Radní Plzeňského kraje oznámili nová jména ve vedení krajských nemocnic i zdravotnického holdingu

Radní Plzeňského kraje oznámili nová jména ve vedení krajských nemocnic i zdravotnického holdingu | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený1,89%
Spokojený49,06%
Zklamaný23,58%
Zdrcený14,15%
Šokovaný11,32%

Celkový počet hlasů: 106

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel ŠrámekPavel Šrámek

poslanec parlamentu ČR

Více

Martin HyťhaMartin Hyťha

Ekologický aktivista

Více

Jan LöffelmannJan Löffelmann

Starosta města Kdyně

Více

Radní Plzeňského kraje oznámili nová jména ve vedení krajských nemocnic i zdravotnického holdingu

Plzeň, 19.06.2017, aktualizováno 16:23 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Rada Plzeňského kraje na svém mimořádném jednání v pondělí rozhodla o dovolení členů ve vedení společnosti Nemocnice Plzeňského kraje, která po změně stanov nahrazuje Zdravotnický holding Plzeňského kraje. Vedle toho vedení kraje rozhodlo i o změnách ve vedení krajských nemocnic.

„Bylo třeba dovolit chybějící členy dozorčí rady. Změnou stanov došlo k navýšení počtu členů dozorčí rady ze stávajících tří na devět. Z tohoto důvodu bylo nutné dovolit šest chybějících členů. Nové stanovy též ukládají mít čtyři členy představenstva. V současné době má představenstvo tři členy a v dohledné době proto bude zvolen ještě chybějící člen představenstva,“ vysvětlil hejtman Josef Bernard (ČSSD).

V dozorčí radě společnosti zatím byl jako předseda Tomáš Uvízl, dále členové Eduard Sohlich a Václav Šimánek. S účinností od 20. června jsou novými členy dozorčí rady ještě Pavel Karpíšek (ODS), Václav Grüner (ČSSD), Tomáš Rada, Václav Jáchym, Jan Karásek a Petr Kolouch. Tříčlenné představenstvo zatím tvoří předseda Marek Kýhos a členové Jaroslav Šíma a Alan Sutnar. Tento trojlístek se rozšíří ještě o jednoho člena.

Radní kraje rozhodovali i o změnách ve vedení krajských nemocnic. Do orgánů společnosti Domažlická nemocnice zvolila rada kraje Jaroslava Šímu jako předsedu, Miroslava Macha a Stanislava Antoše jako členy dozorčí rady. Na základě změny stanov společnosti se navýšil počet členů představenstva a dozorčí rady z dosavadních tří na pět členů. Vzhledem k tomu, že představenstvo ještě není kompletní, bude v dohledné době dovolen chybějící člen.

Členem představenstva Klatovské nemocnice se stal nově Jaroslav Šíma, členy dozorčí rady pak Jiří Uhlík a Jindřich Sojka. Rovněž i v tomto případě se zvýší počet členů představenstva a dozorčí rady ze tří na pět členů, zbývající členové budou zvolení později. Do představenstva Rokycanské nemocnice dovolila rada kraje nově Jaroslava Šímu. Změny se týkají i Nemocnice následné péče LDN Horažďovice. Členy rady jednatelů společnosti se od úterý stanou Marek Kýhos, Alan Sutnar a Jaroslav Šíma. Rada jednatelů nahrazuje dosavadního jednatele, ještě ji později doplní jeden další člen.

V Nemocnici následné péče Svatá Anna se rovněž členy jednatelů společnosti stali Marek Kýhos, Alan Sutnar a Jaroslav Šíma. Také v tomto případě nahrazuje rada jednatelů jednoho dosavadního jednatele a také zde se ještě aktuální trojlístek rozšíří o dalšího člena.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Paolo 22.06.2017 10:15, Reagovat

A co RSDr.Václav Šlajs, kde ten má trafikantské korýtko? Toho by bylo škoda nechat krmit v parku holuby... A starý Grüner? Ten přece zužitkuje své zkušenosti z minulosti, ne?? :)))

Znalý poměrů 21.06.2017 20:42, Reagovat

Starej Grüner by měl doma sedět na zadku a ne se cpát do dozorčí rady. Když byl poslanec, tak o něm nikdo nevěděl a na důchod se mu dávají takový posty

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.