Záchranáři v Manětíně dostanou novou výjezdovou základnu za 3,5 milionu korun, hotová bude už v září

Záchranáři v Manětíně dostanou novou výjezdovou základnu za 3,5 milionu korun, hotová bude už v září | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr KrálPetr Král

předák ve výrobě, člen Odboru přátel Slavia Praha

Více

Karel DachKarel Dach

Majitel sociální kavárny

Více

František HlásekFrantišek Hlásek

zastupitel města Plzně, zastupitel MěO - Doubravka

Více

Záchranáři v Manětíně dostanou novou výjezdovou základnu za 3,5 milionu korun, hotová bude už v září

Manětín, 12.05.2017, aktualizováno 11:31 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Novou výjezdovou základnu Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje (ZZSPK) budou mít záchranáři v Manětíně na severním Plzeňsku. Vyroste na „zelené louce“ hned vedle nové hasičské zbrojnice. Samotnou stavbu zahájili politici společně s vedením záchranné služby poklepáním na základní kámen. Kolaudace nového objektu se plánuje na září, jeho cena by neměla přesáhnout 3,5 milionu korun. Investorem stavby je Plzeňský kraj, který je zároveň zřizovatelem záchranné služby.

Poklepání na základní kámen nové výjezdové základny si nenechal ujít poslanec Václav Votava nebo senátorka Milada Emmerová | Autor: TV ZAKPoklepání na základní kámen nové výjezdové základny si nenechal ujít poslanec Václav Votava nebo senátorka Milada Emmerová | Autor: TV ZAK

Stávající základna záchranné služby v Manětíně sídlí v nevyhovujícím prostoru v blízkosti náměstí. Chybí plnohodnotná garáž a komplikovaný je výjezd na hlavní komunikaci. „Ten dům je starý, nevyhovuje úplně potřebám záchranářů a potřeboval by rekonstrukci. Město Manětín ale přišlo s dobrým nápadem že bychom mohli „svézt´“ zároveň s hasiči, kteří mají projekt na rekonstrukci svoji zbrojnice. Naše nová základna bude stát vedle té požární zbrojnice. Pozemek poskytne město Manětín,“ řekl pro server Regionpodlupou.cz Pavel Hrdlička, ředitel ZZSPK.

Na základně bude sloužit jedna výjezdová skupinu rychlé zdravotnické pomoci, jedná se o dvoučlennou posádku bez lékaře. K dispozici budou mít v objektu dva pokoje a společenskou místnost, dále pak technické prostory a garáž.

„Plzeňský kraj loni zrekonstruoval nebo postavil nové prostory pro své záchranáře v Sušici, ve Stříbře a v Boru u Tachova. Jsem ráda, že Manětín je další místo, kde za pár měsíců dostanou záchranáři nové a odpovídající prostory pro svou práci,“ uvedla krajská radní pro oblast zdravotnictví Milena Stárková (ČSSD).

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.