily,“ doplnil Jaroslav Polák z Odboru investic Magistrátu města Plzně.

Třetí jízdní pruh bude vyhrazen zejména pro vozy autobusů linek MHD i pro vozy autobusových linek provozovaných v rámci Integrované dopravy Plzeňska. Cílem je upřednostnit provoz veřejné dopravy v situacích, kdy v tomto úseku stojí kolony vozidel. Vytvořením třetího pruhu se zlepší dodržování jízdních řádů, sníží se dopad zpoždění na další návazné autobusové spoje vypravované z centrálního autobusového nádraží. Dojde i k úlevě pro osobní auta, neboť z ostatních pruhů autobusy zmizí.

„V případě mimořádných situací, jako jsou havárie, opravy na vozovce a podobně se pruh využije tak, aby pro vozidla byly vždy k dispozici ve směru do centra města dva jízdní pruhy. To povede ke zmírnění kolon,“ vysvětlil Petr Náhlík (KDU-ČSL), náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí. Město nyní zvažuje využití třetího jízdního pruhu ve špičkách pro ostatní dopravu.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.