Plzeňští radní odsouhlasili zvýšení platů pro pracovníky městských sociálních služeb, chtějí zabránit jejich odchodu

Plzeňští radní odsouhlasili zvýšení platů pro pracovníky městských sociálních služeb, chtějí zabránit jejich odchodu | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Luboš RídlLuboš Rídl

člen

Více

Hana ValachovičováHana Valachovičová

místostarostka města Holýšov

Více

Ilona JehličkováIlona Jehličková

zástupkyně ředitele základní školy

Více

Plzeňští radní odsouhlasili zvýšení platů pro pracovníky městských sociálních služeb, chtějí zabránit jejich odchodu

Plzeň, 15.05.2017, aktualizováno 10:18 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Zvýšení platů pro zaměstnance Městského ústavu sociálních služeb města Plzně odsouhlasili radní města Plzně na rok 2017. Reaguji tím na kritickou situaci, kdy se městský ústav dlouhodobě potýká s nedostatkem pracovních sil. Řešením, jak si udržet stávající personál, je navýšit měsíční platy, bude to o částky od 500 korun do 2000 korun, informovala server regionpodlupou.cz náměstkyně primátora Eva Herinková (ČSSD).

„O úpravu objemu finančních prostředků požádal radu města ředitel městského ústavu. Žádost odůvodňuje tím, že v rámci schváleného limitu nelze reagovat a postihnout skutečnou situaci na pracovním trhu. Městský ústav sociálních služeb dlouhodobě chybí zaměstnanci hlavně v oblasti přímé obslužné péče o klienty. Vedení organizace se snaží vylepšit stávající platové poměry zaměstnanců formou poskytovaných odměn a i přes tuto skutečnost nelze zastavit fluktuaci zaměstnanců a stabilizovat jednotlivé pracovní týmy,“ přiblížila náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí Eva Herinková.

Situace je podle ředitele zařízení Vladimíra Chuchlera kritická, stávající zaměstnanci jsou dlouhodobě přetěžováni a vykazují příznaky takzvaného vyhoření. Nově příchozí zaměstnanci po několika dnech i týdnech z organizace odcházejí. „Obdobný stav jako v oblasti zaměstnanců přímé obslužné péče je v poslední době i u ostatních profesí v organizaci,“ doplnila Eva Herinková.

Jako jediné řešení ředitel městského ústavu navrhuje vytvořit stávajícím zaměstnancům nadstandardní finanční podmínky ve srovnání s aktuálním trhem práce. Nová platová bariéra by měla působit působit proti odchodu zaměstnanců. Město plánuje jednorázově zvýšit po dobu krizového období u vybraných profesí měsíční platy o 500 až 2 000 korun, a to formou odměn. Celkem se bude zvýšení platů týkat 291 zaměstnanců. K navýšení platů by mělo dojít od výplatního termínu za měsíc duben, což představuje navýšení objemu finančních prostředků na platy na rok 2017 v rámci hlavní činnosti městského ústavu z 96,3 milionu korun na 99,88 milionu korun.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 16.05.2017 06:44, Reagovat

Stručně a lidově řečeno to bude asi takto: Běžná ošetřovatelka nebo ošetřovatel dostane ke svému základu 13500Kč 500Kč, takže budou mít 14000Kč hrubého, tj. nějakých 12000Kč čistého bez přesčasů. Hergot, to je terno!! Ty 2000Kč navíc dostane vedení toho spolku ke svým již tak vysokým platům. Asi tak!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.