Zastupitelstvo schválilo první etapu prodeje bytů na Sylvánu, s odkupy začne město Plzeň už v příštím roce

Zastupitelstvo schválilo první etapu prodeje bytů na Sylvánu, s odkupy začne město Plzeň už v příštím roce | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel TrampotaPavel Trampota

zastupitel MO1

Více

Tomáš FronkTomáš Fronk

programátor a vývojář IT

Více

Zdeněk HumlZdeněk Huml

zámečník

Více

Zastupitelstvo schválilo první etapu prodeje bytů na Sylvánu, s odkupy začne město Plzeň už v příštím roce

Plzeň, 24.04.2017, aktualizováno 10:47 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Postupný prodej celkem 483 bytů v lokalitě Sylván zahájí město Plzeň. Jedná se o byty postavené v rámci programu na podporu výstavby bytů s využitím dotace poskytované ministerstvem pro místní rozvoj v letech 2002 až 2005. Město připravilo tři etapy prodeje, zahájení té první se předpokládá už v příštím roce, půjde o 174 bytů v domech na adresách Slupská 5, Brněnská 48, Slupská 3, Sedlecká 13/ Slupská 1, Brněnská 44/ Sedlecká 11, Brněnská 46, Sedlecká 5 a 6, jde o celkem 174 bytů.

„V rámci přípravy na první etapu prodeje se rozdělí na jednotlivé byty včetně garážových stání, poté se stanoví přesný předmět prodeje a jeho schválení v orgánech města. Následně bude Odbor příjmů z pohledávek a prodeje majetku Magistrátu města Plzně ve spolupráci se správcem, Obytnou zónou Sylván, byty nabízet k prodeji jejím nájemcům,“ uvedla Helena Matoušová (ODS), radní pro nakládání s majetkem města. Ta odhaduje předpokládaný příjem města z prodeje bytů v první etapě do deseti milionů korun.

Podle informací Davida Šloufa (ODS), radního pro oblast správy městských nemovitostí, muselo město, aby dodrželo podmínky dotačního programu, čekat s prodejem bytů 20 let. „Ministerstvo pro místní rozvoj a následně i nařízení vlády z roku 2013 umožnilo změnu vázací doby u těchto obecních nájemních bytů z dosavadních 20 let na 10 let. Teprve ale až v roce 2016 bylo definitivně potvrzeno, že může město zahájit prodej těchto bytových jednotek v celém území této obytné zóny,“ vysvětlil David Šlouf.

Na přelomu roku 2016 a 2017 město detailně připravilo způsob prodeje bytů tak, aby se vyhovělo podmínkám dotace, se kterou byly tyto nájemní byty postaveny. Na základě těchto podkladů se zpracovaly zásady prodeje, podle nichž bude celý prodej probíhat. Záměr prodeje a podobu těchto zásad již schválili i plzeňští zastupitelé. Město pomocí ankety zjišťovalo zájem nájemců o odkup bytů. „Prvotně jsme oslovili nájemce v blocích E, F a H, které se postavily v obytné zóně jako první. V rámci ankety projevilo zájem o koupi u více než 60 procent nájemců. Jedná se v této 1. etapě o 174 bytů,“ uvedla radní Helena Matoušová.

Prodejní ceny za metr čtvereční bytu budou různé. „Vychází z ceny domu, od níž se odečte dotace, připočte úrok z úvěru, který si město na výstavbu vzalo. Následně se odečte takzvaný bonus, který vychází z poměrné části uhrazeného nájemného. Bude to naprosto transparentní, aby každý věděl, jak se k výpočtu jeho ceny došlo,“ vysvětlil radní Šlouf. Pokud lidé ze Sylvánu nebudou mít o byty zájem, město si je ponechá a obyvatelé tam budou dál v nájmu. Byty na Sylvánu získali lidé do nájmu losem, protože zájemců bylo víc než bytů. Pořizovací cena bytu 2+1 se pohybovala v rozmezí od 1,5 až dva miliony korun.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.