Zastupitelé Plzně schválili revizi seznamů budov a bytů v majetku města

Zastupitelé Plzně schválili revizi seznamů budov a bytů v majetku města | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Danuše AuermüllerováDanuše Auermüllerová

Zastupitelka Klatov

Více

Josef ČervenýJosef Červený

Starosta obce Bezděkov

Více

Pavel ŠrámekPavel Šrámek

poslanec parlamentu ČR

Více

Zastupitelé Plzně schválili revizi seznamů budov a bytů v majetku města

pLZEŇ, 11.07.2017, aktualizováno 14:26 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Zastupitelstvo města Plzně schválilo úpravu seznamů budov v rámci bytové politiky města. Seznamy určují jakým způsobem se bude nakládat s jednotlivými budovami, jedná se zejména o bytové i nebytové domy. Nově město vyčlenilo v domech k prodeji či směně 213 bytů a 48 nebytových prostorů. Zhruba 93 bytů zbývá doprodat z předchozích jednotlivých vln prodejů. V případě, že by se podařilo prodat všechny byty a domy podle návrhu, zůstalo by ve vlastnictví města Plzně zhruba 2602 bytů a 444 nebytových prostorů. Do tohoto počtu nejsou byty v lokalitě Sylván.

„Zhruba jednou za dva roky se na našem bytovém odboru připravuje revize daných seznamů, a to zejména s ohledem na domy již prodané či směněné a naopak budovy, které získalo město do vlastnictví. Budovy se posuzují s ohledem na potřeby města v rámci záměrů hospodaření s byty a s ohledem na ekonomickou návratnost z jednotlivých budov,“ přiblížil radní pro správu městských nemovitostí David Šlouf (ODS). Posuzuje se i technický stav jednotlivých budov. Nejen s ohledem na již vložené finanční prostředky, ale také to, jaké finanční prostředky by budova vyžadovala s ohledem na dobu jejich návratnosti. Nemalý vliv také hraje počet a velikosti bytů v jednotlivých budovách.

K navrženým změnám v jednotlivých seznamech se také vyjadřují jednotlivé městské obvody, konečný návrh projednává Komise bytové Rady města Plzně a Komise pro nakládání s majetkem Rady města Plzně. Konečné slovo má Zastupitelstvo města Plzně. „Uvedené počty je nutné brát orientačně, neboť se jedná o takzvaný živý materiál a počet se s ohledem na pokračující prodeje, směny a další nakládání s nemovitostmi průběžně mění. Jednotlivé seznamy budou zveřejněny na stránkách města, kde se s nimi mohou občané seznámit,“ dodal David Šlouf.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 20.07.2017 18:34, Reagovat

Zastupitelé Plzně schválili revizi seznamů budov a bytů v majetku města. ... A rozhodli, kolik bytů se přidělí nikdy nepracujícím cikánům (necikán musé splňovat na přidělení městského bytu přísná kriteria, mj. být dlouhodobě zaměstnaný), dále kolik bytů dostanou všelijací přivandrovalci dotovaní z evropských peněz a podobné elementy. Pro klasickou mladou českou rodinu jaksi byt není a kdo by také šel do lokalit, poslouchat cikánskou rozpínavost a bordel a trvalé poškození morálky svých dětí...i kdyby v nějakém městském domě měl možnost byt získat. Jen tak dál a za pár let tu bude starostovat cikánský vajda s muslimským pobočníkem a to teprv uvidíte, co se bude dít, až tihle paraziti usednou k veslu. Tak jen dál vesele volte zavedené strany a následky si přičtěte k duhu vlastní tuposti a stádní ovečkovatosti.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.