Plzeň získá od ministerstva vnitra 959 tisíc korun na podporu integrace cizinců

Plzeň získá od ministerstva vnitra 959 tisíc korun na podporu integrace cizinců | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,02%
Spokojený45,68%
Zklamaný19,75%
Zdrcený11,73%
Šokovaný14,81%

Celkový počet hlasů: 162

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Miroslav HrdinaMiroslav Hrdina

vedoucí provozovny, podnikatel

Více

Oto BrachtelOto Brachtel

IT specialista

Více

Jiří StručekJiří Struček

Náměstek hejtmana PK pro oblasti školství a sportu, zastupitel PK, starosta města Tachov

Více

Plzeň získá od ministerstva vnitra 959 tisíc korun na podporu integrace cizinců

Plzeň, 02.05.2017, aktualizováno 11:43 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Dotaci z ministerstva vnitra ve výši 959 tisíc korun získá město Plzeň na podporu integrace cizinců žijících a pracujících na území krajské metropole. Pozornost se zaměří především na děti cizinců, které navštěvují plzeňské základní školy. Cílem je harmonizace vzájemných vztahů mezi cizinci, jejich rodinami a ostatními obyvateli obce. O dotaci zažádalo město prostřednictvím magistrátního odboru sociálních služeb.

„Projekty jsou souborem intenzivních a komplexních adaptačních aktivit a opatření směřujících ke zlepšení vzájemného soužití v dané lokalitě a s důrazem na nejmladší generaci. V případě našeho města Plzně jde od roku 2008 už o sedmý projekt cílený na zkvalitnění integrace a adaptace osob přicházejících za prací. Z hlediska efektivity již zrealizovaných projektů podporovaných ministerstvem vnitra patří Plzeň jednoznačně ke špičce a je vnímána jako průkopník řady inovativních řešení,“ uvedla náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí Eva Herinková (ČSSD).

Projekt města Plzně je postaven na třech pilířích. „Jde o adaptaci dětí s odlišným mateřským jazykem, zdokonalovací kurz k výuce češtiny pro pedagogy plzeňských základních škol a jazykové kurzy pro dospělé,“ vysvětlila Eva Herinková. Projekt, který plně hradí ministerstvo vnitra potrvá do konce roku 2017. Zapojí se základní školy s významným podílem dětí s odlišným mateřským jazykem a Poradna pro cizince a uprchlíky Diecézní charity Plzeň.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (4 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 02.05.2017 12:46, Reagovat

Doporučení do nadcházejících voleb. Kdo chce a vyhovuje mu, aby zde byli upřednosňování kdejací přivandrovalí vagabundi, co nám tady v tom lepším případě roznáší tuberu a štěnice, nechť volí velké zavedené strany. Kdo chce opak, nechť volí strany nacionální - vlastenecké. Zrovna včera v Brně jedné takové byla skupinkou páchnoucích nafetovaných anarchistů, co zde chtějí přilezlíky omezována práva na svobodnou prvomájovou oslavu, kde byla po právu kritizována evropská migrační politika.

MrDacz 05.05.2017 21:58, Reagovat

Nesud podle sebe Vosaku!
Ne kazdej je pachnouci,nafetovanej a anarchista jako ty.
Asi tak :-)

Volič 02.05.2017 16:23, Reagovat

Já jsem teda nikde žádný páchnoucí nafetovaný anarchisty neviděl ... Byly to slušní občané, možná kolegové, kteří tasili pravou ruku nahoru by si měli uvědomit, že oni v Česku nejsou chtění.

Vosí Hnízdo 02.05.2017 12:37, Reagovat

A už je mi zase šoufl! To, že tady je fůra našich českých dětí z pracujících rodin nebo z rodin, kde rodiče pracovali a momentálně přišli o práci, co mají problém třeba i školní výlet si zaplatit, to nikoho nezajímá. Ale na přilezlíky aděti kdejakých vagabundů kdoví odkud se hned uvolní milion. Jde o adaptaci nejen dětí s odlišným jazykem, ale především s odlišnou kulturou, vnímání hodnot a odlišným stylem náboženství. Nevidím jediný důvod, proč by adaptace takových měla být zvýhodňována před našimi českými dětmi s tradičnímoi kulturními hodnotami. Dětičky porostou, porostou, my jim dáme vzdělání a oni se nám pak hezky odmění. V tom lepším případě degradací našich tradičních hodnot a prosazování svých, stavění mešit, zahalování se atd., v tom horším případě rovnou sebevražedným útokem, násilnostmi, znásilněními, vraždami, loupežemi... tak, jak je to ostatně v jejich rodných zemích vcelku normální. Tahle země je naše, pro naše lidi, pro naše děti a ne pro kdejakého přivandrovalce či parazitujícího dlouhodobého vysávače sociálních dávek. Tak si tu nehřejme hady na prsou a nepodporujme jejich líheň!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.