Špatná zpráva pro město Plzeň, soud zrušil loňský verdikt soudního sporu v kauze OC Corso

Špatná zpráva pro město Plzeň, soud zrušil loňský verdikt soudního sporu v kauze OC Corso | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Karel ZrůbekKarel Zrůbek

Starosta Horažďovic

Více

Jaromír SýkoraJaromír Sýkora

referent sociálního zabezpečení

Více

Pavel ČapekPavel Čapek

internista a revmatolog

Více

Špatná zpráva pro město Plzeň, soud zrušil loňský verdikt soudního sporu v kauze OC Corso

Plzeň, 26.06.2017, aktualizováno 17:16 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Se zachmuřenými tvářemi odcházeli v pondělí od krajského soudu právní zástupci města Plzně. Odvolací soud totiž zrušil verdikt okresního soudu z loňského roku v kauze OC Corso. Společnost Amádeus tehdy neuspěla s žalobou na náhradu škody ve výši 1,83 miliardy korun za zmařenou investici, když nesměla vybudovat obří obchodní centrum na místě bývalého DK Inwest. Teď je všechno jinak. Případ se aktuálním rozsudkem vrací na začátek opět k okresnímu soudu. Předsedkyně senátu Alena Polednová vyzvala obě strany sporu, aby spolu začaly komunikovat a spolupracovat.

Právní zástupce města aktuální verdikt soudu viditelně nepotěšil | Autor: Richard BenešPrávní zástupce města aktuální verdikt soudu viditelně nepotěšil | Autor: Richard Beneš

„Dospěli jsme k opačnému názoru než soud prvního stupně, protože ta nájemní smlouva porušena byla. Je zde dána odpovědnost za škodu, ale ta škoda nebyla vyčíslena a specifikována. To číslo namalované na žalobě nám nestačí. Ta škoda musí být pečlivě specifikována a musí se jednat o konkrétní zdůvodnění škody a zda vůbec za tu škodu město odpovídá. To je předmětem dalšího zkoumání,“ uvedla v odůvodnění rozsudku předsedkyně senátu Alena Polednová. Dodala, že s ohledem na dosud nevyužitý prostor po DK Inwest by měly obě strany sporu jednat tak, aby se prostor smysluplně využil.

„Město Plzeň nesouhlasí s dnešním rozhodnutím Krajského soudu v Plzni, které je pro něj velmi překvapivé. Město vyčká doručení písemného vyhotovení rozsudku, v němž bude uvedeno bližší odůvodnění závěrů odvolacího soudu, a na jejich základě se po poradě se svým právním zástupcem rozhodne o dalším postupu v řízení. Každopádně bude město zvažovat podání dovolání k Nejvyššímu soudu,“ tlumočila stanovisko města mluvčí Eva Barborková.

„Soud dospěl k závěru, že město ukončilo bez důvodu jednání o uzavření konečné kupní smlouvy. My jsme samozřejmě opačného názoru. Město je toho názoru, že investor (Amádeus) nesplnil regulační podmínky, na základě kterých se měl projekt upravit,“ řekl právní zástupce města Dominik Tomášek. Radnice od začátku tvrdila, že se nedopustila ničeho, čím by společnost Amádeus poškodila. Město se také řídilo výsledky referenda, ve kterém Plzeňané odmítli stavbu OC Corso. Výsledky referenda zavázaly město, aby podniklo všechny kroky proti stavbě obchodního centra.

Spokojenost naopak neskrývali při odchodu z jednací místnosti soudu právníci společnosti Amádeus, za které se vyjádřil mluvčí Karel Samec:„Jsme spokojeni s tím, že Krajský soud v Plzni přijal námitky společnosti Amádeus Real vůči rozhodnutí prvoinstančního soudu, jeho rozhodnutí zrušil a vrátil mu věc k novému projednání. Tento výsledek je zcela v souladu s naším právním názorem.“

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (7 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

pavel 01.07.2017 09:21, Reagovat

Odpovědnost za spor vzal na sebe tehdejší náměstek a součastný primátor. Pokud město nedodrželo nájemní smlouvu, určitě vyvodí odpovědnost a rezignuje.

Radim 28.06.2017 07:17, Reagovat

Bude pak město ty peníze vymáhat po Markovi? Kdepak vlastně pan Marek? Utekl prý do Brna, ale možná už je jinde. Nakonec dojde k dohodě, kdy město umožní společnosti postavit OC, zaplatí nějakou sumu a bude vyřešeno. Bourání kulturáku však bylo tenkrát opravdu zbytečné a unáhlené. Škoda.

Holub 28.06.2017 17:51, Reagovat

Díky za připomínku. Ano, kde je pan Marek, hrdinný ochránce občanů a jejich zájmů?
V řiti....
Vymáhat... to je dobrý vtip. Zaplatí to občané, kdo jiný.

Radim 04.07.2017 07:41, Reagovat

Ano. Zdražením vody, tepla, odpadů...Máte pravdu.

Volič 29.06.2017 11:21, Reagovat

Ono ne jen po Martinovi Markovi, ale i po tom chlápkovi s pí*ou na bradě - tuším, že Vaněk nebo tak nějak se jmenoval :D

Radim 04.07.2017 07:40, Reagovat

Toho můžete potkat ve městě na kole. Ten tu je pořád a pořád se angažuje.

HTkpbT 04.07.2017 11:07, Reagovat

Není problém jen v těchto dvou - kdyby jim to lidé v Plzni nepodepisovali, nic by se nemuselo řešit. Já jsem žadatele o podpis poslal do háje - a kolemstojící mne div neukamenovali. On každý čecháček rád protestuje -ale důsledky už nedomyslí.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.