Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji klesla v dubnu na rekordní hodnotu 2,7 procenta, máme nejméně lidí bez práce z celé ČR

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji klesla v dubnu na rekordní hodnotu 2,7 procenta, máme nejméně lidí bez práce z celé ČR | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,98%
Spokojený45,40%
Zklamaný19,63%
Zdrcený12,27%
Šokovaný14,72%

Celkový počet hlasů: 163

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Karel ŠidloKarel Šidlo

Poslanec PČR, zastupitel Plzeňského kraje

Více

Václav ŠimánekVáclav Šimánek

Ředitel FN Plzeň, zastupitel Plzeňského kraje

Více

Věra RubákováVěra Rubáková

Zastupitelka PK, předsedkyně Oblastního sdružení ODS Tachov

Více

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji klesla v dubnu na rekordní hodnotu 2,7 procenta, máme nejméně lidí bez práce z celé ČR

Plzeň, 10.05.2017, aktualizováno 13:38 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji v dubnu klesla oproti předchozímu měsíci tentokrát o 0,4 procenta na rekordně nízkou hodnotu 2,7 procenta. V porovnání s ostatními kraji je plzeňský region na čele žebříčku krajů s nejnižší nezaměstnaností. K 30. dubnu 2017 bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 11 664 uchazečů o zaměstnání, což je o 1381 méně, než na konci března. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 10 379 dosažitelných uchazečů o práci, server regionpodlupou.cz o tom informoval Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

„V dubnu 2017 jsme evidovali v Plzeňském kraji nově 1676 uchazečů o zaměstnání, což je o 227 osob méně, než minulý měsíc. Z evidence úřadů práce odešlo nebo jsme vyřadili 3057 uchazečů, tedy o 308 méně než než v březnu. Do nového zaměstnání v dubnu nastoupilo 2183 osob, což je o 154 více než v březnu. Bez umístění jsme vyřadili 874 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec.

K poslednímu dubnu bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 6228 žen, což představuje přesně 53,9 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 2568 osob se zdravotním postižením, tedy rovných 22 procent ze všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v dubnu celkem 3742 uchazečů o zaměstnání, tedy 32,1 procenta všech osob vedených v evidenci.

„Nejnižší míru nezaměstnanosti 2,4 procenta vykázal v dubnu okres Plzeň jih. Nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši 3,7 procenta má tradičně okres Tachov, kde se údaje oproti minulému měsíci snížily o šest desetin procenta,“ řekl Moravec. Okres Tachov tak má i nadále nižší hodnoty než je celorepublikový průměr, který je 4,4 procenta. V Plzni klesla nezaměstnanost o dvě desetiny na 2,5 procenta. V Domažlicích je míra nezaměstnanosti 2,7 procenta a od minulého měsíce klesla o tři desetiny. Na Rokycansku jsou tři procenta populace bez práce a i zde klesla nezaměstnanost podobně jako v jiných regionech o dvě desetiny procenta. O rekordních šest desetin procenta, klesla míra nezaměstnanosti v Klatovech, kde její hodnota činí 2,6 procenta.

Na severním Plzeňsku se údaje oproti minulému měsíci změnily o čtyři desetinu procenta směrem dolů a v regionu jsou tedy tři procenta lidí bez práce. Jak už jsme uvedli, Plzeňský kraj zůstává i nadále na špici celorepublikovému žebříčku s nejnižší mírou nezaměstnanosti 2,7 procenta. O další tři místa se shodně dělí Pardubický a Královéhradecký kraj společně s Prahou, kde je míra nezaměstnanosti rovná tři procenta. Naopak nejvyšší nezaměstnanost, sedm procent, vykázal v rámci republiky tradičně Ústecký kraj. Průměrná míra nezaměstnanosti v rámci ČR je již zmíněných 4,4 procenta.

K poslednímu dubnu nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 12 297 volných pracovních míst, což je o 953 více, než v minulém měsíci. Na jedno volné pracovní místo tak připadalo v průměru 0,9 uchazeče. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 672 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 4419 a na jedno místo tak připadalo 0,2 uchazeče.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 12.05.2017 05:12, Reagovat

To je vtip, jak z Dikobrazu. Rád bych věděl, jaký by byl titulek, kdyby se zde všichni lidé platili důstojně jejich životu a evropskému standardu? Ono to není umění, dát lidem práci za 12500Kč měsíčně hrubého a pak se bít do prsou, jak že jsem snížil nezaměstnanost. Dejme minimální mzdu alespoň na takový podprůměrný evropský standard 1000€, tedy cca 26000Kč, kvalifikovanější profese samozřejmě pak více..... a pak pišme o zaměstnanosti. A o tom to je!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.