Zastupitelé schválili smlouvu na stavbu třetího pruhu na Karlovarské, budovat se začne už v červnu

Zastupitelé schválili smlouvu na stavbu třetího pruhu na Karlovarské, budovat se začne už v červnu | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Zdeněk HonzZdeněk Honz

Radní PK pro oblast sociální věci

Více

Dagmar TerelmešováDagmar Terelmešová

Senátorka PČR, 1. místostarostka Dobřan

Více

Michal ČernýMichal Černý

Starosta Volduch

Více

Zastupitelé schválili smlouvu na stavbu třetího pruhu na Karlovarské, budovat se začne už v červnu

Plzeň, 21.04.2017, aktualizováno 11:58 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Stavba třetího pruhu v Karlovarské ulici by měla začít už v červnu. Zastupitelé města Plzně schválili ve čtvrtek uzavření smlouvy o dílo na stavbu nového pruhu ve směru do centra města. Jedná se o zakázku za 11,3 milionu korun. K vybudování třetího jízdního pruhu a jeho uvedení do předčasného užívání, bude mít zhotovitel k dispozici 18 týdnů od zahájení stavby.

„Třetí pruh bude zprůjezdněn nejpozději v listopadu tohoto roku. Potom následují dva měsíce na dokončovací práce, sadové úpravy a zajištění kolaudačního souhlasu,“ přiblížil technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS). Odbor investic předpokládá, že smlouvu se zhotovitelem uzavře do 19. května, stavět se pak může začít do 10 dnů od podpisu smlouvy na výzvu zadavatele.

Stavební práce začnou odstraněním svodidel a vybouráním krajnice v realizovaném úseku, tedy od křižovatky Karlovarská - Lidická až před napojení na takzvaný rondel v celkové délce 600 metrů. „Potom se zahájí práce na úpravách a rozšíření vozovky včetně úprav plynovodu, vodovodu a kanalizace pod nově vznikajícím třetím jízdním pruhem. Položí se nové kabely veřejného osvětlení a světelného signalizačního zařízení, počítá se s výstavbou nových sloupů pro převěsy trolejového vedení včetně sloupů veřejného osvětlení,“ přiblížil vedoucí Odboru investic Magistrátu města Plzně Pavel Grisník.

V návaznosti na rozšíření komunikace o třetí jízdní pruh se u Bolevecké ulice prodlouží stávající podchod a upraví kolektor. Po dobu výstavby zůstanou zachovány směrem do centra dva stávající, ale zúžené jízdní pruhy. „Stavební mechanizace se bude pohybovat po ulici Karlovarská v záboru stavby. Přes ulici Lochotínská bude probíhat pouze doprava malými nákladními automobily," doplnil Pavel Grisník.

Třetí jízdní pruh bude vyhrazen pro vozy autobusů linek MHD i pro vozy autobusových linek provozovaných v rámci Integrované dopravy Plzeňska. Cílem je upřednostnit provoz veřejné dopravy v situacích, kdy v tomto úseku stojí kolony vozidel. Vytvořením třetího pruhu se zlepší dodržování jízdních řádů, sníží se dopad zpoždění na další návazné autobusové spoje vypravované z centrálního autobusového nádraží. Dojde i k úlevě pro osobní auta, neboť z ostatních pruhů autobusy zmizí. V případě mimořádných situací, jako jsou havárie, opravy na vozovce se pruh využit tak, aby pro vozidla byly vždy k dispozici ve směru do centra města dva jízdní pruhy. To povede ke zmírnění kolon.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Standa 24.04.2017 09:37, Reagovat

Vzhledem k tomu, ze to je jen pro MHD, ktera zrovna tamtudy moc nejezdi, tak to bude k nicemu. Zacpy tam budou dal. Kdo to chce projet, kdyz je zacpa, muze jet tramvaji. Preference MHD zrovna v tomto miste je dost chaby Argument. Kdyby to bylo pro vsechny, tak by to hodne pomohlo.

San 23.04.2017 13:54, Reagovat

Třetí pruh je jistě potřeba, ale hlavně, kdyby byl co nejdříve dokončen západní okruh, třetí pruh by tak moc důležitý nebyl, protože značná část dopravy by byla odkloněna.

X 21.04.2017 19:08

Komentář byl odstraněn

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.