Plzeň dokončila druhou etapu budování Úslavského kanalizačního sběrače za 47 milionů

Plzeň dokončila druhou etapu budování Úslavského kanalizačního sběrače za 47 milionů | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Radka Zemanová-KopeckáRadka Zemanová-Kopecká

člen výboru MO Praha 13

Více

Jan CinaJan Cina

řidič a hasič

Více

Věstislav KřenekVěstislav Křenek

krajský zastupitel

Více

Plzeň dokončila druhou etapu budování Úslavského kanalizačního sběrače za 47 milionů

Plzeň, 28.06.2017, aktualizováno 15:42 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Slavnostním přestřižením pásky ukončilo vedení města Plzně druhou etapu budování Úslavského kanalizačního sběrače. Jde o strategickou ekologickou stavbu, která zajistí odkanalizování a rozvoj okrajových částí Božkov, Koterov, části Lobez, Bručné a komerční zóny u obchodního centra Olympia. Investice přišla město na téměř 47 milionů korun. Úslavský kanalizační sběrač je páteřní kanalizační řád, který vede do částí Plzně, kde dříve kanalizace nebyla.

„Samozřejmě naším cílem je pokračovat dále, to znamená napojovat jednotlivé lokality. Jsem moc rád, že můžeme vytvářet podmínky pro další rozvoj území, ať už je to Koterov, Božkov nebo jsou to staré Lobzy,“ řekl primátor města Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD). „Díky této stavbě jsou vytvořeny podmínky pro připojení daných lokalit k odvádění splaškových vod do centrální čističky odpadních vod v Plzni. Celý Úslavský kanalizační sběrač vede podél řeky Úslavy od Baumaxu na Rokycanské přes střelnici Lobzy a Božkov až do Koterova,“ přiblížil technický náměstek primátora města Plzně Pavel Šindelář (ODS).

„Myslím, že jsme tímto velmi významně zasáhli do čistoty řeky Úslavy na území města Plzně, v níž jsou dodnes raci a škeble rybniční,“ doplnil náměstek Petr Náhlík (KDU-ČSL). Zhotovitelé stavby se museli vyrovnat s přechodem řeky Úslavy i s vysokou hladinou spodních vod. Přesto se dílo podařilo předat investorovi o celý měsíc dříve, než byl plánovaný termín dokončení.

Celková smluvní cena díla se zhotovitelem je 46,7 milionu korun. „Vlivem dodatečných nepředvídatelných požadavků provozovatele řádu, tedy Vodárny Plzeň a optimalizace některých technických konstrukcí, provedl zhotovitel dodatečné vícepráce v hodnotě 238 tisíc korun. To ale považuji v kontextu této zásadní stavby za minimální náklad navíc,“ doplnil Pavel Šindelář.

První už hotová etapa za zhruba 160 milionů korun byla součástí velkého projektu Čistá Berounka – II. etapa a začala se budovat na konci roku 2011. Vede od Baumaxu za Božkov a město na ni získalo dotaci z Evropské unie. Druhá část vede z Božkova do Koterova.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.