Vrcholem oslav osvobození v Plzni bude Convoy of Liberty, motoristy čekají dopravní omezení

Vrcholem oslav osvobození v Plzni bude Convoy of Liberty, motoristy čekají dopravní omezení | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel TrampotaPavel Trampota

zastupitel MO1

Více

Karel FerschmannKarel Ferschmann

Starosta Němčovic

Více

Štěpán JindraŠtěpán Jindra

Student a sociální pracovník

Více

Vrcholem oslav osvobození v Plzni bude Convoy of Liberty, motoristy čekají dopravní omezení

Plzeň, 28.04.2017, aktualizováno 02.05.2017 15:03 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Přes 200 kusů vojenských historických vozidel a techniky vyrobené do roku 1945 v USA, Kanadě a Velké Británii, ale i některá vozidla reprezentující Československou samostatnou obrněnou brigádu nebo současnou americkou armádu projedou v Plzni v koloně populárního Convoy of Liberty. Konvoj svobody vyjede 7. května v 11 hodin ze Sukovy ulice po trase Klatovská třída, sady Pětatřicátníků, Tyršova ulice, veteráni s prvními 60 vozidly konvoje budou pokračovat na náměstí Republiky přes sady 5. května, kde setrvají do 14 hodin.

V čele konvoje se objeví tanky Sherman, Jackson a Stuart, obrněné průzkumné šestikolky M8 Greyhound, vozy Dodge nebo samohybná houfnice Sexton, která se v Plzni představí poprvé. Z džípů návštěvníky oslav pozdraví američtí i belgičtí veteráni. Součástí kolony bude 15 vozů reprezentujících Československou samostatnou obrněnou brigádu, mezi nimi Ford Canada, Bedford, Fordson a Austin Tilly. Současná americká armáda se představí dvěma průzkumnými vozidly Stryker. Mimo konvoj si mohou návštěvníci techniku prohlédnout v parku za OC Plzeň Plaza a v Proluce, kde se budou po celou dobu slavností prezentovat kluby vojenské historie. Nad konvojem přeletí v 11.30 hodin letouny Armády České republiky.

V rámci Slavností svobody Plzeň 2017 čeká motoristy ve dnech 5. až 8. května 2017 několik dopravních omezení v silniční i městské dopravě. Opatření se budou týkat především náměstí Republiky, kdy po celou dobu konání slavností bude zakázáno parkování podél západní, východní a na jižní straně náměstí. Úplně uzavřeny budou vjezdy na náměstí v odpoledních a večerních hodinách (5. května od 18 do 23 hodin, 6. a 8. května od 12 do 23 hodin a 7. května od 11 do 23 hodin) kromě městské veřejné dopravy a obsluhujících vozidel. V neděli bude na náměstí Republiky omezen i provoz městské hromadné dopravy, a to tramvajových linek číslo 1 a 2 od 10:10 do ukončení průjezdu kolony a autobusů číslo 20, 33 a 40 od 11 do 14 hodin. V Dřevěné ulici se v úseku Pražská – restaurace U Mansfelda nebude smět parkovat od 3. do 9. května, 6. května bude zakázané parkování v celé ulici a úplně se pro průjezd uzavře během všech čtyř dnů do 23 hodin. Uzavírka začne v pátek 5. května od 18 hodin, 6. května od 9 hodin, 7. května od 11 hodin a 8. května od 12 hodin.

V neděli 7. května, kdy Klatovskou třídou projede Convoy of Liberty, bude tato silnice v úseku ulice U Trati – Rondel včetně výjezdů z bočních ulic obousměrně zavřena v čase od 9 do 13 hodin. O hodinu déle, tedy od 10 do 13 hodin neprojedou auta ani úsekem Majerova – ulice U Trati, také včetně výjezdů z bočních ulic. Po celou dobu konání konvoje budou mít auta omezený provoz také v příjezdových komunikacích na Klatovskou třídu. Od 8 hodin bude uzavřena Sukova ulice, kde se řadí vozidla konvoje, až do doby jeho odjezdu. Poslední tramvaje projedou sady Pětatřicátníků zhruba v 10.10 hodin. Poté bude přerušen provoz tramvajových linek číslo 1, 2 a 4, které se opět rozjedou postupně po projetí kolony. počítat se zvýšenou hlučností. Přelet se uskuteční v neděli 7. května od 11.30 hodin.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (12 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

X 01.05.2017 21:20

Komentář byl odstraněn

Vosí Hnízdo 01.05.2017 14:30, Reagovat

Jediný, kdo nám nabídl pomoc před německou okupací byl Sovětský svaz. Spojenci nás zneužili jako oběť, aby si sami zachránili kůži, protože počítali s tím, že ten kompromis Hitlerovi bude stačit. Pak si sice hráli na naše přátele, ale další zradou bylo rozmlácení země spojeneckými nálety na těsném konci války. Bylo dobře, že se zrádci, co sloužili u spojenců odřízli od vlivu, zejména v armádě. A dnes to zase vidíme, co umí Amerika. Jen válčit za mocenské a zištné zájmy, Evropu ničí přilezlíky, co tady mají rozvrátit náš zavedený systém. Já bych se styděl na nějakou takovou oslavnou akci přijít. Chápu, že děti jsou zvědavé a zajímají se o vojenskou techniku na podobných akcích. Slušný rodič by však i toto dětem dokázal vysvětlit několika větami, např. "synku, jsou to zločinci, tam nepůjdeme...."

Vosí Hnízdo 29.04.2017 21:59, Reagovat

A mimoto jsem vážně zhnusen aktivitami zvrhlíků co si říkají "Občanský budíček" nedat vízum Alexandrovcům, kteří u nás mají koncertovat. Je to zvrhlost nejhoršího kalibru a vážně se stydím že s námi sdílejí společný zemský prostor a dýchají společný vzduch takováto zvrhlá individua. Že se nestydí!!

MrDacz 29.04.2017 22:40, Reagovat

Alexandrovcům bych vizum nedaval, ty jejich sracky se nedaji poslouchat a normalnimu jedinci se to nemuze libit.
A navic, aby sracek nebylo malo, se k nim prida mumie Vondrackova :-)
No fakt hnus a vrchol nevkusu!

Noe 30.04.2017 17:44, Reagovat

... a primitiv se nezapře...

Vosí Hnízdo 29.04.2017 23:12, Reagovat

Možná byste nám mistře měl předvést, co umíte vy. Možná bychom si o hnusu a vrcholu nevkusu udělali živý obrázek. Asi tak strejdo!

Vosí Hnízdo 29.04.2017 23:09, Reagovat

Co se nelíbí jednomu kulturnímu analfabetovi se líbí nabitým sálům tohoto vynikajícího hudebního seskupení, který, když už nic jiného by měl projevit alespoň pietu s tou ohromnou tragédií, co se jim stala. A co se týče Heleny Vondráčkové, je to jeden z posledních odkazů doby, kdy u nás muzika ještě za něco stála.

MrDacz 01.05.2017 12:02, Reagovat

Mumie a banda uchylu oblecena ve srandovnich uniformach.
Nic jineho v tom nevidim a nelibi se mi to!

Vosí Hnízdo 01.05.2017 14:18, Reagovat

To vcelku není vůbec podstatné. Líbí se to statisícům ve vyprodaných sálech a stadionech a to je podstatné. Zato ta šaškárna v Plzni s US kašpary v jeepech co si hrají na vojáčky rok od roku upadá. Méně a méně lidí, lidi už ví, jak to s námi Amerika a tzv. spojenci mysleli a myslí. Zneužít, využít, odhodit, zradit. Asi tak!

Vosí Hnízdo 29.04.2017 21:52, Reagovat

Nesmrtelný pluk v České republice (název Česko moc nemusím!): https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201704265181427-nesmrtelny-pluk-Cesko-dustojna-odpoved-zkreslovani-historie/

Volič 03.05.2017 10:33, Reagovat

Zdroj? Ruský propagandistický web Spuntik.

Vosí Hnízdo 29.04.2017 21:46, Reagovat

Zase se bude "oslavovat", jak američtí "osvoboditelé" rozmlátili město pár dní před koncem války, kdy už vše bylo rozhodnuto. Zase se bude "oslavovat", že při amerických náletech zahynulo více lidí, než stačil v Plzni pozabíjet Hitler. Zase se budou znevažovat opravdoví osvoboditelé země - sovětská Rudá armáda. Málokterý národ oslavuje ničitele své země a málokterý národ nevděčně zavrhuje pravé hrdiny. Připomínám, že by bylo alespoň slušností nás Čechů spoluoslavit Den vítězství (Den pobedy) 9. května (nikoli 8.5) a sledovat vojenskou přehlídku (vojennyj parad) na Rudém náměstí na ruské televizi, stejně jako činím já a svým přátelům v Rusku posílám již tradičně pozdrav ke Dni vítězství. Je ostudou, že tam letos nepojede žádná oficiální česká vládní delegace. Čest Rudé armádě!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.