Radní pro sport a podporu podnikání Michal Dvořák (OPAT) rezignoval na svůj post ve vedení města Plzně, nahradil ho Petr Chvojka

Radní pro sport a podporu podnikání Michal Dvořák (OPAT) rezignoval na svůj post ve vedení města Plzně, nahradil ho Petr Chvojka | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr HlávkaPetr Hlávka

Středoškolský učitel a vydavatel rlisty.eu

Více

Filip SequensFilip Sequens

Středoškolský učitel

Více

Libor ŽďánskýLibor Žďánský

OSVČ v potravinářství, člen sociální komise při MěZ Dobřany

Více

Aktualizováno: Radní pro sport a podporu podnikání Michal Dvořák (OPAT) rezignoval na svůj post ve vedení města Plzně, nahradil ho Petr Chvojka

Plzeň, 20.04.2017, aktualizováno 12:35 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Hned v úvodu jednání plzeňského zastupitelstva rezignoval na svoji funkci radního pro sport a podporu podnikání Michal Dvořák (OPAT). Nyní bude pouze členem městského zastupitelstva. Svým odchodem reagoval Dvořák na aktuální obvinění z dotačního podvodu, které se má týkat více než čtyřmilionové dotace z roku 2014 na kompletní rekonstrukci tělocvičny v relaxačně-sportovním areálu v Plzni-Božkově. Ve funkci radního Dvořáka nahradil jeho stranický kolega Petr Chvojka, který bude neuvolněným radním. Pro jeho jmenování hlasovalo 31 zastupitelů.

Michala Dvořáka nahradil ve funkci radního pro sport a podporu podnikání Petr Chvojka | Autor: ArchivMichala Dvořáka nahradil ve funkci radního pro sport a podporu podnikání Petr Chvojka | Autor: Archiv

Vzhledem k okolnostem a událostem, které se děly kolem mé osoby v posledních týdnech, bych chtěl rezignovat na svoji funkci, a to k dnešnímu dni. Práci jsem měl rád, pomáhal jsem plzeňským sportovcům napříč celým spektrem. Je to pro mě těžké, emotivní. Nechci ale, aby dění kolem mé osoby vrhalo jakýkoliv stín na vás, mé kolegy, kteří jste mě podpořili. Svědomí mám absolutně čisté, věřím tomu, že se očistím a prokáže se má nevina,“ řekl zastupitelům Michal Dvořák.

Měl jsem to štěstí, že jsem se stal členem této rady, členem tohoto týmu, který funguje jako dobře běžící stroj. Michal Dvořák je férový člověk, férový hráč, mám s jeho jménem spojeno číslo 52, s nímž hrál v Plzni dlouhá léta a budu na něj takto vzpomínat. Chtěl bych tímto popřát jeho nástupci Petru Chvojkovi, aby se mu dařilo. Celý život se tělem i duší věnuje sportu a já věřím, že tu energii bude předávat nám Plzeňanům,“ uvedl po volbě nového člena Rady města Plzně primátor Martin Zrzavecký.

Jako výraz poděkování za odvedenou práci obdržel Michal Dvořák od viditelně dojatého primátora Martina Zrzaveckého (ČSSD) obří koš s regionálními potravinami a také kytici rudých růží, která je určena pro manželku dnes již bývalého radního. Primátor si neodpustil ani malý žert, kterým chtěl uvolnit atmosféru. „Místo uvolněné hokejky bude neuvolněná kopačka,“ glosoval výměnu primátor Zrzavecký. Poté si nový i bývalý radní vyměnili místa v jednacím sálu zastupitelstva. Zatímco Chvojka zamířil za stůl s radou města, Dvořák usedl do lavice pro zastupitele.

„Děkuji za důvěru, kterou mi zastupitelstvo dalo, budu pokračovat v práci, kterou započal Michal Dvořák, udělal z resortu sportu a podnikání resort rovnocenný s těmi ostatními ve vedení města. Chci na jeho úspěšnou práci navázat,“ řekl bezprostředně po volbě Petr Chvojka.

Rezignací Michala Dvořáka se poměrně rozsáhle zabýval i Ludvík Rösch, šéf zastupitelského klubu Občanů patriotů. Jeho vyjádření proto přinášíme v plném znění. „Cítil jsem že to je velký problém, vzpomněl jsem si na to, jaká stanoviska OPAT zastával v minulosti. Přemýšlel jsem o té záležitosti a vzpomněl jsem si na řadu kauz, kdy byl nějaký politik za něco stíhán a teprve po letech se zjistilo, že to stíhání bylo neoprávněné a vlastně se nic nestalo. Měl jsem proto pochybnosti, zda je správné, aby Michal Dvořák odstoupil. Jsem přesvědčen o tom, že je to velmi rovný a férový člověk, který všechno dělá s plným nasazením. I když je to trošku někdy chaotik. Není to ale žádný zloděj ani podvodník. To rozhodování bylo těžké. Při zvážení všech pro a proti jsme dospěli k tomu, že když je politik obviněn z podezření z trestného činu majetkového charakteru, tak by ve funkci být neměl. U politika je to trosku jiné než u běžného občana, kde je třeba dbát presumpce neviny. K politické kultuře přispívá, když politik z funkce odejde. Dvořák sám vystoupil jako první s tím, že to cítí tak, že bude rezignovat, že by to bylo správné. Odvedl velký kus práce ve své funkci,“ konstatoval Ludvík Rösch.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (4 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

San 23.04.2017 13:59, Reagovat

Je škoda, že pan Dvořák odstoupil, ještě dřív, než mu byla vina prokázána. Na druhou stranu rozumím jeho reakci, při tlaku na jeho osobu.

X 21.04.2017 11:14

Komentář byl odstraněn

Dan 20.04.2017 22:55

Komentář nesplňoval pravidla slušné diskuse na tomto serveru a proto byl odstraněn

X 20.04.2017 21:21

Komentář byl odstraněn

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.