Plzeň získá od ministerstva vnitra 959 tisíc korun na podporu integrace cizinců

Plzeň získá od ministerstva vnitra 959 tisíc korun na podporu integrace cizinců | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Radka TrylčováRadka Trylčová

Zastupitelka PK

Více

Vladimír ŠmolíkVladimír Šmolík

Více

Jiřina RippelováJiřina Rippelová

Advokátka

Více

Plzeň získá od ministerstva vnitra 959 tisíc korun na podporu integrace cizinců

Plzeň, 02.05.2017, aktualizováno 11:43 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Dotaci z ministerstva vnitra ve výši 959 tisíc korun získá město Plzeň na podporu integrace cizinců žijících a pracujících na území krajské metropole. Pozornost se zaměří především na děti cizinců, které navštěvují plzeňské základní školy. Cílem je harmonizace vzájemných vztahů mezi cizinci, jejich rodinami a ostatními obyvateli obce. O dotaci zažádalo město prostřednictvím magistrátního odboru sociálních služeb.

„Projekty jsou souborem intenzivních a komplexních adaptačních aktivit a opatření směřujících ke zlepšení vzájemného soužití v dané lokalitě a s důrazem na nejmladší generaci. V případě našeho města Plzně jde od roku 2008 už o sedmý projekt cílený na zkvalitnění integrace a adaptace osob přicházejících za prací. Z hlediska efektivity již zrealizovaných projektů podporovaných ministerstvem vnitra patří Plzeň jednoznačně ke špičce a je vnímána jako průkopník řady inovativních řešení,“ uvedla náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí Eva Herinková (ČSSD).

Projekt města Plzně je postaven na třech pilířích. „Jde o adaptaci dětí s odlišným mateřským jazykem, zdokonalovací kurz k výuce češtiny pro pedagogy plzeňských základních škol a jazykové kurzy pro dospělé,“ vysvětlila Eva Herinková. Projekt, který plně hradí ministerstvo vnitra potrvá do konce roku 2017. Zapojí se základní školy s významným podílem dětí s odlišným mateřským jazykem a Poradna pro cizince a uprchlíky Diecézní charity Plzeň.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (4 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 02.05.2017 12:46, Reagovat

Doporučení do nadcházejících voleb. Kdo chce a vyhovuje mu, aby zde byli upřednosňování kdejací přivandrovalí vagabundi, co nám tady v tom lepším případě roznáší tuberu a štěnice, nechť volí velké zavedené strany. Kdo chce opak, nechť volí strany nacionální - vlastenecké. Zrovna včera v Brně jedné takové byla skupinkou páchnoucích nafetovaných anarchistů, co zde chtějí přilezlíky omezována práva na svobodnou prvomájovou oslavu, kde byla po právu kritizována evropská migrační politika.

MrDacz 05.05.2017 21:58, Reagovat

Nesud podle sebe Vosaku!
Ne kazdej je pachnouci,nafetovanej a anarchista jako ty.
Asi tak :-)

Volič 02.05.2017 16:23, Reagovat

Já jsem teda nikde žádný páchnoucí nafetovaný anarchisty neviděl ... Byly to slušní občané, možná kolegové, kteří tasili pravou ruku nahoru by si měli uvědomit, že oni v Česku nejsou chtění.

Vosí Hnízdo 02.05.2017 12:37, Reagovat

A už je mi zase šoufl! To, že tady je fůra našich českých dětí z pracujících rodin nebo z rodin, kde rodiče pracovali a momentálně přišli o práci, co mají problém třeba i školní výlet si zaplatit, to nikoho nezajímá. Ale na přilezlíky aděti kdejakých vagabundů kdoví odkud se hned uvolní milion. Jde o adaptaci nejen dětí s odlišným jazykem, ale především s odlišnou kulturou, vnímání hodnot a odlišným stylem náboženství. Nevidím jediný důvod, proč by adaptace takových měla být zvýhodňována před našimi českými dětmi s tradičnímoi kulturními hodnotami. Dětičky porostou, porostou, my jim dáme vzdělání a oni se nám pak hezky odmění. V tom lepším případě degradací našich tradičních hodnot a prosazování svých, stavění mešit, zahalování se atd., v tom horším případě rovnou sebevražedným útokem, násilnostmi, znásilněními, vraždami, loupežemi... tak, jak je to ostatně v jejich rodných zemích vcelku normální. Tahle země je naše, pro naše lidi, pro naše děti a ne pro kdejakého přivandrovalce či parazitujícího dlouhodobého vysávače sociálních dávek. Tak si tu nehřejme hady na prsou a nepodporujme jejich líheň!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.