Plzeň získá od ministerstva vnitra dotaci 1,1 milionu korun na šest projektů prevence kriminality

Plzeň získá od ministerstva vnitra dotaci 1,1 milionu korun na šest projektů prevence kriminality | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,71%
Spokojený48,57%
Zklamaný19,29%
Zdrcený12,14%
Šokovaný14,29%

Celkový počet hlasů: 140

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Zdeňka HornofováZdeňka Hornofová

Asistentka poslance EP

Více

Václav HavlíkVáclav Havlík

předseda sdružení na ochranu spotřebitelů PK, vysokoškolský učitel

Více

Karel HajšmanKarel Hajšman

podnikatel v oboru lesnictví, předseda mysliveckého sdružení

Více

Plzeň získá od ministerstva vnitra dotaci 1,1 milionu korun na šest projektů prevence kriminality

Plzeň, 18.04.2017, aktualizováno 13:39 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Na svých šest projektů prevence kriminality obdrží město Plzeň od ministerstva vnitra dotaci 1,1 milionu korun. Podpora míří na asistenty prevence kriminality i na domovníky – preventisty, na prevenci protiprávního jednání dětí a mládeže z rizikových skupin, nebo na rozšíření kamerového systému v Malesicích. Dotaci získala i Plzeňská senior akademie, která učí seniory bránit se a reagovat v mimořádných a nebezpečných situacích a také projekt značení jízdních kol syntetickou DNA.

„Celkové náklady na tyto projekty představují částku přes 1,6 milionu korun. Spolufinancování je zajištěno převážně z rozpočtu Odboru bezpečnosti a prevence kriminality Magistrátu města Plzně na letošní rok,“ uvedl plzeňský primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

 

Dlouhodobý projekt Asistent prevence kriminality bude letos pokračovat rozšířením dosavadní úspěšné činnosti stálé dvojice asistentky a asistenta prevence kriminality také do lokality Petrohrad ve druhém plzeňském městském obvodu. Tam se nachází vyšší procento obyvatel ohrožených sociálním vyloučením převážně z řad romské minority. „Dvojice dosud působila v lokalitě Plac, tedy ve vnitrobloku ulic Korandova a Plachého, i v okolí Centrálního autobusového nádraží a dalších přilehlých ulicích. Její činnost se v těchto lokalitách velmi osvědčila. Celkové náklady na projekt představují 665 tisíc korun, podíl města činí 149 tisíc korun,“ řekl vedoucí odboru bezpečnosti a prevence kriminality plzeňského magistrátu Aleš Průša.

 

Dotaci získalo město i na rozšíření kamerového systému na území Městského obvodu Plzeň 9 – Malesice na Malesické návsi, který by měl přispět nejen ke snížení přestupků porušujících veřejný pořádek, ale i ke zvýšenému pocitu bezpečí obyvatel. Na projektu za 360 tisíc korun se město podílí částkou zhruba 100 tisíc korun. Stát dále přispěje na projekt Prevence protiprávního jednání, který cílí na nezletilé a mladistvé z rizikových skupin.

 

Krajská metropole dostane dotaci i na projekt Plzeňská senior akademie 2017, který funguje už dva roky. Je zaměřen na vzdělávání seniorů a zdravotně tělesně postižených tak, aby se uměli bránit a reagovat na mimořádné i nebezpečné události. Náklady činí 278 tisíc korun, město přispěje 104 tisíci korunami, na spolufinancování se budou podílet i některé městské obvody.

 

Letos bude také pokračovat označování jízdních kol prostřednictvím syntetické DNA mikroskopickými tečkami s jedinečným kódem. S tímto značením se začalo v Plzni již v roce 2014. Všechna takto označená kola se evidují v národní i celosvětové databázi výrobce forenzního značení. Náklady představují v tomto případě jen částku 18 tisíc korun.

 

Ministerstvo vnitra přispěje také na projekt Domovník - preventista, který úspěšně funguje už od roku 2015. Letos budou nynější domovníci pokračovat v práci v bytových domech Korandova 7, 9, 11. Pozice domovníka – preventisty je klíčová v komunikaci mezi nájemci, asistenty prevence kriminality, městskou policií a bytovým odborem při řešení základních otázek bezpečnosti, pořádku v domě a jeho bezprostředním okolí. Náklady představují 219 tisíc korun, město se podílí 25 tisíci korunami.

 

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

X 18.04.2017 22:13

Komentář byl odstraněn

Vosí Hnízdo 18.04.2017 16:28, Reagovat

Hergot na tom se zas přiživí darmožroutů z neziskovek a cikáni i gastarbaiteři budou řádit dál. Přitom by stačilo málo. Skupina policajtů, z kterých jde respekt, ne 20 letí vyhublí mladíčci, co se bojí na lotra i zle podívat, natož rázně zakročit. Pořádné pendreky s elektrošoky a jednoznačná legislativa. Lumpy seřezat i za křivý pohled a kdyby protestovaly neziskovky, seřezat taky. Žádný rasismus naruby a patlání se s cikánskými či gastarbaiterskými gaunery. A to byste koukali, že by možná nejednou byl pořádek. MOžná by dokonce sama pakáž s prskotem o lidských právech odtáhla jinam, kde by k ní byli benevolentní jako my doposud. V Bruselu by možná hudrovali, hrozili sankcemi, ale důležité je, že my bychom tady měli pořádek. A jestli se to Bruselu nelíbí, nechť nás z Unie vyškrtne. Ale oni by si to sakra rozmysleli, zbavit se naší laciné pracovní síly. Asi tak!! U voleb nevolme politické lemry, Sonotky, kobliháře, sluníčkáře a podobnou chamraď, ale nacionální strany, které prvořadě zajímá český domorodý občan a ne kdejaký přivandrovalec či parazit.

San 23.04.2017 18:59, Reagovat

Já bych to napsal trochu uhlazenější češtinou, a z větší části bych souhlasil.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.