Město Plzeň přispělo 600 tisíc korun na nákup užitkového vozu pro místní potravinovou banku

Město Plzeň přispělo 600 tisíc korun na nákup užitkového vozu pro místní potravinovou banku | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Kamil HrdinaKamil Hrdina

Ekolog provozů – enviromentalista

Více

Zdeněk PavlíčekZdeněk Pavlíček

Starosta Plánice

Více

Martina NěmečkováMartina Němečková

Starostka Plané

Více

Město Plzeň přispělo 600 tisíc korun na nákup užitkového vozu pro místní potravinovou banku

Plzeň, 05.05.2017, aktualizováno 13:08 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Užitkový vůz pro Potravinovou banku Plzeň předal do užívání primátor Martin Zrzavecký (ČSSD). Město přispělo na nákup vozidla finanční částkou ve výši 602 tisíc korun. Auto bude sloužit k převozu potravin od prodejců a výrobců potravin k odběratelům potravinové pomoci.

Primátor Martin Zrzavecký předává klíče k automobilu, který pro potřeby Potravinové banky Plzeň pořídilo město | Autor: Plzen.czPrimátor Martin Zrzavecký předává klíče k automobilu, který pro potřeby Potravinové banky Plzeň pořídilo město | Autor: Plzen.cz

„Odběratele a dodavatele potravinová banka má, nyní už vám chyběla jen logistika. Jsem proto rád, že město pomohlo dotací k nákupu vozidla, abyste mohli zajišťovat distribuci potravin k odběratelům. V této chvíli je především důležité šířit informace o této možnosti, aby se pomoc dostala k těm, kteří ji potřebují, jako jsou například senioři, rodiny na ubytovnách nebo ženy samoživitelky,“ uvedl při předání vozidla primátor Martin Zrzavecký.

Spolek Potravinová banka Plzeň založili poskytovatelé sociálních služeb v roce 2014. Banka shromažďuje, skladuje a vydává potraviny a drogerii 18 spolupracujícím charitativním a humanitárním organizacím s působností v celém Plzeňském kraji. Více než dvě třetiny organizací sídlí na území města Plzně. Banka získává zdarma přebytky potravin, které vznikají v potravinářském průmyslu a v obchodních řetězcích. Za rok 2016 vydala potřebným 23 342 kilogramů potravin a 577 kilogramů drogerie. Od léta roku 2017 chystá banka rozdělovat také textil a domácí potřeby.

„Pro město je zcela zásadní, že potraviny se vždy dostaly ke všem, kdo o ně požádal. Potravinovou banku Plzeň podporuje město prostřednictvím Odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně kromě přidělené dotace i v oblasti provozních nákladů. Po čtyřech letech úspěšného fungování ukončilo město vlastní potravinovou pomoc, na niž každoročně uvolňovalo 400 tisíc korun, a která nahrazovala materiální pomoc v době, kdy Potravinová banka Plzeň ještě neexistovala,“ doplnila vedoucí odboru sociálních služeb Alena Hynková.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.