Cestující v plzeňské MHD budou v každém voze pod dohledem bezpečnostních kamer

Cestující v plzeňské MHD budou v každém voze pod dohledem bezpečnostních kamer | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Martin MarekMartin Marek

Na volné noze, předseda o.s. Plzeňané

Více

Petr HakenPetr Haken

student historie na ZČU, pomocná vědecká síla na fakultě

Více

Markéta VondrováMarkéta Vondrová

Vedoucí provozu

Více

Cestující v plzeňské MHD budou v každém voze pod dohledem bezpečnostních kamer

Plzeň, 11.07.2017, aktualizováno 14:14 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Speciální kamery sledující dění uvnitř vozů nainstalují postupně do svých autobusů, trolejbusů a tramvají Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP). Cílem je zvýšit bezpečnost cestujících i zaměstnanců PMDP a působit tak zejména preventivně. Jde o jeden z desítek projektů konceptu Smart City Plzeň, na nichž už více než půl roku pracuje sedm expertních skupin. Projekty mají zjednodušovat a zpříjemňovat život obyvatelům Plzně, která je mezi českými městy průkopníkem konceptu Smart City. První kamery už mají za sebou zkušební provoz v některých vozech.

„Předpokládáme, že kamery budou mít zejména preventivní charakter, že se tedy výrazně omezí počet případů napadení, kapsářství a výtržnictví. Ve vozech bude vždy rozmístěno pět až osm kamer dle velikosti vozidla,“ řekl primátor města Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD).

Kamery budou lokálně nahrávat záznam na vnitřní SD kartu a nahrávky uloží na centrální městské úložiště vždy na konečné stanici, případně v depu, pomocí Wi-Fi připojení. Záznamy se tak z kamer dostanou na pult městské policie většinou s nejdéle půlhodinovým zpožděním. Do budoucna se počítá s online přenosem, kdy by bylo zajištěno přímé spojení s policií. „Již více než rok mají řidiči k dispozici nouzové tlačítko, po jehož stisknutí dojde k okamžitému přednostnímu volání na dispečink, kde se v systému zároveň automaticky zobrazí informace o vozidle. Policie tak dokáže v případě potřeby zasáhnout během minimální doby,“ doplnil Robert Houdek, koordinátor bezpečnosti PMDP.

„Na využití kamerového sledování uvnitř vozů má PMDP právní posudek. Záznamy nebudou v majetku firmy, bude je zpracovávat jen policie, vedle prevence tak budou samozřejmě sloužit také k vyšetřování případných incidentů. Garantovaná minimální doba uložení dat bude tři týdny,“ řekl dopravně-provozní ředitel PMDP Jiří Ptáček.

Náklady na instalaci kamer budou hrazeny v rámci vlastní investiční politiky PMDP, částka v předpokládané výši zhruba 20 milionů korun pokryje pořízení zařízení a jejich instalaci do stávajících vozů. Tato instalace se nebude týkat vozidel, kterým se blíží termín vyřazení z vozového parku. Nová vozidla budou mít ve veřejné soutěži požadavek na integrovaný kamerový systém jako součást palubního počítače. Náklady na provoz kamer jsou marginální. Jde hlavně o dobíjení při provozu vozu a o běžnou údržbu. Všechna vozidla by mohla být kamerami osazena během následujících dvou až tří let. Kamerový systém se skládá z odolných IP kamer, pro přenos videa využívají internet s rozlišením Full HD.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 20.07.2017 18:45, Reagovat

A jak si kamery poradí s řádícími cikánskými a gastarbeiterskými gangy, s páchnoucími nakaženými ožraly a s jinými štítěníhodnými týpky ? To by mne zajímalo. Vím, co by pomohlo A MOŽNÁ BY TO ANI TOLIK NESTÁLO, CO TY NOVÉ KAMERY. Dvoumetrový udělaný četník s pořádným pendrekem, co by mizeru přetáhl po letech za každou bejkárnu či ho rovnou vykopal z prostředku MHD a byl by pořádek i bez kamer. A daleko větší. Jenže to by bylo řevu z Bruselu, že tady mlátíme chudáky cikány a jiné parazity.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.