Radní Plzeňského kraje oznámili nová jména ve vedení krajských nemocnic i zdravotnického holdingu

Radní Plzeňského kraje oznámili nová jména ve vedení krajských nemocnic i zdravotnického holdingu | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Iveta KrynesováIveta Krynesová

učitelka, sociální pracovnice

Více

Václav PetrusVáclav Petrus

Starosta Švihova

Více

Ladislav LegoLadislav Lego

technik

Více

Radní Plzeňského kraje oznámili nová jména ve vedení krajských nemocnic i zdravotnického holdingu

Plzeň, 19.06.2017, aktualizováno 16:23 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Rada Plzeňského kraje na svém mimořádném jednání v pondělí rozhodla o dovolení členů ve vedení společnosti Nemocnice Plzeňského kraje, která po změně stanov nahrazuje Zdravotnický holding Plzeňského kraje. Vedle toho vedení kraje rozhodlo i o změnách ve vedení krajských nemocnic.

„Bylo třeba dovolit chybějící členy dozorčí rady. Změnou stanov došlo k navýšení počtu členů dozorčí rady ze stávajících tří na devět. Z tohoto důvodu bylo nutné dovolit šest chybějících členů. Nové stanovy též ukládají mít čtyři členy představenstva. V současné době má představenstvo tři členy a v dohledné době proto bude zvolen ještě chybějící člen představenstva,“ vysvětlil hejtman Josef Bernard (ČSSD).

V dozorčí radě společnosti zatím byl jako předseda Tomáš Uvízl, dále členové Eduard Sohlich a Václav Šimánek. S účinností od 20. června jsou novými členy dozorčí rady ještě Pavel Karpíšek (ODS), Václav Grüner (ČSSD), Tomáš Rada, Václav Jáchym, Jan Karásek a Petr Kolouch. Tříčlenné představenstvo zatím tvoří předseda Marek Kýhos a členové Jaroslav Šíma a Alan Sutnar. Tento trojlístek se rozšíří ještě o jednoho člena.

Radní kraje rozhodovali i o změnách ve vedení krajských nemocnic. Do orgánů společnosti Domažlická nemocnice zvolila rada kraje Jaroslava Šímu jako předsedu, Miroslava Macha a Stanislava Antoše jako členy dozorčí rady. Na základě změny stanov společnosti se navýšil počet členů představenstva a dozorčí rady z dosavadních tří na pět členů. Vzhledem k tomu, že představenstvo ještě není kompletní, bude v dohledné době dovolen chybějící člen.

Členem představenstva Klatovské nemocnice se stal nově Jaroslav Šíma, členy dozorčí rady pak Jiří Uhlík a Jindřich Sojka. Rovněž i v tomto případě se zvýší počet členů představenstva a dozorčí rady ze tří na pět členů, zbývající členové budou zvolení později. Do představenstva Rokycanské nemocnice dovolila rada kraje nově Jaroslava Šímu. Změny se týkají i Nemocnice následné péče LDN Horažďovice. Členy rady jednatelů společnosti se od úterý stanou Marek Kýhos, Alan Sutnar a Jaroslav Šíma. Rada jednatelů nahrazuje dosavadního jednatele, ještě ji později doplní jeden další člen.

V Nemocnici následné péče Svatá Anna se rovněž členy jednatelů společnosti stali Marek Kýhos, Alan Sutnar a Jaroslav Šíma. Také v tomto případě nahrazuje rada jednatelů jednoho dosavadního jednatele a také zde se ještě aktuální trojlístek rozšíří o dalšího člena.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Paolo 22.06.2017 10:15, Reagovat

A co RSDr.Václav Šlajs, kde ten má trafikantské korýtko? Toho by bylo škoda nechat krmit v parku holuby... A starý Grüner? Ten přece zužitkuje své zkušenosti z minulosti, ne?? :)))

Znalý poměrů 21.06.2017 20:42, Reagovat

Starej Grüner by měl doma sedět na zadku a ne se cpát do dozorčí rady. Když byl poslanec, tak o něm nikdo nevěděl a na důchod se mu dávají takový posty

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.