Plzeň získá od ministerstva vnitra dotaci 1,1 milionu korun na šest projektů prevence kriminality

Plzeň získá od ministerstva vnitra dotaci 1,1 milionu korun na šest projektů prevence kriminality | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Tomáš PrunerTomáš Pruner

Provozní střediska ekologické výchovy

Více

Vlastimil SýkoraVlastimil Sýkora

starosta města Mirošov

Více

Kateřina NováKateřina Nová

Radní Sušice

Více

Plzeň získá od ministerstva vnitra dotaci 1,1 milionu korun na šest projektů prevence kriminality

Plzeň, 18.04.2017, aktualizováno 13:39 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Na svých šest projektů prevence kriminality obdrží město Plzeň od ministerstva vnitra dotaci 1,1 milionu korun. Podpora míří na asistenty prevence kriminality i na domovníky – preventisty, na prevenci protiprávního jednání dětí a mládeže z rizikových skupin, nebo na rozšíření kamerového systému v Malesicích. Dotaci získala i Plzeňská senior akademie, která učí seniory bránit se a reagovat v mimořádných a nebezpečných situacích a také projekt značení jízdních kol syntetickou DNA.

„Celkové náklady na tyto projekty představují částku přes 1,6 milionu korun. Spolufinancování je zajištěno převážně z rozpočtu Odboru bezpečnosti a prevence kriminality Magistrátu města Plzně na letošní rok,“ uvedl plzeňský primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

 

Dlouhodobý projekt Asistent prevence kriminality bude letos pokračovat rozšířením dosavadní úspěšné činnosti stálé dvojice asistentky a asistenta prevence kriminality také do lokality Petrohrad ve druhém plzeňském městském obvodu. Tam se nachází vyšší procento obyvatel ohrožených sociálním vyloučením převážně z řad romské minority. „Dvojice dosud působila v lokalitě Plac, tedy ve vnitrobloku ulic Korandova a Plachého, i v okolí Centrálního autobusového nádraží a dalších přilehlých ulicích. Její činnost se v těchto lokalitách velmi osvědčila. Celkové náklady na projekt představují 665 tisíc korun, podíl města činí 149 tisíc korun,“ řekl vedoucí odboru bezpečnosti a prevence kriminality plzeňského magistrátu Aleš Průša.

 

Dotaci získalo město i na rozšíření kamerového systému na území Městského obvodu Plzeň 9 – Malesice na Malesické návsi, který by měl přispět nejen ke snížení přestupků porušujících veřejný pořádek, ale i ke zvýšenému pocitu bezpečí obyvatel. Na projektu za 360 tisíc korun se město podílí částkou zhruba 100 tisíc korun. Stát dále přispěje na projekt Prevence protiprávního jednání, který cílí na nezletilé a mladistvé z rizikových skupin.

 

Krajská metropole dostane dotaci i na projekt Plzeňská senior akademie 2017, který funguje už dva roky. Je zaměřen na vzdělávání seniorů a zdravotně tělesně postižených tak, aby se uměli bránit a reagovat na mimořádné i nebezpečné události. Náklady činí 278 tisíc korun, město přispěje 104 tisíci korunami, na spolufinancování se budou podílet i některé městské obvody.

 

Letos bude také pokračovat označování jízdních kol prostřednictvím syntetické DNA mikroskopickými tečkami s jedinečným kódem. S tímto značením se začalo v Plzni již v roce 2014. Všechna takto označená kola se evidují v národní i celosvětové databázi výrobce forenzního značení. Náklady představují v tomto případě jen částku 18 tisíc korun.

 

Ministerstvo vnitra přispěje také na projekt Domovník - preventista, který úspěšně funguje už od roku 2015. Letos budou nynější domovníci pokračovat v práci v bytových domech Korandova 7, 9, 11. Pozice domovníka – preventisty je klíčová v komunikaci mezi nájemci, asistenty prevence kriminality, městskou policií a bytovým odborem při řešení základních otázek bezpečnosti, pořádku v domě a jeho bezprostředním okolí. Náklady představují 219 tisíc korun, město se podílí 25 tisíci korunami.

 

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

X 18.04.2017 22:13

Komentář byl odstraněn

Vosí Hnízdo 18.04.2017 16:28, Reagovat

Hergot na tom se zas přiživí darmožroutů z neziskovek a cikáni i gastarbaiteři budou řádit dál. Přitom by stačilo málo. Skupina policajtů, z kterých jde respekt, ne 20 letí vyhublí mladíčci, co se bojí na lotra i zle podívat, natož rázně zakročit. Pořádné pendreky s elektrošoky a jednoznačná legislativa. Lumpy seřezat i za křivý pohled a kdyby protestovaly neziskovky, seřezat taky. Žádný rasismus naruby a patlání se s cikánskými či gastarbaiterskými gaunery. A to byste koukali, že by možná nejednou byl pořádek. MOžná by dokonce sama pakáž s prskotem o lidských právech odtáhla jinam, kde by k ní byli benevolentní jako my doposud. V Bruselu by možná hudrovali, hrozili sankcemi, ale důležité je, že my bychom tady měli pořádek. A jestli se to Bruselu nelíbí, nechť nás z Unie vyškrtne. Ale oni by si to sakra rozmysleli, zbavit se naší laciné pracovní síly. Asi tak!! U voleb nevolme politické lemry, Sonotky, kobliháře, sluníčkáře a podobnou chamraď, ale nacionální strany, které prvořadě zajímá český domorodý občan a ne kdejaký přivandrovalec či parazit.

San 23.04.2017 18:59, Reagovat

Já bych to napsal trochu uhlazenější češtinou, a z větší části bych souhlasil.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.