Vedení města Plzně zkritizovalo ostudný projev předsedy svazu bojovníků za svobodu při pietním aktu v rámci Slavností svobody

Vedení města Plzně zkritizovalo ostudný projev předsedy svazu bojovníků za svobodu při pietním aktu v rámci Slavností svobody | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří NovotnýJiří Novotný

Více

Libor HoraLibor Hora

dělník, truhlář

Více

Lukáš JankoLukáš Janko

Soukromý zemědělec

Více

Vedení města Plzně zkritizovalo ostudný projev předsedy svazu bojovníků za svobodu při pietním aktu v rámci Slavností svobody

Plzeň, 26.05.2017, aktualizováno 15:36 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Šokujícím projevem, který přednesl při pietním aktu u Památníku bojovníků a obětí světových válek na plzeňském náměstí Míru předseda organizace Českého svazu bojovníků za svobodu Plzeň Jaroslav Bukovský se zpětně zabývalo plzeňské městské zastupitelstvo. Za ostudný označil projev opoziční zastupitel Ondřej Ženíšek (TOP 09) a za pravdu mu dal nejen primátor Martin Zrzavecký (ČSSD), tak i jeho náměstek Marin Baxa (ODS), stejně jako další členové zastupitelstva.

„Chtěl bych pochválit organizátory letošních slavností, které se opravdu vydařily. Nechci zničit celkový dojem, ale mám jednu kritickou připomínku k pietnímu aktu na náměstí Míru. Konkrétně jde o nesmírně dlouhý, asi 15 minut trvající projev Jaroslava Bukovského, který byl opravdu ostudný a nedůstojný. A viděl jsem pana primátora i jeho náměstky, kterým se tento projev viditelně také nelíbil,“ uvedl svůj příspěvek Ondřej Ženíšek.

„Slyšet na takové akci slova, že příliš moc spolupracujeme s Bavorskem, když našim nejdůležitějším partnerem je město Regensburg, nebo že 80 procent obchodních vztahů má naše republika s Německem, že se máme orientovat na jiné země, že naše média jsou vlastněná Němci, což už neplatí, to byla opravdu síla. Když pominu, že naše média bohužel vlastní bohatí Slováci a Češi, tak říkám, že podobný projev bych rozhodně nechtěl slyšet příští rok. Naučím se pískat na prsty a pokud tam ten pán bude opět řečnit, vypískám ho,“ neskrýval své rozhořčení zastupitel Ondřej Ženíšek. Dodal, že přítomní veteráni naštěstí netušili o co v projevu jde, i když se tlumočil do angličtiny.

Primátor Martin Zrzavecký konstatoval, že naprosto souhlasí s kolegou zastupitelem Ženíškem. „Byl jsem rozčílený a uvažoval jsem že ten projev nechám zastavit, tedy že vypneme mikrofon. Tato situace už se příště nesmí opakovat. Styděl jsem se za to. Připomínáme si ten pozitivní konec války, je důležité hledat přátele i partnery a nerozdělovat naši společnost. Tento projev opravdu společnost rozděluje,“ řekl primátor.

A stejný názor měl i první náměstek primátora Martin Baxa. „Část veteránů i členové zahraniční delegace to chápali velmi dobře a byli z toho zdvořile rozpačití. Je otázka zda tuto spolupráci s Českým svazem bojovníků za svobodu nadále udržovat,“ dodal Martin Baxa.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (7 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

neuvěřitelné 27.05.2017 14:16, Reagovat

- on ten vůl si v diskusi vystačí sám. Sám si klade návrhy, sám si na ně odpovídá.

Vosí Hnízdo 26.05.2017 20:53, Reagovat

Myslim si, že i jine šramlíky by se zde mohli chytat - harmonika, trubka bubínek, housle.... veselá volkmuzik, lépe než třeba katastreof - struny na ulici, děs pro normálního člověka...

Vosí Hnízdo 26.05.2017 19:56, Reagovat

Určitě bych do Plzně na kapelu Josefa Menzela z Regensburgu přijel. Mám je velice rád a mnohý Plzeňan i občan z okolí neví, že je nedaleko od naší hranice tak vynikající muzika. Dále Helene Fischer!!!!! Kdejaký hudlař u nás koncertuje a že v sousedství máme tak vynikající umělce lidi neví. V rádiích se hraje tak odporný povl, že to není k poslechu.

Vosí Hnízdo 26.05.2017 19:47, Reagovat

A nebylo by od věci sem třeba pozvat na náměstí, aby hráli, oktoberfest kapelu Josefa Menzela z Regensburgu. Myslím si, že by lidi nadchli více, než ten hnus, co se tady hraje od našich rádoby hudlařů

Vosí Hnízdo 26.05.2017 16:52, Reagovat

Projev jsem neslyšel, nemohu hodnotit, nicméně, pokud se to nelíbilo takovým pánům Ženíškům nebo Baxům, je zřejmé, že by si tito nejlépe hráli na cenzory po vzoru bývalé Státní bezpečnosti. Rád bych se mýlil, když se domnívám, že jejich otcové a dědové v ní byli přinejmenším pasívně aktivní, stejně jako rodičové takového samozvaného kandidáta na prezidenta, JUDr z Plzeňských práv Pospíšila (ti byli setsakra aktivní). Nicméně musím dát za slova, která jsou zmíněna v článku řečníkovi ze Svazu bojovníků za pravdu, žádnou lež neříkal a nevím, co se na tom zmíněným poskokům nelíbilo. Ale na druhé straně připouštím, že i já jsem na Bavorsku vcelku zainteresovaný a v mnohém bychom si z něj měli vzít příklad, přinejmenším ze vztahu zaměstnavatel - zaměstnanec, respekt k tradicím, mezilidské vztahy atd. Osobně já se tam cítím lépe a svobodněji i přes všelijaké ty přilezlíky, co se tam teď potulují. Zrovna před pár hodinami jsem se odtud vrátil.

San 28.05.2017 16:38, Reagovat

Projev jsi neslyšel, ale kydat špínu kolem sebe dokážeš jako vždy, to je jediné co ti jde, Magore. Já jsem projev taky neslyšel, tak se nevyjadřuji.

Vosí Hnízdo 29.05.2017 07:25, Reagovat

Stačí zmíněná slova v článku a jakým poskokům se to nelíbilo a názor si rozumný člověk udělá sám. Asi tak!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.