Šéf ODS Petr Fiala sbíral v Plzni podněty od občanů pro nový volební program

Šéf ODS Petr Fiala sbíral v Plzni podněty od občanů pro nový volební program | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Vladimír VáclavVladimír Václav

podnikatel

Více

Petr DoušaPetr Douša

Designer

Více

Miloslav ŠimákMiloslav Šimák

Více

Šéf ODS Petr Fiala sbíral v Plzni podněty od občanů pro nový volební program

Plzeň, 18.04.2017, aktualizováno 11:03 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Sérii veřejných debat uzavřel v Plzeňském kraji předseda ODS Petr Fiala. Cílem setkání je shromáždit co nejvíce podnětů od občanů a odborníků, které pak občanští demokraté využijí pro tvorbu programu ODS pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny. Kampaň ODS s názvem „Tvoříme program“ tím vstoupila do svého finále.

Stejně jako v jiných regionech, také v Plzeňském kraji bylo hlavním bodem programu cesty Petra Fialy setkání s občany, které se uskutečnilo v podvečer v Café Continental v Plzni. Předseda ODS zde v úvodu vysvětlil důvody, proč se ODS rozhodla do svého programu nechat promluvit veřejnost. „ODS samozřejmě má své priority a své představy o tom, jaký program chce občanům nabídnout. Víme, kam by Česká republika měla směřovat. Přesto nechceme jako jiné strany tvořit program pouze od stolu ve spolupráci s marketingovými odborníky. Chceme, aby odrážel reálné potřeby lidí a nabízel řešení jejich problémů. Chceme, aby nám lidé řekli, jakou politiku od nás očekávají, a proto jsem dnes mezi vámi,“ řekl Petr Fiala.

Předseda ODS zároveň vymezil čtyři hlavní oblasti, na které se chce ODS ve volbách zaměřit. Jedná se o ekonomiku a podnikání, omezení byrokracie, vzdělávání a zajištění bezpečnosti České republiky i jejích občanů. „Naším cílem je zastavit levicově-populistickou vládu, nabídnout veřejnosti silný program pro silné Česko a zjednodušit lidem život,“ zdůraznil Fiala.

Veřejná diskuse navázala na jednání se zástupci a členy Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje, které se uskutečnilo v prostorách plzeňského Vědeckotechnického parku. Jeho tématem byly zejména nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců a nutné změny ve vzdělávání ve vztahu k poptávce na pracovním trhu.

Na obou setkáních předsedu Fialu doprovázela lídryně ODS pro volby do Poslanecké sněmovny v Plzeňském kraji, děkanka Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity Ilona Mauritzová „Nedostatek kvalifikovaných pracovních sil je velmi palčivým problémem, jsme přesvědčeni, že systém vzdělávání se bohužel vzdaluje potřebám pracovního trhu. Je proto nezbytné provést zásadní změny. Namísto inkluze a pamlskových vyhlášek se školství musí zaměřit na obsah výuky, na kvalitu vzdělání a na uplatnitelnost studentů. ODS jako jedna z mála stran prosazuje systém duálního vzdělávání, který klade důraz na provázanost s praxí. To je cesta, kterou se chceme vydat,“ uvedla Ilona Mauritzová, která vede kandidátku ODS jako nestranice.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (4 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 25.04.2017 17:54, Reagovat

A jedna taková zajímavost. Setkání se uskutečnilo v Continentalu. Jestlipak víte, že Continental bylo a je doupě zednářské lóže v západních Čechách. To jen tak na okraj a zbytek si domyslete.....

Vosí Hnízdo 24.04.2017 13:30, Reagovat

Já si myslím, že tahle prohnilá strana měla tolik možností předvést občanovi, že to s ním myslí dobře, až běda. Sami zavedli superhrubou mzdu a teď by ji rušili. To je k smíchu. Oni dokonce nyní přebírají nacionální rétoriku, za kterou by ještě před pár léty její vyslovovatele zavírali. To snad nemůže volit ani absolvent zvláštní školy, leda, že by byl obzvláště retardovaný.

PS: Chápu, že lidé typu Jurečka a spol. finančně podporují plzeňská média, aby mohli hlásat své pseudopravdy. Přímo nebo prostřednictvím svých poskoků a jejich firem. I na celorepublikové bázi je to obdobné. Víte sami, komu patří české noviny, kdo má finanční podíl v českých televizích atd. Takže o nějaké demokracii v mainstreamovém světě nemůže být ani řeč a poplatní redaktoři ať chtějí nebo ne, musí psát, co donátor diktuje a seškrtat, co donátor zakáže. Větší cenzura, než v socialismu, tomu věřte! MOžná by pak bylo slušností, aby název novin, serveru nesl dovětek "závislý". Např. Region pod lupou - závislý informační server Plzeňského kraje. A ve hlavičce pak názvy spolků stran a hnutí či firem, za jejichž finanční účasti se drží na světě. Předpokládám, že jsem nenapsal jedinou vulgaritu, příspevek mám v kopii, tak jsem zvědav, jak dlouho tady vydrží.

X 18.04.2017 22:13

Komentář byl odstraněn

X 18.04.2017 14:34

Komentář byl odstraněn

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.