Šéf ČSSD Sobotka chválil své hejtmany a vyslal je do nového boje o kraje

Šéf ČSSD Sobotka chválil své hejtmany a vyslal je do nového boje o kraje | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří StrobachJiří Strobach

Předseda konntrolního výboru MO Plzeň 3

Více

Petr BailerPetr Bailer

Archeolog,asistent ZČU

Více

František BláhaFrantišek Bláha

Starosta obce Břasy

Více

Šéf ČSSD Sobotka chválil své hejtmany a vyslal je do nového boje o kraje

Plzeň, 05.05.2012, aktualizováno 09.05.2012 09:52 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Sociální demokraté z celé České republiky, včetně všech 13 hejtmanů v sobotu hodnotili v Plzni na bilanční konferenci výsledky svého působení v krajích. V nadcházejících podzimních krajských volbách by chtěla ČSSD obhájit vítězství všech svých kandidátů na hejtmany. Šéf ČSSD Bohuslav Sobotka dal sociálním demokratům za úkol získat na podzim ve volbách 35 procent voličů.

Šéf ČSSD Bohuslav Sobotka v Plzni hýřil úsměvy | Autor: Televize ZAKŠéf ČSSD Bohuslav Sobotka v Plzni hýřil úsměvy | Autor: Televize ZAK

„Kraje jsou nyní v lepší rozpočtové kondici, než byly před čtyřmi léty před nástupem ČSSD. A to i přesto, že jsme neustále vystaveni negativním dopadům vládních škrtů, kdy vláda škodí krajům i občanům. Krajské volby by se měly stát zároveň i referendem, které by mělo ukázat, že lidé nechtějí, aby jim vládla tato vláda,“ uvedl Sobotka. Zároveň varoval před vnikem „oranžové šlechty,“ sociální demokraté ve vedení krajů by si měli udržet zpětnou vazbu s občany. I když má ČSSD v krajích silnou pozici, nesmí ji využívat jen pro ČSSD, ale pro všechny obyvatele bez rozdílu k politické příslušnosti.

Sobotka dále naznačil, že by v budoucnu chtěl spolupracovat s KDU-ČSL. Na druhou stanu vyzval k tomu, aby sociální demokracie nevytvářela v krajích koalice s ODS, která se nedá pokládat za blízkého partnera, protože se snaží privatizovat veřejné služby, zdravotnictví a sociální služby v krajích, což není akceptovatelný program. Rozhodně nedoporučil hledat si koaliční partnery z řad ODS v Praze a v Ústeckém kraji.

Do bojů o hejtmanství nasadila sociální demokracie jako své lídry devět současných hejtmanů ze 13, zbývající čtyři jsou noví kandidáti a podle Sobotky se ČSSD výrazně omlazuje. Novou krev představuje Lenka Kadlecová, která bude usilovat o post hejtmanky v Libereckém kraji, Martin Netolický v Pardubickém kraji, Jiří Rozbořil v Olomouckém a Miroslav Novák v Moravskoslezském kraji.

„Kraje si dokázaly poradit i přesto, že kvůli neschopnosti vlády musely dofinancovávat například sociální oblast nebo bezpečnostní a záchranné složky. Na rozdíl od vlády jsme ukázali, že i v současné době lze dělat politiku, která nehází lidem klacky pod nohy, ale opravdu pomáhá. A to při snižujícím se zadlužování oproti předchozímu vládnutí ODS, konstatoval hostitel konference Milan Chovanec. Dodal, že vláda si hraje hru na „moje vládní“ a „vaše krajské.“ Kraje si dokázaly poradit i s propadem příjmů od státu o více jak 16 miliard korun.     

Autor: Ben, redakce

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

KAB 11.05.2012 19:31, Reagovat

Tak sice zatím netuším koho budu volit, ale je fakt, že Plzeňský kraj je jako jediný v ČR bez dluhů a to je určitě fajn a vedení kraje asi nemůže být tak špatné.

to jsem já 07.05.2012 22:44, Reagovat

Dokud bude v plzeňském krají ČSSD reprezentována lidmi jako podrazácká **** (vulgarismus byl vymazán redakcí) Emmerová nebo zkorumpovanej **** (vulgarismus byl vymazán redakcí) Bauer, neměli by dosta ani hlas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.