Po 17 letech se v Plzni zvýší ceny parkovného, 10 korun navíc si připlatíme v zónách A,B,C

Po 17 letech se v Plzni zvýší ceny parkovného, 10 korun navíc si připlatíme v zónách A,B,C | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr BailerPetr Bailer

Archeolog,asistent ZČU

Více

Libor PickaLibor Picka

Starosta Bělé nad Radbuzou

Více

Ilona JehličkováIlona Jehličková

zástupkyně ředitele základní školy

Více

Po 17 letech se v Plzni zvýší ceny parkovného, 10 korun navíc si připlatíme v zónách A,B,C

Plzeň, 30.06.2017, aktualizováno 13:24 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Po 17 letech zvýší město Plzeň od 1. října sazby parkovného, které nyní činí 30, 20 a 10 korun za hodinu dle parkovací zóny. Město Plzeň tím reaguje na fakt, že parkovací zóny A, B, C, tedy ty v centru města a jeho nejbližším okolí, jsou nejvíce zatíženy poptávkou po parkování. Současně však zvýhodní držitele Plzeňských karet a po implementaci i těch bankovních, kteří kartu využijí při placení. Měnit se také budou ceny předplatitelských parkovacích karet.

Základní hodinové sazby v placených zónách budou nově nastaveny ve výši zóna A - 40 korun, zóna B - 30 korun a zóna C 20 – korun. V ostatních zónách se bude platit 10 korun. V jádrové zóně A se při souvislém parkování zvýší sazba parkovného již od druhé započaté hodiny stání na 50 korun za hodinu a od započaté třetí hodiny a každé další, se sazba zvýší na 100 korun za hodinu. Zóna D (Hamburk) bude rovněž jako zóny Roudná a Petrohrad nabízet denní cenový strop ve výši 60 korun. Při platbě Plzeňskou nebo bankovní kartou budou základní hodinové sazby zvýhodněny dvacetiprocentní slevou. U zón s cenovým stropem bude tento denní strop činit při bezkontaktní platbě kartou 48 korun.

„Dosavadní sazby parkovného jsou dané historicky a tyto sazby se zhruba 17 let neměnily, zatímco reálná regulativní funkce sazby byla průběžně ovlivněna hospodářskými vlivy, jako jsou inflace či růst kupní síly. Výše parkovného pro rezidenty se nemění. S ohledem na hospodářské vlivy, zejména nabídku a poptávku, byla cena předplatitelské parkovací karty vyhodnocena vůči výši ceny rezidenční parkovací karty jako příliš vysoká,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Petr Náhlík (KDU-ČSL).

Například do jádrové parkovací zóny A se prodaly jen tři roční předplatitelské karty, kdy jedna přijde na 35 tisíc korun, do zóny B si kartu za 20 tisíc korun pořídilo sedm motoristů. „V souvislosti s významným rozvojem využití bezhotovostních kartových plateb, které snižují náklady na práci s hotovostí, je nutné zvýhodnit a zatraktivnit tuto formu úhrady parkovného,“ doplnil náměstek Petr Náhlík.

Změna cen předplatitelských karet se týká pouze zón A, B a C. V zóně A nově motoristé zaplatí za kartu 25 tisíc, což představuje zlevnění o deset tisíc korun. V zóně B se potom cena karty zlevňuje na 18 500 korun, zdražuje se naopak v zóně C ze současných 7000 na 12 500 korun.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 10.07.2017 18:36, Reagovat

A co takhle více podporovat parkování na parkovací hodiny, jak je zvykem v Bavorsku k vyřízení svých záležitostí (1-2hodiny). Tady se nic takového ani nezná. Hrabat, hrabat, hrabat, krást, krást, krást aby Pytlíkářská a Holubářská mafie měla bezpracné prebendy. To je jediné, co se tady umí.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.